Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 25.06.2018 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

Nakit taşımaya gerek kalmadan alışveriş ve harcama yapma imkânı tanıyan kredi ve banka kartları, gündelik yaşamı kolaylaştıran son derece işlevsel araçlar.

Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir?
Neredeyse her yerde geçerli olan bu kartların kullanıcılara sağladığı pek çok olanak mevcut. Bunların başında otomatik ödeme talimatı geliyor. Bu yazımızda otomatik ödeme talimatının özelliklerini ve kullanıcılara sağladığı avantajları sizin için derledik.

Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin Avantajları Nelerdir?

Otomatik ödeme talimatı, kart kullanıcılarına önemli avantajlar sağlayan bir uygulama. Fatura, kira, sigorta primi ve daha pek çok harcamanız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu sayede ödemeleriniz gününde gerçekleştirileceği için herhangi bir gecikme cezası ile karşılaşmanız söz konusu olmaz.

Kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verdiğiniz takdirde söz konusu işlem nakit paranız olmasa dahi gerçekleşir. Bazı bankalar ek ödemesi olmayan kullanıcılara da bu gibi durumlar için ek hesap oluşturma imkânı sunar. Bu sayede pek çok tüketicinin mağdur olması önlenir.

Pek çok banka otomatik ödeme talimatları için çeşitli kampanyalar düzenler. Bunlardan en cazip olanı ise otomatik ödeme talimatına karşılık kart aidatının ve hesap işletim ücretlerinin iptal edilmesi. Dilerseniz bankaların otomatik ödeme talimatlarına ilişkin sunduğu kampanyaları takip ederek bu tarz avantajlardan yararlanabilirsiniz.

HangiKredi Fatura Ödeme

HangiKredi Ödeme ile 3 adımda fatura borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Üstelik ödemelerinizi online olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz de mümkün. HangiKredi ile yapabileceğiniz fatura ödemeleri aşağıdaki gibidir:

HangiKredi Ödeme Merkezi, tüm fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi tek bir kanal üzerinden gerçekleştirmenize imkân tanıyan bir hizmet. Üstelik yalnızca birkaç basit adımı takip ederek tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede farklı faturalarınız için ayrı kanallar üzerinden tek tek ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Aboneliklerinizi sisteme kaydederek tüm ödemelerinizi birkaç dakikanızı ayırarak kolayca yapabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Olayınkolayı ile Kredi Hayat Sigortasında Avantaj! 30.05.2023

  Olayınkolayı ile Kredi Hayat Sigortasında Avantaj!

 • Davranışsal Finans Nedir? 29.05.2023

  Davranışsal Finans Nedir?

 • Mikrofinans Nedir? 26.05.2023

  Mikrofinans Nedir?

 • Bono ve Tahvil Nedir? 24.05.2023

  Bono ve Tahvil Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon