Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 25.06.2018 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Her türlü alışverişte kullandığımız kredi kartı ve banka kartlarının bize sağladığı kolaylıklardan biri de otomatik ödeme.
Otomatik Ödeme Talimatının Avantajları Nelerdir?
Otomatik ödeme talimatının avantajlarını sizin için derledik.

Her türlü alışverişte kullandığımız kredi kartı ve banka kartlarının bize sağladığı kolaylıklardan biri de otomatik ödeme. Otomatik ödeme talimatının avantajlarını sizin için derledik.

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Otomatik ödeme talimatının tüketiciye sağladığı pek çok farklı avantaj var. Her türlü fatura, kira, sigorta primi ödemeleri için vereceğiniz otomatik ödeme talimatı sayesinde ödemeleriniz tam gününde gerçekleşir ve hiçbir gecikme cezası ile karşılaşmazsınız.

Otomatik ödeme talimatınız kredi kartınıza bağlıysa ödeme günü geldiğinde nakit paranız olmasa bile ödemeniz gerçekleşir. Bazı bankalar ek ödemeniz olmasa da böyle durumlar için ek hesaplar oluşturarak tüketicilerin mağdur olmasının önüne geçiyor.

Pek çok banka otomatik ödeme talimatları için kampanyalar düzenler. Bunlardan en cazip olanı otomatik ödeme talimatına karşılık kart aidat ve hesap işletim ücretlerinin iptal edilmesi. Otomatik ödeme talimatlarına ilişkin kampanyaları takip ederek bu tarz avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon