Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com
TL
USD

Canlı verilerle Dolar, Euro, Sterlin (Pound), Yen gibi tüm para birimlerinin döviz kurlarını hesaplayabilir, karşılaştırabilir ve serbest piyasa döviz kuru alış - satış fiyatlarını hesaplayabilirsiniz.

Popüler Doviz Hesapları

Anapara (USD)
Vade (Gün)


Anapara (USD)
Vade (Gün)


Anapara (USD)
Vade (Gün)

Döviz Tablosu
 • ABD Doları

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  27,1460 TL 27,1939 TL % -0,11 01:41


 • Euro

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  28,8857 TL 28,9948 TL % 0,26 01:41


 • Sterlin(Pound)

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  33,2172 TL 33,3292 TL % 0,12 01:41


 • Avustralya Doları

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  17,3928 TL 17,6209 TL % 0,45 01:41


 • Azerbaycan Manatı

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  15,9176 TL 15,9655 TL % 0 01:41


 • B.A.E. Dirhemi

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  7,3953 TL 7,3980 TL % -0,03 01:41


 • Bulgar Levası

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  14,7621 TL 14,8065 TL % 0 01:41


 • Çin Yuanı

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  3,7713 TL 3,7854 TL % 0,22 01:41


 • Danimarka Kronu

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  3,8731 TL 3,8926 TL % 0,03 01:41


 • İsveç Kronu

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  2,4495 TL 2,4618 TL % 0,56 01:41


 • İsviçre Frangı

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  29,9077 TL 30,0197 TL % 0,23 01:41


 • Japon Yeni

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  18,2700 TL 18,3700 TL % 0 01:41


 • Kanada Doları

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  20,1471 TL 20,1644 TL % 0,00 01:41


 • Kuveyt Dinarı

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  87,8019 TL 88,2420 TL % 0 01:41


 • Norveç Kronu

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  2,5243 TL 2,5262 TL % 0 01:41


 • Romanya Leyi

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  5,8127 TL 5,8302 TL % 0 01:41


 • Suudi Riyali

  ALIŞ SATIŞ DEGİŞİM SAAT
  7,2302 TL 7,2665 TL % 0 01:41


Döviz Kuru Nedir?

 

Döviz kuru, yabancı para birimlerinin, ülkenin kendi para birimi karşısındaki değerinin  belirlendiği bir sistem. Arz ve talep durumlarının ön planda olduğu döviz kuru neticesinde, para değerleri günlük hatta anlık olarak değişiklik gösterebilir. Tüm bu değişikliklerin piyasa şartlarında ülkenin kendi para birimini nasıl ve ne şekilde etkilediği döviz kuru neticesinde belli olur. Özellikle birikim ve yatırım işlemleri içerisinde döviz kurunun takip edilmesi ve buna göre işlemlerin yapılması büyük önem taşır. Aynı zamanda yabancı para birimleri ile işlem yapan kişi ya da kurumların döviz kurunu çok fazla takip etmesi gerekiyor. Dolar ne kadar, euro ne kadar gibi soruların cevapları da döviz kuru üzerinden cevap bulur.

Döviz Kurları Neye Göre Artar-Düşer?

 

Döviz kuru için en büyük değişiklik sebebi arz-talep ilişkisi oluyor. Serbest piyasa döviz konusunda yaşadığı hareketlilikten sonra kurların değişmesine de sebep olur. Eğer bir ülkede bir yabancı para birimine karşı aşırı talep varsa, o para biriminin değerinde anında yükselme görülür. Aynı şekilde bir gün önce çok yüksek değeri olan para birimine olan talep azalmış ise değeri yani döviz kuru düşer. Genelde ekonomik olarak sıkıntı yaşanan ülkelerde döviz kurları yüksekten seyreder, bu da ana para biriminin değerinin düşmesi anlamına gelir.

Döviz Faiz Getirisi En Yüksek Banka Hangisi?

 

Döviz hesaplama işlemlerinin en önemli sebeplerinden biri bankaların sunmuş olduğu vadeli döviz hesapları. Klasik bir banka hesabı açmak yerine birikimleriniz için vadeli mevduat hesabını tercih edebilirsiniz. Özellikle döviz konusunda bu işlemi yapacaksanız, bankaların sunmuş olduğu faiz oranlarını dikkatle incelemeniz gerekiyor. Bankaların sunduğu faiz oranları birbirinden farklı olduğu için dolar kuru üzerinden vadeli dolar hesabı ya da diğer döviz kuru işlemlerinizi bankaların fırsatlarını dönemsel olarak inceleyerek keşfedebilirsiniz.

e-Mevduat Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

 

Döviz kurları üzerinden birikim yapmak için en iyi yollardan biri de döviz hesabı açmak. Değişikliklerden karlı çıkmak için vadeli hesap ya da birikiminizi sadece güvenli tutmak için mevduat döviz hesabı açabilirsiniz. Son dönemlerde şubelerde vakit kaybetmeden, e-mevduat döviz hesabı açmak mümkün. Bu işlemin yapılabilmesi için e-mevduat hesabı açtırmak istediğiniz bankanın hali hazırda müşterisi olmanız gerekiyor. Müşterisi olduğunuz banka üzerinden internet bankacılığı ya da mobil uygulamayı kullanarak, hesap ekleme bölümünden anında e-mevduat hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Eğer herhangi bir bankanın müşterisi değilseniz ya da farklı bir bankadan hesap açtırmak istiyorsanız mutlaka şubeden işlem yapmanız gerekiyor. Döviz hesabınızı açtırdıktan sonra dolar-TL hesaplama, euro hesaplama, döviz hesaplama gibi işlemlerinizi elinizin altında bulunan online bankacılık işlemleri ile devam ettirebilirsiniz.

Döviz Yatırımı Nasıl Yapılır?

 

Kur hesaplama, döviz hesaplama gibi basit işlemlerin yanında, bankalardan açmış olduğunuz döviz hesapları ile yatırım da yapabilirsiniz. Bu aşamada karar vermeniz gereken ilk şey hangi para birimi üzerinden yatırım yapacağınız. Dolar ya da euro olarak yapacağınız yatırımlar için buna uygun banka hesabınızı açarak ilk işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Tüm para birimlerinde olduğu gibi en çok kullanılan Sterlin hesaplama yöntemi ile de hangi para biriminin daha uygun olduğunu keşfedebilirsiniz. Banka hesabınız hazır hale geldikten sonra döviz kurları üzerinden takip ederek alım satım işlemlerinizi kolaylıkla yönetebilir ve uzun vadeli bir yatırım sistemi gerçekleştirmiş olursunuz.

Döviz üzerinden yapabileceğiniz bir diğer yöntem de döviz odaklı olan yatırım fonlarının satın alınması. Direkt banka hesaplarınız üzerinden ilerleyen sistem neticesinde tüm alım satım işlemlerini ve kurları sizin takip etmeniz gerekiyor. Döviz yatırım fonu almanız durumunda, fonu yöneten kişilerce tüm değerler incelenir ve gün sonunda sizin sadece kâr ve zarar oranlarını dengelemeniz kalır. Oldukça kolay bir seçenek olarak gözükse de yatırımınızı minimum zararla yönetmek için en azından ilk aşamada uzman bir destek almanızda fayda var.

Vadeli Döviz Mevduat Hesabı

 

Vadeli döviz mevduat hesabı, banka müşterilerinin döviz yatırımlarını karlı bir şekilde devam ettirebilecekleri bir sistem. Döviz sahiplerinin vadeli mevduat hesabı açtıkları andan itibaren belirlenen faiz ve vade süreleri üzerinden, yatırımlarına ek kar getiri sağlar. Bu durumda da hiçbir ekstra işle uğraşılmadan, bankadaki paranızın giderek artış göstermesi sağlanır. Her bankanın vadeli döviz hesapları için farklı imkanları bulunuyor. Kimisi vade üzerinden avantaj sağlarken, kimisi de yüksek faiz oranları ile getiri sağlıyor. Vadeli hesaplarınız için bankaların uyguladığı ekstra bir prosedür yoksa, vade süresi dolana kadar paranızı çekemeyeceğinizi bilmeniz önemli. Bunun için acil nakit ihtiyaçlarınız adına vadeleri daha esnek tutan bankaları tercih etmelisiniz.

Döviz Türleri Nelerdir?

 

Döviz kuru çeşitleri en sade tanımlamalarıyla dörde ayrılır: Nominal kur, reel kur, çapraz kur, efektif kur. Aşağıda detaylı açıklamalarını bulabilirsiniz.
 
Nominal Kur: Yabancı para birimlerinin, ülke içerisinde kullanılan para birimleri üzerinden değerini ifade eder.
 
Reel Kur: Nominal kur değerlerinin, enflasyon oranlarına göre düzenlenmesi sonucunda ortaya çıkan türdür. Bu açıdan bakıldığında nominal kur direkt olarak reel kura etki eder.
 
Çapraz Kur: İşlem gören yabancı bir para biriminin, yine başka bir yabancı para birimine göre olan değeri ifade edilir. Ülkede olan esas para değeri devreden çıkarak direkt döviz üzerinden işlem ilerletildiği için çapraz kur olarak ifade edilir.
 
Efektif Kur: Bu seçeneğin hesaplanabilmesi için çapraz kur uygulanmayan döviz değerlerini bilmek gerekiyor. İki yabancı kurun birbirine olan ortalaması üzerinden hesaplandığı için işlem görmemiş ana değerlerine hakim olunması gerekiyor.

Canlı Döviz Kurları

 

Canlı döviz kurları “Dolar kaç TL, dolar kuru ne, euro çeviri, döviz hesaplama, euro ne kadar” gibi temel soruların yanıt bulmasını sağlayan en temel sistem olarak adlandırılabilir. Serbest piyasada işlem gören para birimlerinin değerlerindeki anlık değişimi, piyasalardaki dalgalanmayı ve ekonomik anlamda yabancı para birimlerinin nasıl bir işleyişe girdiğiniz canlı döviz kurları üzerinden takip etmek mümkün. Sitemizde yer alan takip sistemi üzerinden de canlı döviz kurlarını izleyebilir, anlık olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Bankası Döviz Kurları 2023

 

Tüm bankacılık işlemlerini ve döviz kurlarını takip eden merkez bankası, yıllık olarak ortalama değerlerin yanında günlük olarak da döviz kurları hakkında listeler sunar. Dolar, euro, sterlin hesaplama gibi seçeneklerin karşılaştırmalı olarak takip edilmesini sağlayan Merkez Bankası, hafta sonu ya da resmi tatil günleri dışında tüm döviz kurlarını ayrıntılı olarak internet sitesinden sunuyor. Böylece sadece 2023 için değil, önceki yılların karşılaştırmasını da görmek isteyenler için ana kaynaktan bilgi sunulmuş oluyor.

Serbest Piyasa Döviz

 

Serbest piyasa döviz, yerli ve yabancı para birimleri üzerinden ortaya çıkan değişiklikleri ve kurları belirleyen bir sistem. Dolar bugün ne kadar sorunuzun cevabı, euronun değeri, piyasalardaki dalgalanmaların tamamı serbest piyasa döviz kurları üzerinden belirlenir. Merkez Bankasının sisteminde yer alan döviz kurları değerleri de yine serbest piyasadaki değerlerle sunulur.

Bugün Dolar Ne Kadar Olur?

 

Dolar ile birikim, yatırım ya da iş yapıyorsanız günlük değerleri öğrenmek isteyebilirsiniz. Doların anlık olarak değerini takip etmek mümkün olsa da net bir rakam vermek maalesef mümkün olmuyor. Piyasadaki değişiklikler ya da uluslararası işlemlere göre 1 saat önceki değerinde bile değişiklik söz konusu olabilir. Sayfamızdaki güncel dolar kuru üzerinden işlem yapan dolar hesaplama sistemini kullanarak, tam bir değere ulaşabilirsiniz.

Serbest Piyasada Dolar Kaç TL?

 

Anlık olarak değişme potansiyeline sahip olan döviz kurları içinde yer alan dolar da serbest piyasaya göre değer alır. Sayfamızdan ya da Merkez Bankası sisteminden günlük, hatta anlık olarak dolar ne kadar sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.  

Bugün Canlı Dolar Kuru?

 

Gün içerisinde değişen dolar kuru değerleri üzerinden güncel rakamları Merkez Bankasının sisteminden ya da HangiKredi dolar kuru hesaplama sayfasından takip edebilirsiniz.

Euro Bugün Ne Kadar?

 

Euro birikimleri ve yatırımları için de aynı dolarda olduğu gibi kurları takip etmek çok önemli. Anlık piyasa değişiklikleri neticesinde, euronun geldiği noktayı ve yerli para birimi ile karşılaştırmasını sayfamızdaki hesaplama aracından görebilirsiniz.

Euro Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

Sayfamıza yer alan euro hesaplama aracı ile hangi para biriminden çeviri yapmak istiyorsanız tutarı girmeniz ve çevrilecek birim olarak euroyu seçmeniz yeterli. Anlık kur değişimlerine göre güncellenen sayfa neticesinde anında euro hesaplamanız tamamlanır.

Euro Kuru Kaç TL?

 

Euro kuru kaç TL sorunuzun cevabını HangiKredi’de yer alan kur hesaplama sayfasından anında görebilir, anlık olarak değişimleri takip edebilir ve direkt istediğiniz tutar üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

Sterlin Ne Kadar?

 

Dolar ve eurodan sonra en çok kullanılan sterlin için gerekli hesaplamalar HangiKredi Döviz Kurları sayfası ya da Merkez Bankası üzerinden anlık olarak takip edilir. Piyasalardan en çok etkilenen para birimlerinden biri olduğu için büyük yatırımlar için sıkı takip edilmesi gerekiyor.

Sterlin, Dolar, Euro Canlı Döviz Kurları

 

Döviz kurları içerisinde en çok kullanılan sterlin, dolar ve euro için anlık izleme yapmak çok önemli. Merkez Bankasında yer alan değerlerin anlık değişimini sayfamızdan da takip edebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.