Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Finansal Durumunuza Dair Her Şey!

HangiKredi Notunuz

Finansal Durumunuz

Bankaya gitmeden kredi risk durumunuzu öğrenin, finansal durumunuza hakim olun.

Kredi Onaylanma İhtimaliniz

Kredi Onaylanma İhtimaliniz

Başvurabileceğiniz kredilerin onaylanma ihtimallerini görerek en uygun krediye başvurun.

Finansal Durum ve Önerileriniz

Finansal Durum ve Önerileriniz

Finansal durumunuzu etkileyen kriterleri görün, size uygun önerilerle notunuzu yükseltin.

Finansal Rapor Trendiniz

Finansal Rapor Trendiniz

Finansal durumunuzdaki değişimleri takip ederek daha sağlıklı finansal kararlar verin.

Kredi Kartı Önerimiz

Kredi Kartı Önerimiz

Size uygun kredi kartı önerilerilerini görün, ihtiyacınız olan kartı kolaylıkla bulun.

Kredi ve Kredi Kartı Limitiniz

Kredi ve Kredi Kartı Limitiniz

Alabileceğiniz kredi ve kredi kartı limitlerini görün, finansal hayatınızı güvenle planlayın.

HangiKredi Finansal Raporunuzu Hemen Öğrenin!

3 Adımda En Uygun Bankayı Bulun

01

İlgili Alanları Doldurun

Size özel Finansal Raporunuzu oluşturabilmemiz için bilgilerinizi girin.

02

Raporunuzu Görüntüleyin

Sizin için oluşturulan raporu görüntüleyerek finansal durumunuzu inceleyin.

03

Uygun Bankayı Bulun

Limitlerinizi ve banka bazlı onaylanma ihtimallerinizi görerek sizin için en uygun bankaya başvurun.

HangiKredi Finansal Raporu Nasıl Kullanılır?

HangiKredi Finansal Raporu Nasıl Kullanılır?

HangiKredi Finansal Raporu Nedir?

HangiKredi Finansal Raporu; banka ve finans kuruluşları için, kişinin ödeme potansiyelini ve risk durumunu görebilmesini sağlayan bir puandır.

HangiKredi Finansal Raporu Nasıl Kullanılır?

HangiKredi Finansal Raporu'nu Neden Almalısınız?

HangiKredi Finansal Raporu ile hangi bankadan kredi alma olasılığınızın yüksek olduğunu, kredi ve kredi kartı limitlerinizi öğrenebilirsiniz.

HangiKredi Finansal Raporu Nasıl Kullanılır?

HangiKredi Finansal Raporu Hangi Sorulara Cevap Veriyor?

HangiKredi Finansal Raporu “Bana kredi ya da kredi kartı çıkar mı?”, “Kredi limitim ne olur?”, “En avantajlı banka hangisi?” sorularına cevap veriyor.

Müşteri Yorumları

 • Ozan K.

  Çok hızlı bir çözüm, bankalara gitmeden kredi ihtimallerini görebilmem beni çok sevindirdi.

  Ocak 06
 • Murat S.

  Bankaları tek tek gezmeden, etrafa akıl danışmak zorunda kalmadan kredi çektim.

  Ocak 06
 • Hande D.

  HangiKredi sitesinden kredi başvurusu yaptım çok kolaylık sağlandığını gördüm ve kolay yorulmadan kafam karışmadan işimi hallettim. Siteyi en çok kullanılanlara ekledim.

  Ocak 06
 • Aleyna K.

  Para ve zamandan tasarruf etmenin en güvenli yolu. Kredi çekme süreciyle ilgili tüm soruların yanıtı. Mükemmel bir site olmuş gerçekten. Başarılarınızın devamını dilerim.

  Haziran 23
 • HangiKredi Finansal Raporu sorgulama işleminin sonucunda, değerlendirmenizin oluşturulamadığı ile ilgili bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi, herkesin bir finansal duruma sahip olmamasıdır. İncelemenin yapılabilmesi için bazı gereklilikler vardır. HangiKredi Finansal Raporu oluşmamıştır sonucunun sebepleri şöyledir:

  • 18 yaşından küçük olmak
  • Daha önce kredi kartı, kredili mevduat hesabı ve kredi kullanmamış olmak
  • 3 aydan daha eski bir kredi kartına ya da krediye sahip olmamak
  • Son 12 aylık dönemde aktif bir şekilde kredi kartı kullanmamak ve kredi çekmemek
  • Son 12 aylık dönemde varlık yönetim şirketine devredilmiş bir borca sahip olmak
  • 90 günlük gecikmeye girmiş ve ödenmemiş bir kredi borcuna sahip olmak
  • Vefat
    
 • Normal şartlarda HangiKredi Finansal Raporu belirli bir ücret karşılığında verilir. Fakat zaman zaman Finansal Raporunuzu ücretsiz alabilmeniz mümkün olabilmektedir. 
  Bazı kampanyalar doğrultusunda, tüketicilere ücretsiz kredi notu sorgulama hakkı verilmektedir. Bu kampanyalar genellikle dönemseldir ve finansal durumu ücretsiz öğrenmek her zaman için mümkün olmamaktadır.

 • Finansal durumunuzu öğrenmek için HangiKredi Finansal Raporu sorgulama işlemi yapıp değerlerinizin sağlıksız olduğunu gördüyseniz, bunun çok net iki anlamı vardır: Birincisi bu durum, daha önce hiçbir kredili bankacılık ürünlerinden faydalanmamış olduğunuz anlamına gelir. İkinci anlam ise çok uzun bir süredir bankalarla ilişiğinizin bulunmamasıdır. Bunların dışında kalan bazı durumlarda da değerlendirme yapılamayabilir ve dolayısıyla finansal durumunuz sağlıksız olarak kabul edilebilir.
   

 • HangiKredi Finansal Raporunuz, neredeyse bütün finansal eylemlerinizden etkilenir. Örneğin kredi başvurunuz bir banka tarafından reddedilirse, diğer bankalar da sizin finansal durumunuzun riskli olduğunu düşünür. Bu nedenle finansal durumunuzu öğrenmeden başvuru yapmanız önerilmez. Onaylanan kredileriniz de finansal durumunuzu hem olumlu hem de olumsuz yönde etkileyebilir.

  Krediniz onaylandığında, bankaya belirli bir faiz getirisi vaad etmiş olursunuz. Eğer cayma hakkınızı kullanarak söz konusu krediyi iptal ederseniz, bu banka için olumsuz bir durum yaratır. Dolayısıyla kredi iptalleri, az da olsa HangiKredi Finansal Raporunuzu etkileyebilir.
   

 • İhtiyaç kredisi başvurusunun ardından kredi sonucu öğrenme işlemi gerçekleştirdiğinizde olumsuz cevap aldıysanız, bu durum yeterli değerlendirmeyesahip olmadığınızın göstergesidir. Düşük limitli ihtiyaç kredileri, kefil ve benzeri uygulamalar doğrultusunda tüketicilere kullandırılabilmektedir. Fakat kullanılabilecek kredi miktarının daha yüksek olması için finansal durumunda da daha yüksek olması gerekmektedir. 
   

 • Konut kredisi, genellikle en yüksek limitlere sahip olan kredilerdir. Bunun sebebi, ev fiyatlarının seviyesi ile alakalıdır. Yüklü bir miktarda kredi kullanılacağı için bankalar, son derece titiz davranırlar. Çünkü ödenmeyen bir konut kredisi borcu, bankalar için önemli bir kayıp demektir. Bu nedenle genellikle risksiz gruptaki kişilerin konut kredisi başvuruları onaylanmaktadır. Fakat yine taşıt kredisinde olduğu gibi bir ipotek söz konusudur ve bu durum finansal durum konusunda bankaya inisiyatif kullanma hakkı verir.
   

 • Bankalar kredili ürün kullandırdıkları müşterilerinin her zaman risksiz olmasını ister. Bu durum tamamen bankanın politikaları ile alakalıdır. Ayrıca bankalar sicili bozuk olana kredi kullandırma konusuna da kendileri karar verirler.

  Finansal durumu kritik olanlara farklı uygulamalar ile kredi verilse de kara listede olanlara kredi veren bankalar bulmak zordur. Bazı dönemlerde, özellikle devletin desteklediği kredili ürünler ve banka sicil affı gibi uygulamalar dahilinde, sicili bozuk olanlar için de kredi çekme ihtimali doğabilmektedir.
   

 • Kobi kredisi başvurularında süreç biraz daha farklı işler. Kredi kefalet kooperatiflerinin desteği ile alınan kredilerde finansal durumun etkisi biraz daha azalmaktadır. Ayrıca kobi kredilerine bireysel olarak değil, iş yeri adına başvuru yapılır. Dolayısıyla bu durumda öncelik, kurumsal finansal durumdadır. Fakat işletmenin sahibinin/sahiplerinin/ortaklarının kredi sicilinde bir problem olması, kobi kredisi kullanımını olumsuz etkileyebilir.

 • HangiKredi Finansal Raporu'nda; yapay sinir ağları, çizge temelli modeller ve diğer sınıflama ve regresyon tabanlı makine öğrenmesi modelleri kullanılmıştır. Bu modeller, finansal risk verilerinizin yanı sıra, hangikredi.com'daki kullanıcı davranışlarınız ve demografik verileriniz ile eğitilmektedir. Bu sayede kullanıcılara, mevcut finansal durumları, banka bazlı kredi onaylanma ihtimalleri, kredi ve kredi kartı tahmini limitleri ve finansal durumu iyileştirme önerileri sunulmaktadır.

  Finansal durum hesaplanırken, tüketicinin gerçekleştirdiği finansal işlemlerin hemen hemen hepsi dikkate alınır. Belirlenen kalemlere göre hesaplama yapıldıktan sonra değerler belirli aralıklara göre gruplandırılır. HangiKredi Finansal Raporu’nun sonuç sayfasında 9 farklı finansal durum bulunmaktadır. Kullanıcılar, bu durumlara göre kredi sağlığını basit bir şekilde görebilir. 

 • HangiKredi Finansal Raporu'nu öğrenmenin birden fazla yolu vardır. Bunlardan birisi Findeks işbirliği ile oluşturulan HangiKredi.com’daki HangiKredi Finansal Raporu sayfasıdır. HangiKredi Finansal Raporu'nuzu öğrenmekle kalmayıp,finansal durumunuzu iyileştirmek için neler yapabileceğinizi de bu sayfadan öğrenebilirsiniz. Bunlara ek olarak da HangiKredi tarafından size özel olarak hazırlanmış olan kredi ve kredi kartı önerilerini de görebilir ve kredi / kredi kartı başvurunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bankalardaki mevduat hesaplarında yer alan paralar da HangiKredi Finansal Raporu'nu etkileyen faktörlerden biridir. Eğer banka hesabınızda para varsa, teknik olarak bankadan alacaklı olursunuz. Ayrıca bu durum bankalar nezdindeki genel müşteri limitinizi de olumlu etkiler. Dolayısıyla aktif bir mevduat hesabı, HangiKredi Finansal Raporu için her zaman önemlidir. 

  Vadesiz ve vadeli mevduat hesapları ile birlikte kredili mevduat hesaplarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu tür bir hesabın kredili kısmını kullandığınız takdirde borçlu duruma düşersiniz ve belirli bir tarihe kadar, hesabınıza yeniden para girişi sağlamanız gerekir. Tarihin geçmesi ise finansal durumu etkileyen bir faktör olarak kabul edilebilir. 
   

 • HangiKredi Finansal Raporu, kullanıcılarına 9 farklı değerlendirme sunar. Buna yönelik olarak en düşük değer Çok Sağlıksız olmak üzere Sağlıksız, Çok Kritik, Kritik, Orta, Orta+, Sağlıklı, Sağlıklı+ ve Çok Sağlıklı olarak ayrı değerler sıralanabilir.
   

 • HangiKredi Finansal Raporu sorgulaması yaptığınız zaman, size o anki finansal durumunuz gösterilir ve günceldir. Aynı güncel durumu bankaların da görüntüleyebilmesi için, finansal durumu etkileyen işlemler hızlı bir şekilde rapora yansıtılır ve finansal durum güncellenir.

  Finanal durumu etkileyen işlemlere ait bilgilerin önemli bir bölümü günlük olarak yansıtılır. Bazı bilgilerin yansıması ise ortalama 2 gün sürebilmektedir. Bununla birlikte aylık olarak güncellenen bilgiler de mevcuttur.
   

 • HangiKredi Finansal Raporunuza göre kredi sağlığınızın kötü olması her zaman öyle kalacağı anlamına gelmez. Bankalardan kredi çekmeden de finansal durumunuzu iyileştirmeniz mümkündür. Finansal sağlık durumunuzu iyileştirme girişiminize en çok yardımcı olacak unsur, mevcut borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemenizdir. Eğer gecikmiş bir borcunuz varsa onu da en kısa sürede kapatmanız gerekir. 
   
  Finansal durumun iyileşmesinde rol oynayan bir başka işlem de kredi kartını aktif bir şekilde kullanmaktır. Harcamalarınızı nakit ile yapmak yerine kredi kartınız ile yapıp sonrasında ödemeleri zamanında gerçekleştirirseniz finansal durumunuz zamanla iyileşir. Eğer kredi kartı alamıyorsanız, bankalardan teminatlı/blokeli kredi kartı talep edebilirsiniz.
   
  Ayrıca kredili mevduat hesabı (ek hesap, eksi hesap, artı para) kullanmak ve vadeli/vadesiz mevduat hesabında sürekli para bulundurmak da finansal durumun iyileşmesinde etkili olabilmektedir.
  Bunlara ek olarak HangiKredi Finansal Raporu’nuzun sonuç ekranında sizler için vermiş olduğumuz önerileri de uygulamak, kredi sağlığınıza olumlu etki eder. 
   

 • HangiKredi Finansal Raporu oluşturulurken birçok farklı kalem dikkate alınır. Kredi sağlığını en çok etkileyen faktörlerin başında; geçmişteki kredi, kredi kartı ve kredili mevduat gibi borçların ödemeleri gelir. 

  Kredi kullanmış olmak ile birlikte kullanılmasa bile yapılan kredi başvuruları da finansal sağlık durumunu etkiler. Özellikle geçmişte kredi kullanmış ve borcu zamanında ödemiş olmak oldukça önemlidir. Bu doğrultuda kredi kullananlar, kullanmayanlara göre daha iyi bir finansal kredi sağlığına sahip olabilmektedir. Gecikmeye düşmeyen ve yasal takibe girmeyen, zamanında ödenen borçlar, finansal durumun iyileştirilmesi konusunda son derece etkilidir.

 • HangiKredi Finansal Raporu, yapay zeka algoritmalarıyla birlikte finansal sağlığınızı görebildiğiniz, finansal sağlığınızı düzenlemek adına kişiselleştirilmiş öneriler alabildiğiniz, banka bazlı limitlerinizi ve onaylanma ihtimallerini tahminleyen, finansal hareketlerinizin ve beyan ettiğiniz bilgilerin değerlendirildiği bir rapordur. Sizin için bir finansal durum belirler. Finansal Durumunuzu belirlemek adına aşağıdaki verilerden yararlanır;

  • HangiKredi’ye beyan ettiğiniz veriler
  • HangiKredi’nin yıllardır oluşan tecrübesiyle, banka tarafından işlenen veriler
  • HangiPixel verileri
  • Geçmiş kredi, kredi kartı borcu ve ödeme düzeni verileri
  • Çeşitli sağlayıcılardan alınan segment verileri

  Bu veriler, yapay zeka algoritmalarımızı besler ve HangiKredi Finansal Raporu’na ulaşabilirsiniz.

  Finansal Raporun sonucunda, 9 farklı skala görmek mümkündür ve bu skalalar açıklamalarıyla birlikte size iletilir.

  Finansal durum skalalarını aşağıda bulabilirsiniz;

  1. Çok sağlıksız
  2. Sağlıksız
  3. Çok Kritik
  4. Kritik
  5. Orta
  6. Orta+
  7. Sağlıklı
  8. Sağlıklı+
  9. Çok Sağlıklı

 • HangiKredi Finansal Raporu, finansal durum tespitinizi yaparak, banka bazlı kredi ve kredi kartı limitlerinizi ve onaylanma ihtimallerini size iletir. Finansal durumunuza göre kişiselleştirilmiş iyileştirme önerilerini size sunar.
  Finansal Rapor, bankalara yapacağınız başvuru öncesinde, limit ve onay ihtimali tespiti adına kullanabileceğiniz bir rehber niteliğindedir.
  Bu önerilerin banka nezdinde bağlayıcılığı yoktur. Kişilerin HangiKredi Finansal Raporu'nu bir rehber olarak kullanarak, finansal sağlıklarını iyileştirmeleri önerilir.
   

 • Kredi başvurularınızın hemen onaylanmasını ve bankalardan kolayca kredi almayı istiyorsanız, finansal durumunuzun en risksiz grupta olması gerekmektedir. HangiKredi Finansal Raporu 9 farklı skala içeren bir rapordur. HangiKredi Finansal Raporu sonuç sayfasında sadece bir değerlendirme görmezsiniz aynı zamanda kredi başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanacağına dair de bir tahmin görürsünüz. Böylece olumlu olma ihtimali yüksek olan kredilere başvurabilirsiniz.
   

 • HangiKredi Finansal Raporunuzda yer alan detaylar sizi güvenli bir gruba sokuyorsa kefilsiz, teminatsız ve ipoteksiz kredi almanız mümkündür. Finansal durumu sağlıksız olanlara kefil olması hâlinde de kredi verilmeyebilir fakat değerlendirmesi hiç olmayan tüketiciler, banka ile ilk kez çalışacakları için, kefil desteği ile kredi alabilirler.
   

 • HangiKredi Finansal Raporu'nu düşüren en önemli detay, ödenmeyen borçlardır. Kredili ürünler için borçlandığınızda, bu borçları bir gün bile geciktirmeniz, finansal durumunuza olumsuz olarak yansır. Gecikmenin süresi uzarsa ve gecikme tekrarlanırsa, finansal durumunuz önemli ölçüde etkilenir. Ödenmeyen borçlar gecikmeden sonra yasal takibe düşer ve bu durum, finansal durumunuzun olumsuz etkilenmesine sebep olur. Bu da kara listeye girmeniz anlamına gelir. 
   
  Aynı zamanda rapor alırken beyan ettiğiniz bilgilerin de finansal durumunuz üzerinde etkisi vardır. Bu nedenle Finansal Rapor alırken beyan ettiğiniz bilgileri de doğru olarak girmelisiniz. 
   

 • Taşıt kredisi başvurusu yapabilmeniz için de finansal durumunuzun sağlıklı bir grupta olması gerekir. Kredi ile araç aldığınızda banka bu araca ipotek koyacağı için finansal durum konusunda daha iyimser davranabilmektedir.

 • HangiKredi Finansal Raporu’na göre kredi sağlığı kötü olan kullanıcıların kredi çekebilme durumu, banka inisiyatifindedir. Bankalar genellikle çok riskli gruplara kredi vermezler. Orta riskli gruba ise belirli şartlar karşılığında kredi verirler. Bu durumda kefil, teminat, ipotek, gelir belgesi gibi seçenekleri değerlendirerek kredi almanız mümkün olabilmektedir.
   
  HangiKredi Finansal Raporu’nun sonuç ekranında size verdiğimiz iyileştirme önerileri ile birlikte, Kredi Sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. 
   

 • HangiKredi Finansal Raporu'nu yükseltmek için gereken süre, yapılan finansal işlemlere göre değişmektedir. Finansal durum değerlendirmesinde daha yüksek oranla etkili olan işlemler, daha hızlı bir yükseliş için faydalı olur. Bu nedenle, özellikle kredi ve kredi kartı borçlarınızı gecikmeye düşmeden ödemelisiniz. Daha yüksek bir değere, daha hızlı bir şekilde ulaşmak için ise kredi kullanmanızda fayda vardır.
   

Findeks Notu Nedir ve Nasıl Hesaplanır?
tarih

15.09.2023

yorumlar

103 Yorum

Findeks Notu Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu, tüketicinin finansal pozisyonunu belirleyen faktörlerden biri; iyi bir kredi notuna sahip olmak, finansal geleceğiniz açısından büyük avantajlar sağlar. Bankalar ve finansal kuruluşlar, kredi ürünlerine yapılan başvuruları değerlendirirken öncelikle Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen Findeks notunu dikkate alır. Yani bu skorun kredi alma olasılığını doğrudan etkilediği de söylenebilir. HangiKredi olarak hazırladığımız bu içerikte Findeks notu ile ilgili tüm detaylara ayrıntılı biçimde değindik.

Düşük - Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar
tarih

13.09.2023

yorumlar

13 Yorum

Düşük - Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bankalar, kredi kullandırma sürecinde müşterilerden geri ödeme hususunda birtakım güvenceler talep eder, bu teminatlardan biri olan kredi notu, bankalar nezdinde kişilerin güvenilirliğini gösteren bir puandır. Kredi başvurusu yapan herkes, belli bir puanlama sistemi üzerinden değerlendirilir. Finansman kullanımında müşteriler; yüksek, düşük ve orta risk skalasında tanımlanır. Düşük ve orta risk grubuna dâhil olan tüketiciler, gerekli kriterleri sağlayarak finansman başvurusu yapma hakkına sahip olabilir. HangiKredi olarak bu yazımızda düşük-orta riskli kredi notu ile ilgili merak edilen noktalara değindik.

HangiKredi iPhone 14 çekilişi başladı!
tarih

5.09.2023

yorumlar

0 Yorum

HangiKredi iPhone 14 çekilişi başladı!

10 adet iPhone 14'ten birini kazanma fırsatı HangiKredi'de! HangiKredi uygulamasını indirip çekilişe katılan toplamda tam 10 şanslı kişiye, iPhone 14 hediye ediyoruz.Tek yapmanız gereken, HangiKredi uygulamasını ücretsiz indirip çekiliş başvuru formunu doldurmak. Kazanma şansınızı artırmak için çekilişi yakınlarınızla paylaşmayı unutmayın! Formu doldurduktan sonra ekranda çıkan referans kodunu arkadaşlarınızla paylaşarak çekilişe katılmalarını sağlarsanız, her kişi için 1 çekiliş hakkına daha sahip olursunuz. Ne kadar arkadaşınız çekilişe katılırsa kazanma şansınız o kadar artar!

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon