Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

Mevduat faiz hesaplama işlemi ile güncel mevduat faiz oranlarını öğrenebilir, vadeli mevduat hesabı açarak hangi bankada ne kadar mevduat faiz getirisi kazanacağını tek ekranda görebilirsin! En güncel faiz hesaplama formülü HangiKredi'de!

Popüler Mevduat Hesapları

Anapara (TL)
Vade (Gün)


Anapara (TL)
Vade (Gün)


Anapara (TL)
Vade (Gün)

Mevduat Faiz Oranları Tablosu

Bankalar
akbank
alternatifbank
burgan-bank
enpara
fibabanka
ing-bank
odeabank
cepteteb
denizbank
garanti-bankasi
halkbank
hsbc-bank
turkiye-is-bankasi
nkolay
finansbank
sekerbank
vakifbank
yapi-kredi-bankasi
Faiz min-maks AnaPara min-maks Vade min-maks
%4 - 12 1.000 - 2.500.000 TL 1 - 400 Gün İncele
%11 - 15,5 3.500 - 1.000.000 TL 1 - 732 Gün İncele
%13 - 15,5 499 - 250.000 TL 1 - 1100 Gün İncele
%12,5 - 15,5 1.000 - 2.500.000 TL 32 - 181 Gün İncele
%11,5 - 15 1.000 - 500.000 TL 1 - 1000 Gün İncele
%11 - 15 1.000 - 1.500.000 TL 1 - 1000 Gün İncele
%10 - 15,15 5.000 - 2.500.000 TL 1 - 120 Gün İncele
%15,5 2.501 - 500.000 TL 1 - 380 Gün İncele
%9,4 - 14 1.000 - 1.000.000 TL 1 - 400 Gün İncele
%5 - 14,5 10.000 - 5.000.000 TL 32 - 370 Gün İncele
%14,75 - 15,5 500 - 2.000.000 TL 28 - 999 Gün İncele
%11 - 13,25 2.000 - 250.000 TL 1 - 365 Gün İncele
%9,8 - 14,45 1.000 - 2.500.000 TL 28 - 732 Gün İncele
%16,5 200 - 500.000 TL 1 - 365 Gün İncele
%9,1 - 13 1.000 - 2.500.000 TL 32 - 1100 Gün İncele
%6,5 - 14 1.000 - 1.000.000 TL 1 - 364 Gün İncele
%14 - 15 1.000 - 2.500.000 TL 1 - 750 Gün İncele
%4,6 - 13,5 1.000 - 2.500.000 TL 28 - 730 Gün İncele
Devamını Gör

* 25 Kasım 2020 tarihinde yaptığımız son değerlendirmeye göre  32 gün vadeli 50.000 TL  mevduat hesabı için en avantajlı teklifi sunan  banka  %16,5  faiz oranı ile  NKolay  oldu.

Mevduat Faizi Nedir?

 

Mevduat faizi bankada bulundurduğunuz paranın miktarı ve bankanın sunduğu seçenekler üzerinden verilen kârı belirleyen oran olarak adlandırılır. Mevduat faizleri hesapta bulunan paranın kaç gün ya da kaç ay kalacağı üzerinden işlem görür ve bu da vade olarak adlandırılır. Mevduat faizi hesaplama işlemleri yapılırken sabit bir miktardan bahsetmek söz konusu değil. Elinizdeki para, mevduat hesabının türü ve vade üzerinden bankaların sunduğu hizmetleri göz önünde bulundurarak ortalama bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Mevduat Birikim Hesabı Nedir?

 

Mevduat birikim hesabı bir çeşit mevduat hesabıdır. Vadeli mevduat ve vadesiz mevduat hesapları üzerinden paranızı güvence altına alabilir ve birikim yapabilirsiniz. Birikim hesaplarında bankanın sunduğu paket doğrultusunda ya da sizin belirlediğiniz dönemlik miktarlar doğrultusunda hesaba otomatik olarak para aktarılır ve birikim yapılmış olur. Eğer durduğu yerde paranızın değer kazanmasını istiyorsanız bankalarla görüşerek vadeli mevduat birikim hesabı açtırabilirsiniz.

e-Mevduat Hesabı Nedir?

 

e-Mevduat hesabı temel olarak klasik mevduat hesaplarından farklı değil. Tek farkı bankaların internet şubeleri ya da mobil uygulamaları üzerinden açılmış olmaları. Vadeli mevduat faizleri değerlendirildiğinde, bazı bankalar e-mevduat hesaplarında daha yüksek faiz oranı sunabiliyor. Bunun dışında sizin bankaya gitmeden hesap açmanızdan farklı bir işleyiş söz konusu değil.

İhbarlı Mevduat Hesabı Nedir? 

 

İhbarlı mevduat hesap türünde, bankadan para çekmeden önce bildirim yapılması gereken bir süreç söz konusu. Daha net bir şekilde ifade etmek gerekirse, bankada hesabı bulunan müşterilerin herhangi bir miktarda para çekebilmesi için bankadan talep etmesi gerekiyor. Paranın çekileceği belirlenen gün içinde ödemeyi almak mümkün oluyor.

Tasarruf Mevduat Hesapları Nelerdir?

 

Tasarruf mevduat hesabı müşterilerin birikimlerini az ya da çok fark etmeksizin hem güvenli bir şekilde saklamaları hem de isterlerse en yüksek mevduat faiz oranları ile birikim miktarlarını artırmalarını sağlayan hizmetlerden biri. Tasarruf mevduat hesabı için bankada hesap açmanız ve sonrasında birikimlerinizi ne derece yöneteceğinizi belirlemek önemli. Bankalar uzun süre hesabınızı bozdurmayacağınızı garanti etmeniz durumunda vade üzerinden daha yüksek faiz oranı sunabiliyor. Bu şekilde de ileride satın almak ya da yapmak istediğiniz şeyler için bankada kendi kendine artan bir tasarruf hesabınız olmuş oluyor.

Mevduat Hesabı Türleri Neler?

 

Bankalar çok farklı ürün ve kampanya adı altında hizmet verse de temelde 4 çeşit mevduat hesabı bulunuyor: Vadesiz mevduat, vadeli mevduat, ihbarlı mevduat ve kırık vadeli mevduat

Vadesiz Mevduat: Bankada herhangi bir ihtiyaç için açmış olduğunuz hesapların tümü vadesiz hesap olarak adlandırılır. Para çekme ve yatırma konusunda herhangi bir kısıtlama ya da vade olmadan vadesiz hesaplarınızı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Vadeli Hesap: Bankada duran paranızın belirlenen faiz oranları ve vadelerle kendini büyütmesini sağlayan hesaplardır. 1, 3, 6 veya 12 ay vadelerle açılabilen vadeli hesap sayesinde, birikimleriniz üzerinden yatırım yapmanız ve kâr elde etmeniz sağlanır. En yüksek mevduat faiz oranları ile kısa sürede büyük bir kâr elde etmeniz mümkün. Vadeli hesapların dezavantajı ise hesaptan istediğiniz her an para çekmeniz söz konusu değil. Eğer vadesi dolmadan para çekmek isterseniz o ayın faizini almamış olursunuz.

İhbarlı Mevduat: Bankalar ihbarlı mevduat hesabından para çekilebilmesi için 7 gün önceden haber verilmesini şart koşuyor. 7 gün önceden haber verilmemesi durumunda bankanın parayı vermeme hakkı bulunuyor. Bu da demek oluyor ki banka hesabınızdaki parayı kullanma hakkına sahip, siz 1 hafta öncesinden gerekli talebi yaptığınızda da paranız size geri verilir.

Kırık Vadeli Mevduat: Vadeli hesap işlemlerinden tek farkı 1, 3, 6, 12 ay kuralına uyamayacak olanlar için geliştirilmiş sistemi. 1-3 ay arasında belirlenen vade süreleri otomatik olarak kırık vadeli mevduat adı altında değerlendirilir.

Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

 

Günlük vadeli mevduat hesapları birikim yapmak için etkili olsa da yatırım için çok mantıklı seçenekler değil. Her an para çekme ihtiyacı olasılığına karşı günlük vadelerde sorun yaşamadan bu hesabı kullanabilirsiniz. Fakat sürekli olarak vadenin bozulma riski olduğu için çok daha düşük oranlar üzerinden birikim elde edilir. Bu yüzden birikim yapmak ve faizden büyük getiri elde etmek isteyenlerin mevduat faizi hesaplama işlemi sırasında doğru karar vermesi çok önemli. Vadeli mevduat faizi hesaplama işlemlerinizi HangiKredi sayfası üzerinden detaylı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tasarruf Mevduatı Sigortası Nedir?

 

Tasarruf mevduatı sigortası, bankalarda mevduat hesabı olan müşterilerin herhangi bir durumda haklarının korunmasını sağlayan hizmetlerden biridir. Hesabın kazanç elde ettiği dönemde, bankanın kapanma ya da krize girmesi durumunda, BDDK’nın da yönergeleri kapsamında müşterilere kazançları ve ana paraları bu sigorta sayesinde ödenir.

Faizsiz Bankacılık ve Katılım Hesabı Nedir?

 

Faizsiz bankacılık katılım bankacılığı adıyla da bilinir. Müşterilerden toplanmakta olan fonların şirketlerin projelerinde kullanılması ve projelerden elde edilen kar ya da zararın, katılan müşterilere eşit olarak dağıtılması anlamına gelir. Katılım hesabı da yine aynı şekilde kar ve zarara ortak olma üzerinden açılmakta olan vadeli hesaplar olarak adlandırılır. Faiz oranları üzerinden en az 30 günlük vadelerle açılması uygundur.

Vadeli Mevduat Hesabı

 

Yatırılmış olan paranın belirlenen süreler ve faiz oranları neticesinde ekstra kazanç getirdiği hesaplar vadeli mevduat hesabı olarak adlandırılır. 1, 3, 6 ve 12 ay sürelerle açılan vadeli mevduat hesabı faiz oranları kadar gelir elde ettirir. Vadenin süresi uzamaya başladıkça faiz oranı ve gelir de otomatik olarak artar. Vadeli mevduat hesabı faiz oranları vade dolmadan para çekmek istemeniz durumunda o ayın ya da o dönemin faizi hesabınıza işlemez.

Vadeli Altın Mevduat Hesabı

 

Vadeli altın mevduat hesabı ile vadeli mevduat hesabının tek farkı birinin altın üzerinden değer kazanması. Belirlenen vade ve faiz oranları üzerinden altınlar işletilir ve karınız hesaptaki altın miktarına eklenir. Bazı bankalar direkt altının kendisi üzerinden işlem yaparken bazıları da hesapta altının miktarı ile eş değer TL üzerinden faizleri uygulamakta. Altın hemen hemen hiç değer kaybetmediği ve faiz oranları da artış gösterdiği için büyük bir kat elde etmeniz mümkün.

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

 

Vadeli mevduat hesabı açmak için öncelikle hangi banka ile çalışacağınıza karar vermeniz ve vade, faiz oranları gibi seçenekleri belirlemiş olmanız gerekiyor. Eğer bağlı olduğunuz bankalardan birinden vadeli mevduat hesabı açacaksanız internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden anında vade ve faiz oranlarını kontrol ederek hesabınızın aktifleşmesini sağlayabilirsiniz. Yeni bir bankayla çalışacaksanız da şubeleri ziyaret ederek kimlik belgesi ile hesabınızı aktifleştirebilirsiniz.

Bankaya Gitmeden Mevduat Hesabı Açılır mı?

 

Bankaya gitmeden mevduat hesabı açabilirsiniz. Zaten çalışmakta olduğunuz bir bankanın internet şubesi ya da mobil bankacılığı üzerinden giriş yaparak anında vadeli ya da vedesiz hesap açmanız mümkün. Yeni çalışmak istediğiniz bankalar için de şubeye gitmeniz gerekebilir. Bunun için yine bankaların internet sitesinden ya da müşteri hizmetlerinden bilgi alarak gerekli olan belgeleri hangi yolla teslim edeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Vadeli Mevduat Hesabı Otomatik Yenileme

 

Vadeli mevduat hesabınıza tanımlayabileceğiniz farklı vadeler var. Hesabınız için belirlediğiniz vade bittiğinde dilerseniz otomatik yenileme seçeneği ile yeni vade sürecinin başlamasını sağlayabilirsiniz. Otomatik yenileme özelliğinde ana paranın yeniden vadeye konması, ana para ve kazanılan faizin yenide vadeye konması, faiz getirisinin mevduat hesabına aktarılması gibi farklı seçeneklerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Vadesi Dolmadan Vadeli Hesaptan Para Çekebilir miyim?

 

Bankalar vadeli hesaplardan para çekme konusunu bir yasak olarak dile getirebiliyor. Fakat vadeli hesaplardan vadeniz dolmadan para çekmeniz imkansız değil. Sadece belirlenen vadeden önce parayı çekmek istemeniz durumunda planın bozulacağını ve yeni vade döneminde gelecek olan faiz oranı üzerinden elde edilecek karı yok saymanız gerekiyor. Kısaca vadesi dolmadan vadeli hesaptan para çekerseniz o dönemin faiz getirisini alamazsınız. Bir diğer konu ise bazı bankalar vade günü dışında para çekme işlemleri için ana şubeden işlemin yapılmasını kural olarak koyuyor, vade gününde ise herhangi bir şubeden para çekme işleminin yapılması mümkün.

Vadeli Mevduat Hesabı Otomatik Yenilenir mi?

 

Eğer müşteri olarak vadenin süresi dolmadan önce bir talepte bulunmadıysanız, vadeli mevduat hesabı otomatik olarak yenilenir ve devam eder. Müşterinin herhangi bir işlem için bankaya gelmesi söz konusu değilse yenileme için rahatsız edilmez. Fakat devam etmesini istemiyorsanız yazılı olarak bankaya bildirimde bulunmanız ve imza vermeniz gerekiyor.

Mevduat Hesabı Devlet Güvencesi Nedir?

 

Mevduat hesabı devlet güvencesi faiz oranları ile birlikte çoğalan paranızı almak istediğinizdeki sorunların önüne geçer. Çalıştığınız bankanın ekonomik olarak zor durumda kalması ve size ödeme yapamaması halinde devlet 150.000 TL’ye kadar olan mevduat hesabı ödemenizi anında gerçekleştirir. Eğer hesaptaki paranız bundan daha yüksekse banka ile iletişime geçerek ilerleyen dönemlerde zararınızın nasıl karşılanacağını belirleyebilirsiniz.

Tasarruf Mevduat Sigortası Nedir?

 

Tasarruf mevduat sigortası mevduat ya da katılım fonu ile işlem yapmakta olan bankaların faaliyetlerinin durdurulması sonucunda bu hizmetten yararlanan müşterilerin zararlarını karşılayan bir sistem. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca bankaların kapanması halinde Tasarruf Mevduat Sigortası varsa müşterinin uğrayacağı kayıpların devlet ya da bu amaçla kurulmuş devlet kurumları tarafından karşılanması sağlanır. Bu zararın miktarı 150.000 TL’ye kadar olacak şekilde belirlenmiştir.

Vadeli Mevduat Hesabından Vergi Alınır mı? Ne Kadar Stopaj Kesintisi Olur?

 

Vadeli mevduat hesabı faiz oranları üzerinden gelir elde ettirdiği için vergi kesilir. Bu vergi ana para üzerinden değil, elde edilen faiz üzerinden yıllık olarak alınır. Aşağıdaki tabloda hangi oranlarda vergi alındığını görebilirsiniz:

 

Vade

TL

Döviz

6 ay

%15

%18

6 ay-1 yıl

%12

%15

1 yıl üzeri

%10

%13

Aylık Mevduat Faiz Hesaplaması Nasıl Yapılır? Faiz Hesaplama Formülü Nasıl Kullanılır?

 

Aylık mevduat faiz hesaplaması bankalara göre farklı sonuç verir. Faiz oranları ve vade sürelerine göre farklı tutarlar çıksa da belli bir faiz hesaplama formülü ile mevduat getirisi hesaplama mümkün. Aşağıda aylık faiz oranları üzerinden hesaplama yapabileceğiniz formülü bulabilirsiniz:

(Anapara/100) x (Faiz Oranı/12) x Ay Sayısı

Yatıracağınız ana para belliyse ve bankanın vadeli mevduat faiz oranları hakkında bilginiz varsa çok yakın tutarlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda uygulanacak olan vergi oranını da hesaba katarak net gelirinizin ne kadar olacağını görmeniz mümkün.

Günlük Mevduat Faiz Hesaplaması

 

En az faiz getirisi olan mevduat türü günlük vadeli olanlar. Buna rağmen istediğiniz zaman para çekme imkanı sunduğu için de müşterilerin tercihleri arasında yer alıyor. Günlük faiz hesaplama işlemini aşağıdaki formül üzerinden yapabilirsiniz:

(Anapara/100) x (Faiz Oranı/365) x Gün Sayısı

Aylık Mevduat Faiz Hesaplaması

 

Aylık faiz hesaplama yapmak için yatıracağınız ana parayı ve bankanın vereceği vadeyi bilmeniz yeterli. Aşağıdaki formül ile aylık faiz oranları üzerinden ne kadar kar elde edebileceğiniz bulabilirsiniz:

(Anapara/100) x (Faiz Oranı/12) x Ay Sayısı

Miktara Göre Aylık Faiz Getirisi

 

Yatırılan ana paranın miktarı ne kadar fazlaysa en yüksek faiz veren banka ürünleri neticesinde elde edilecek kar da bir o kadar fazla. Dolayısıyla ana paranız fazla iken vadeli mevduat hesabı açmak oldukça avantajlı oluyor. Böylece faiz oranına göre en yüksek tutarlar elde edilmiş oluyor.

10.000 TL Ne Kadar Faiz Getirir?

 

Bankaların mevduat faiz oranları neticesinde elde edilecek kar farklılık gösterir. En çok tercih edilen bankaların 10.000 TL için ne kadar faiz getirdiğini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

 

Banka

Anapara

Yıllık Faiz Oranı

Vade (Gün)

Net Kazanç

Fibabanka

10.000 TL

%14

32

116,60 TL

ING

10.000 TL

%15

32

124,93 TL

Odeabank

10.000 TL

%13

32

108,27 TL

Alternatif Bank

10.000 TL

%14

32

116,60 TL

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

50.000 TL Ne Kadar Faiz Getirir?

 

En çok tercih edilen bankaların vadeli mevduat faizleri üzerinden getirilerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

 

Banka

Anapara

Yıllık Faiz Oranı

Vade (Gün)

Net Kazanç

Fibabanka

50.000 TL

%14

32

583,01 TL

ING

50.000 TL

%15

32

624,66 TL

Odeabank

50.000 TL

%13

32

541,37 TL

Alternatif Bank

50.000 TL

%14

32

583,01

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

100.000 TL Ne Kadar Faiz Getirir?

 

Vadeli hesap faizi üzerinden 100.000 TL için en iyi imkanları sunan bankaların getiri tutarlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

 

Banka

Anapara TL

Yıllık Faiz Oranı

Vade (Gün)

Net Kazanç

Fibabanka

100.000

%14

32

1.166,03 TL

ING

100.000

%15

32

1.249,32 TL

Odeabank

100.000

%13

32

1.082,74 TL

Alternatif Bank

100.000

%14

32

1.166,03 TL

 Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Ticari Mevduat Hesabı Nedir?

 

Gerçek kişiler tarafından kurulmuş olan ticari işletmeler, ortaklık şirketleri, kamu iktisadi kuruluşları ya da buna bağlı olarak işlem gören kurumlar ve her türlü ticari işlem yapan şirketin bankalar üzerinden açabilecekleri mevduat hesapları ticari mevduat hesabı olarak adlandırılır. Her türlü para yatırma ve çekme, ödeme yapma gibi bankacılık işlemleri bu hesap üzerinden yürütülebilir. Aynı zamanda en uygun mevduat faizi ile şirketlerin birikimlerini katlamaları da mümkün.

Döviz Tevdiat Hesabı Nedir?

 

Klasik bir mevduat hesabının döviz ile işlem yapılması haline döviz tevdiat hesabı denir. Aynı TL ya da altında olduğu gibi dövizle de mevduat hesabı açmak mümkün. Vadeli ya da vadesiz olarak açılabilen döviz tevdiat hesabı üzerinden anında para çevirme, ödeme yapma, para çekme gibi işlemler yapabilir, vadeli hesap üzerinden döviz ile birlikte birikimlerinizi artırabilirsiniz. Bankaların döviz faiz oranları üzerinden işlem yapılmak istediğinde belli miktarlarda komisyon alabiliyor. Özellikle aktif olarak döviz hesaplarını kullanacaksanız bankaların bu durumlarını önceden incelemenizde fayda var.

2020’de En Yüksek Mevduat Faiz Oranlarını Veren Bankalar

 

Tüm bankalar faiz oranları bakımından müşterilerini memnun edecek tutarlar üzerinden işlem uygulamak istiyor. Buna karşın bazı bankalar çok daha fazla ön plandayken bazıları faiz oranları konusunda daha temkinli davrandığı için daha az tercih edilebiliyor. Bu yüzden net bir faiz oranı üzerinden genelleme yapmak maalesef mümkün değil. en yüksek faiz veren banka için doğru sonucu bulmak için HangiKredi mevduat hesabı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları

 

Ziraat Bankası mevduat faizi konusunda müşterilerini ortalama düzeyde memnun eden bankalar arasında. Güvenli sistemi sayesinde yüksek oranda müşteriyi elinde bulunduran Ziraat Bankası farklı vadeler için farklı oranlar sunuyor. HangiKredi’den mevduat hesaplaması yaparak bankanın güncel oranlarını öğrenebilirsiniz.

Garanti BBVA Mevduat Faiz Oranları

 

Garanti Bankası vadeli mevduat hesaplama yaparken vade ve anaparaya göre farklı faiz oranları veren bankalar arasında. Aşağıda farklı ana para değerleri ve vade günleri üzerinden uygulanan güncel faiz oranlarını görebilirsiniz:

 

Anapara TL

32-45 Gün

46-60 Gün

61-82 Gün

92-100 Gün

101-365 Gün

10.000-24.999

%6

%5,5

%5

%5

%5

25.000-49.999

%9

%9

%9

%9,25

%9,25

50.000-99.999

%9

%9

%9

%9,25

%9,25

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

ING Mevduat Faiz Oranları

 

En yüksek faiz veren banka olarak anılan kurumlardan biri olan ING’nin örnek faiz hesaplama tablosunu aşağıda bulabilirsiniz:

 

Anapara TL

1-366 Gün

367-1000 Gün

1.000-10.000

%15

%10

10.001-75.000

%15

%12

75.001-1.500.000

%15

%13

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Akbank Mevduat Faiz Oranları

 

Akbank vadeli mevduat hesabı faiz oranları için genelde 1-45 gün ve 46-400 gün üzerinden hesaplama yapıyor. Fakat farklı ürünler ve vade seçenekleri için de daha düşük oranlarda olsa da vadeli mevduat hesabından getiri elde etmek mümkün. Akbank mevduat faiz oranlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

 

Anapara TL

1-45 gün %

46-400 gün %

1.000-9.999

10

6,5

1.000-49.999

10

6,5

10.000-49.999

10

7,5

50.000-99.999

10

8

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Alternatif Bank Mevduat Faiz Oranlar

 

En uygun mevduat faiz oranları ile en çok tercih edilen bankalar arasında olan Alternatif Bank mevduat faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

 

Anapara TL

1-90 Gün

91-732 Gün

3.500-10.000

%14

%10

10.001-50.000

%14

%11

50.001-100.000

%14

%11,5

100.001-200.000

%14

%11,75

200.001-1.000.000

%14

%12,5

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Burgan Bank Mevduat Faiz Oranları

 

Burgan Bank çok bilinen bir kurum olarak görülmese de aslında oldukça aktif. Vadeli mevduat hesabı faiz oranları açısından da müşterilerini memnun eden seçenekler sunuyor. Aşağıda 499-250.000 TL üzerinden vadeli hesap hesaplama sonuçlarını görebilirsiniz:

 

1-6 gün

%13,25

7-31 gün

%12,75

32-91 gün

%14

92-364 gün

%14

365-1100 gün

%13

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Enpara.com Mevduat Faiz Oranları

 

Şubesiz bankacılık mottosuyla müşterileri memnun eden Enpara.com sayesinde kısa sürede vadeli mevduat hesabı açtırabilir ve avantajlı faiz oranları ile kar elde edebilirsiniz:

 

Anapara TL

32 Gün

46 Gün

92 Gün

181 Gün

1.000-50.000

%10,00

%10,00

%10,00

%10,00

50.001-150.000

%11,75

%11,75

%11,75

%11,75

150.001-500.000

%12,25

%12,25

%12,25

%12,25

500.001-2.500.000

%12,75

%12,75

%12,75

%12,75

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Fibabanka Mevduat Faiz Oranları

 

Vadeli mevduat konusunda en çok tercih edilen faiz oranlarına sahip olan bankalar arasında Fibabanka yer alıyor. Fibabanka mevduat faizi hesaplama tablosunu aşağıda görebilirsiniz:

 

Anapara TL

1-60 gün %

61-1000 gün %

1.000-9.999

14

10

10.000-24.999

14

10,5

25.000-49.999

14

11

50.000-99.999

14

11,5

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Odeaank Mevduat Faiz Oranları

 

Odeabank hem mevduat ürünleri hem de yüksek faiz oranları listesinde yer almasından dolayı çok fazla tercih ediliyor. Banka 1-10 gün arasındaki vadeler için 5.000-250.000 TL tutarındaki anaparaya yüzde 13, 250.001-2.500.000 TL tutarındaki anaparaya yüzde 9 oranında faiz getirisi yapıyor.

CEPTETEB Mevduat Faiz Oranları

 

CEPTETEB mevduat faiz oranı için yüksek seçenek sunan bankalar arasında. Online işlem seçenekleri ile müşterilerin en çok tercih ettiği bankalar arasında yer alan Cepte TEB faiz oranı ile de müşterileri memnun ediyor. Anapara tutarı 2.501-500.000 TL arasında olan hesaplar için 1-380 gün vadelerde yüzde 13 mevduat faiz oranı sunuluyor.

Denizbank Mevduat Faiz Oranı

 

Bankacılık işlemleri için en çok tercih edilen Denizbank mevduat faiz oranlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

 

Anapara TL

1-3 gün %

4-15 gün %

16-24 gün %

25-53 gün %

54-75 gün %

75-180 gün %

181-400 gün %

1.000-25.000

-

9,5

9,75

11,25

11,35

11,35

1,50

25.001-100.000

8,25

9,75

9,85

1,75

1,85

1,85

12

100.000-500.000

8,40

10

10,05

11,75

1,85

1,85

12

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Halkbank Mevduat Faiz Oranları

 

Kamu bankaları arasında en çok tercih edilen Halkbank mevduat faiz oranları için de oldukça iyi hizmet sunuyor. Bankanın mevduat faiz hesaplama seçeneklerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

 

Anapara TL

28-91 gün %

92-180 gün %

181-999 gün %

500-100.000

11,5

11,5

11

100.001-2.000.000

12

12

11,50

Tablo 03.11.2020 tarihindeki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

HSBC Mevduat Faiz Oranları

 

HSBC mevduat faiz oranı için vadeye göre iki seçenek sunuyor. 2.000-250.000 TL değerindeki anapara için 1-45 gün arasında %11,5, 46-365 gün arasında %9 mevduat faiz getirisi veriyor.

Türkiye İş Bankası Mevduat Faiz Oranları

 

Türkiye İş Bankası mevduat faiz oranları konusunda en geniş ve detaylı seçenekleri sunan bankalar arasında. Mevduat faizi hesaplama için gün ve anapara üzerinden oluşturulan detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

 

Anapara TL

28-31 gün %

32-45 gün %

46-60 gün %

46-100 gün %

61-100 gün %

101-364 gün %

1.000-40.000

8,75

-

9,25

9,25

9,9

10,15

1.000-100.000

8,75

9,25

9,25

9,25

9,9

10,15

1.000-2.500.000

8,75

9,25

9,25

9,25

9,9

10,15

40.001-100.000

9,1

9,25

9,5

9,5

10,15

10,4

**Tablo 23 Ekim 2020’deki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

NKolay Mevduat Faiz Oranları

 

NKolay mevduat faiz oranları için 1-365 gün vadelere %15 faiz imkanı sunuyor. 200-500.000 TL dışında kalan anapara değerleri için banka ile görüşerek prosedürleri gereği uygulanan faiz oranları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

QNB Finansbank Faiz Oranları

 QNB Finansbank en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Mevduat hesabı konusunda sunduğu uygun faiz oranları neticesinde müşterilerinin uzun vadede kazançlı çıkması mümkün. Günlük faiz oranları açısından diğer bankalarda olduğu gibi faiz oranları oldukça düşük. BUna karşın özellikle döviz mevduat hesaplarında ve en az 1 yıllık TL vadeli mevduat hesaplarında yüksek kazançlar elde etmeniz mümkün

Anapara TL

32-45 gün %

46-60 gün %

61-91 gün %

92-180 gün %

181-365 gün %

366-1100 gün %

1.000-49.999

7,25

7,5

8

8,35

8,4

8,85

50.000-99.999

8,9

9,15

9,65

10

10,05

10,5

100.000-249.999

9,2

9,45

9,65

10,3

10,35

10,8

250.000-499.999

9,4

9,65

10,15

10,5

10,55

11

500.000-2.500.000

9,45

9,7

10,55

10,55

10,6

10,05

**Tablo 23 Ekim 2020’deki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Şekerbank Mevduat Faiz Oranları

 

Şekerbank anapara tutarı 1.000-1.000.000 TL değerinde olan aralıklar için vadelere göre farklı faiz oranları sunuyor. Bu oranlar 1-31 gün için yüzde 6,5, 32-49 gün için yüzde 11, 50-464 gün için yüzde 10,5 olarak belirlenmiştir. 2021 yılında faiz oranlarının değişme ihtimali söz konusu olabilir.

Vakıfbank Mevduat Faiz Oranları

 

Vakıfbank mevduat faiz oranları detaylı seçenekler sunuyor. Genelde belli seviyelerde kalan faiz oranları için 2020’de geçerli olan rakamları aşağıda bulabilirsiniz:

 

Anapara TL

1-6 gün %

7-13 gün %

14-29 gün %

30-31 gün %

32-91 gün %

92-365 gün %

1.000-100.000

4,45

5,5

6

7,5

7,75

6,25

100.001-500.000

4,6

5,6

6,1

7,6

8,75

7,25

100.001-2.500.000

4,6

5,6

6,1

7,6

8,75

7,25

500.001-1.000.000

4,7

5,7

6,2

7,7

8,75

7,25

1.000.001-2.500.000

4,8

5,8

6,3

7,8

8,75

7,25

**Tablo 23 Ekim 2020’deki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Yapıkredi Mevduat Faiz Oranları

 

Yapıkredi ortalama faiz oranlarına rağmen güvenilir ve köklü geçmişi ile mevduat hesabı konusunda en iyi hizmet veren ve en çok müşteri çeken bankalar arasında yer alıyor. Yapıkredi’nin 2020 rakamlarına göre faiz oranlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

 

Anapara TL

28-31 gün %

32-92 gün %

93-368 gün %

369-730 gün %

1.000-9.999

6,7

7

6,8

4,6

10.000-49.999

7,4

9,5

9

5,05

50.000-99.999

8,5

9,75

9,2

5,35

50.000-249.000

8,5

9,75

9,2

5,35

100.000-249.999

9

10,6

9,5

5,35

**Tablo 23 Ekim 2020’deki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Döviz Mevduat Faiz Oranları

 

Dövizin değeri he geçen gün arttığı için özellikle mevduat faiz oranları üzerinden dolar yatırımı yapmak oldukça önemli oluyor. Müşterilerin faizden dolar, Euro gibi kazanımlar elde etmesine yardımcı olan döviz mevduat hesabı daha çok vergiye yol açsa da getirdiği kazanç oldukça iyi oluyor. Bankaların döviz faiz oranları kurumdan kuruma farklılık gösterebiliyor.

Euro Mevduat Faiz Oranları

 

2020 yılındaki değerler üzerinden Euro mevduat için en çok tercih edilen banka faiz oranlarını aşağıda bulabilirsiniz:

 

Banka Adı

Min-Max Faiz %

Anapara Euro

Min-Max Vade Günü

Akbank

0,01

1.000-2.500.000

3-400

Alternatif Bank

0,5-0,75

2.000-200.000

1-732

Burgan Bank

0,3-1,75

299-100.000

1-450

EnPara.com

0,05-0,15

1.000-2.500.000

32-181

Fibabanka

0,1-1

1.000-300.000

1-365

**Tablo 23 Ekim 2020’deki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Dolar Mevduat Faiz Oranları

 

2020 yılındaki değerler üzerinden dolar mevduat için en çok tercih edilen banka faiz oranlarını aşağıda bulabilirsiniz:

 

Banka Adı

Min-Max Faiz %

Anapara Dolar

Min-Max Vade Günü

Akbank

0,05-0,1

1.000-2.500.000

3-400

Alternatif Bank

1,4-2,25

2.000-200.000

1-732

Burgan Bank

0,75-3,5

299-100.000

1-1100

EnPara.com

0,6-1,1

1.000-2.500.000

32-181

Fibabanka

1-3

1.000-300.000

1-365

**Tablo 23 Ekim 2020’deki güncel veriler ile hazırlanmıştır.

Sürelere Göre Mevduat Faiz Oranları

 

Mevduat faiz oranları belirlenirken dikkat edilen en önemli konulardan biri süreler yani vadeler oluyor. Paranızı bankada ne kadar uzun süre tutacağınıza dair söz verirseniz, size verilen faiz oranları da bir o kadar yüksek oluyor. Bankalara göre vadeler değişiklik gösterse de genelde 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıl üzerinden temel seçenekler sunulur. Bu süreler arasında kalan günler üzerinden de ortalama bir faiz oranı ile hesabınızdaki para işletilmeye başlar.

Günlük Mevduat Faiz Oranları

 

Günlük mevduat faiz oranlar bankaların sunduğu vadeli hesaplar arasında en düşük faizleri veren sistem. Bunun nedeni ise müşterilere her gün istediği gibi para çekme ve işlem yapma hakkının tanınmış olması. Müşterinin hesabından para çektiği her an vadenin bozulduğu göz önünde bulundurulursa, bankalar da buna göre en düşük faiz oranları ile seçenekler sunuyor. Yani hem paranız az da olsa artsın hem de istediğiniz zaman hesabınızdaki parayı kullanabilme şansı elde etmek için günlük mevduat faiz oranları ile hesap açtırabilirsiniz. 32 günlük en yüksek faiz veren banka tespit edilerek işe başlamak hesap açmadan önce atacağınız en doğru adımlar arasında.

Aylık Mevduat Faiz Oranları

 

Anaparanın miktarına göre ortalama seviyede ama uzun vadede en çok kazandıran ve en çok tercih edilen vadeli mevduat hesabı aylık olanlar. Kullanıcının zor durumda kalması halinde vade günü geldiğinde hesabını bozdurma imkanı veren aylık  faiz oranları ortalama bir düzeyde ilerliyor. Eğer yatırdığınız anapara ortalamanın üstünde bir rakamsa aylık mevduat faiz oranları ile iyi kazançlar elde etmeniz mümkün.