Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com
arkaplan

En çok Mil Kazandıran Kredi Kartları

İlk Yıl Kart Ücretsiz

501,00 TL

Başvuru için AKBANK'a yönlendirileceksiniz.

Yıllık Ücret

1.131,00 TL

Başvuru için GARANTİ BBVA'ya yönlendirileceksiniz.

Yıllık Ücret

1.131,00 TL

Başvuru için GARANTİ BBVA'ya yönlendirileceksiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

 • Bankalar her müşteri grubuna özel bir ürün sunarak tüketicileri memnun etmeyi hedefler. Sık sık seyahat eden tüketiciler için ise bankalar tarafından mil veren kartlar hizmete sunulur. Uçuş mili veren kredi kartları pek çok bankada mevcuttur ve tüketiciler tarafından en çok kullanılan kartlar arasında yer alır. Özellikle sık sık uçakla seyahat etmesi gereken ve uçak biletini daha uyguna getirmek isteyen tüketiciler, bu kartları tercih edebilir.​

 • Tüketicilerin gözünden bakıldığında en iyi mil veren kredi kartları, millerin alışverişlerde de kullanılmasına izin veren kartlardır. Mil veren kartlardan bazıları, bu millerin sadece uçak bileti alırken harcanmasına izin verir. Bazı kartlarda ise miller pek çok farklı sektörde ve anlaşmalı iş yerlerinde alışveriş yapabilmek mümkündür.

 • Mil veren kartlar ile kazanılan mil puanları kullanmanın bazı avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Uçak biletini bedavaya almak
  • Uçak biletinin bir kısmını ödemek
  • Alan vergisini ödemek
  • Düşük tutarlı rutin harcamalardan puan kazanmak
  • Mevcut puanın yetersiz kalması durumunda avans mil kullanmak
  • Uçak biletinin yanında farklı hizmetler için de puan harcamak
  • Yurt dışında daha avantajlı harcama yapmak

  Mil veren kartları kullanmanın bir de yıllık kart aidatı gibi bir dezavantajı vardır. “Kredi kartı aidatı iade alınabilir mi?” başlıklı yazımızdan, söz konusu kart aidatlarının akıbetini öğrenebilirsiniz. 

 • Kredi kartlarında puan sistemi, oldukça yaygın bir uygulamadır. Bu sisteme göre kredi kartı sahipleri, belirli kampanyalara katıldığında ve bazı şartları yerine getirdiğinde puan kazanırlar. Kazandıkları puanları ise alışverişlerde para yerine kullanırlar. Aynı sistem, uçuş mili veren kartlar için de geçerlidir. Bu kartlar para puan yerine mil puan verirler. Mil puan ise farklı amaçlar için kullanılır. 

  Mil puan, uçak bileti puanı olarak da adlandırılabilir. Çünkü mil puanlar ile ücretsiz uçak bileti alabilmek mümkündür. Tüketicilerin mil puan veren kredi kartları ile alışveriş yapmasının en önemli nedeni budur. Mil veren kartlar ile ilgili bankanın sunduğu şartlar doğrultusunda her alışverişten mil puan kazanılır ve yeteri kadar puan biriktiğinde ücretsiz uçak bileti alınır. Bazı bankalar, mil puanların uçak bileti dışında normal bir alışverişte kullanılmasına da izin verir. 

 • Kredi kartı ile mil puan kazanmak için öncelikle kredi kartının bu özellikte olması gerekmektedir. Klasik kredi kartları ve ticari kredi kartları ile mil puan kazanmak mümkün değildir. Mil kazandırma özelliği bulunan kartlar ile mil kazanmak için ise sadece harcama yapmak yeterlidir. Bankaların büyük çoğunluğu, istisnasız her harcama için belirli bir oranda mil puan vermektedir. Daha fazla mil kazanmak içinse güncel kampanyalara katılmak ve gerekli şartları yerine getirmek gerekmektedir. 

 • Mil puan hesaplama, kartın sahip olduğu özelliklere ve bankanın kurduğu sisteme göre değişiklik gösterir. Mil veren kartların her birinin farklı bir mil puan hesaplama tarifesi vardır. Yaygın olarak kullanılan hesaplama “1 TL = 1 Mil” şeklindedir. Bu hesaplama türü kullanıldığında, yapılan her 1 TL’lik alışveriş karşılığında 1 mil kazanılır. Yine bu hesaplama türünde geçerli olan bir diğer kural, her 100 milin 1 liraya denk gelmesidir. Basit bir örnekle açıklamak gerekirse, yapılan 5.000 TL’lik bir harcamaya karşılık uçak bileti almak için geçerli 50 TL kazanılır. 

  Bankaların kampanyaları ya da daha üst segmentteki mil veren kartlar kullanıldığında, 1 TL’lik harcama karşılığında 1,25 ya da 1,5 mil kazanmak da mümkündür. Bu gibi durumlarda mil puan biriktirmek daha kolaydır. Mil puan veren kartlar sayesinde, düzenli bir kullanım ile her yıl en az bir uçak biletini bedavaya getirmek mümkündür. 

 • Bankalar, daha fazla müşteri kazanmak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için mümkün olan en zengin seçenekleri sunmaya çalışırlar. Konu uçak mili veren kredi kartları olduğunda ise seçenek sunmak bankalar adına zorlaşabilir. Çünkü bu kartlar için özel anlaşmaların yapılması gerekmektedir. Öyle ki bazı kartlardan kazanılan mil puanlar, sadece belirli hava yolu şirketlerinin uçak biletleri için geçerlidir. Yaygın olarak kullanılan ve mil veren kredi kartları aşağıdaki gibidir. 

  En Popüler Mil Veren Kartlar

  GarantiBBVA Miles&Smiles Vakıfbank MilPlus Yapı Kredi Adios
  GarantiBBVA Shop&Fly ING Pegasus BolBol Halkbank Parafly
  Finansbank Miles&Smiles İş Bankası Maximiles Akbank Axess Wings

  GarantiBBVA Shop&Fly

  En iyi mil veren kart seçenekleri arasında bulunan Garanti BBVA Shop&Fly, MasterCard ve American Express özellikli iki farklı kart sunar. MasterCard ile yapılan her 1 TL’lik alışverişe 1 mil kazanılır. American Express ile yapılan her 1 TL’lik alışverişte ise 1,5 mil kazanmak mümkündür. Bu kartlar ile kazanılan miller, tüm hava yolu şirketlerinde geçerlidir. Ayrıca alan vergisi de millerle ödenebilir. Lounge, shuttle, özel şoförlü araç kiralama, seyahat sigortası ve benzeri harcamalar için özel avantajlar sunar.

  Akbank Axess Wings

  Akbank’ın hizmete sunduğu Axess Wings de en iyi mil puan veren kartlar arasında gösterilmektedir. Bu kartta her 1,5 TL’lik alışverişe karşılık 1 mil kazanılmaktadır. Yurt dışı alışverişlerinde ise %25 daha fazla mil kazanılır. Kartın dikkat çeken en önemli özelliklerinden biri, chip para da kazandırıyor olmasıdır. Kazanılan chip paralar otomatik olarak mile dönüştüğü için toplamda daha fazla mil puan kazanabilmek mümkün hâle gelmektedir. Ayrıca Axess Wing ile kazanılan miller sadece uçak bileti alırken değil; seyahat, konaklama, akaryakıt, market ve internet harcamalarında da geçerlidir. 


  QNB Finansbank Miles&Smiles
  QNB Finansbank, Türk Hava Yolları ile anlaşma yaparak Miles&Smiles özellikli kartlarını hizmete sunmuştur. Finansbank’ın sunduğu dört farklı Miles&Smiles özellikli kredi kartı vardır. Bunlar Klasik, QNB First, QNB First Plus ve Private Banking şeklinde sıralanmaktadır. Müşterinin statüsüne göre ayrı segmentler sunması, QNB Miles&Smiles’ı en iyi uçuş mili veren kart listesinin ilk sıralarına taşımaktadır. Bu kart ile kazanılan miller Türk Hava Yolları ve StarAlliance üyesi hava yolu şirketlerinin uçak biletlerini alırken ve Shop&Miles adlı internet sitesinden alışveriş yaparken kullanılabilmektedir. 


  Yapı Kredi Adios
  Yapı Kredi bankasının müşterilerine sunduğu Adios özellikli kart, kazanılan millerin harcanması konusunda sunduğu seçenekler ile dikkat çekmektedir. Banka, kazanılan millerin genellikle Setur firması üzerinden kullanılmasına izin vermektedir. Bu doğrultuda Adios ile kazanılan miller uçak bileti almanın dışında otel rezervasyonu yapma, tura katılma, araç kiralama ve kredi kartının yıllık ücretini ödeme gibi işlemlerde kullanılabilir. Ayrıca bu miller Allianz bireysel emeklilik planına da aktarılabilir. 

  En Çok Mil Kazandıran Kredi Kartları” sayfamızdan mil puan konusunda avantajlı kredi kartlarına ulaşabilir, hızlı bir şekilde online başvuru yapabilirsiniz. 

 • Bankalar, mil veren kartlar için aldıkları başvuruları, kendi şartlarına göre değerlendirirler. Her bankanın dikkate aldığı bazı farklı detaylar vardır. Dolayısıyla başvuru şartları doğrudan ilgili bankadan öğrenilmelidir. Genel olarak her bankanın koymuş olduğu ortak şart, düzenli bir gelir ve risksiz bir kredi notudur. Yeterli geliri olan ve kredi notu yüksek hemen her tüketici, mil veren kartlar için bankalara başvuru yapabilir. 

  Mil veren kartlar için genellikle ekstra bir belge istenmez. Bankacılık hizmetlerinin ciddi oranda dijitalleşmesi, belge gerekliliğini de en aza indirmiş durumdadır. Bankalar, başvuru yapan kişilerin T.C. kimlik numaraları üzerinden kredi notlarını ve finansal geçmişlerini kontrol ederler. Gelir konusunda ise başvuru sahibinin beyanını dikkate alırlar. Fakat yine de gerekli durumlarda bankalar kimlik fotokopisi, ikametgâh ve maaş bordrosu gibi belgeler talep edebilir. 

 • Bazı özel kampanyalardan kazanılan millerin ise son kullanma tarihi bulunabilir. Dolayısıyla bu millerin, ilgili tarihten önce kullanılması gerekir. İlgili tarihten önce kullanılmayan miller silinir ve tüketicinin bu konudaki avantajı kaybolur. Kullanım süresi olmayan millerin de mevcut olduğunu söylemek mümkündür. Son kullanım süresi olan miller genellikle özel kampanyalardan kazanılan yüksek orandaki millerdir. 

 • Bankalar, mil puan kullanmak için genellikle özel bir web sitesi hizmete açarlar. Bunun yanında mil veren kartlar ile kazanılan puanların mobil bankacılık uygulaması üzerinden kullanılması da bazı bankalar özelinde mümkündür. Kimi bankalar tek bir internet sitesinden kullanma hakkı tanırken kimi bankalar da sadece bir hava yolu şirketi ile anlaştığı için mil puan kullanımı sınırlı olabilir. Ayrıca çağrı merkezi üzerinden mil puan kullandırmak da bankaların yaygın bir şekilde sunduğu bir hizmettir. Dolayısıyla puan kullanmadan önce çağrı merkezini aramak en doğru seçenek olabilir. 

 • Mil veren kartlar, Türkiye’de hizmet veren yerli ve yabancı bankalar tarafından hizmete sunulur. Ayrıca bu kartlar, bankaların hava yolu şirketleri ile yaptıkları anlaşmalar dahilindedir. Dolayısıyla herhangi bir güvenlik riski yoktur. Fakat kullanmadan önce mil puan kullanım şartlarına, limitlerine ve hizmet ücretlerine dikkat etmek son derece önemlidir. 

 • İnternet alışverişlerinde mil puan kullanabilmek de yine mil veren kartların sahip oldukları özelliklere bağlı olan bir durumdur. Bankalar, millerin harcanabileceği bazı alışveriş siteleri de sunabilmektedir. Bu doğrultuda mil puanların internette kullanılabilmesi de mümkündür.

kapat

secure.hangikredi.com

Site bağlantısının güvenli olup olmadığı kontrol ediliyor

secure.hangikredi.com devam etmeden önce bağlantınızın güvenliğini gözden geçiriyor

Ray ID: 8610ed89bac4722b

Bu sitenin performansı ve güvenliği Google tarafından sağlanmaktadır