Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

✔️ Taksitli nakit avans hesaplama
✔️ Taksitli nakit avans faizi hesaplama
✔️ Kredi kartı aidatlarını ve kampanyalarını incele

Kredi Kartı Avantajları

İnternetten Alışveriş
Güvenlik Önlemleri
Taksitli Alışveriş
Alışveriş Faizleri
Acil Nakit İhtiyacı
Nakit Avans Limitleri

Taksitli Nakit Avans Nedir?

 

Taksitli nakit avans, bankaların acil nakit ihtiyaçları için sunduğu bir kredi ürünü. Kredi kartı üzerinden alınan nakit avansın bir benzeri olan taksitli nakit avansın en önemli özelliği adından da anlaşılacağı üzere taksitlendirilebiliyor olması. Krediye alternatif olarak öne çıkan taksitli nakit avansı bankanın sunduğu limitler doğrultusunda alabilir, 12 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz.

Taksitli nakit avanstan %20 oranında vergi alınmaktadır. Taksitli nakit avans ödemelerinde de asgari ödeme tutarı vardır ancak ödemediğiniz tutar için ayrıca faiz uygulanacağını unutmayın. Hiçbir belgeye ya da başvuru sürecine gerek duymadan acil nakit ihtiyacınızı kredi kartınız üzerinden direkt taksitli nakit avans olanağı sayesinde giderebilirsiniz. 

Nasıl Taksitli Avans Kullanabilirim?

 

Taksitli nakit avans kullanabilmek için öncelikle bir kredi kartınız olması gerekiyor. Taksitli nakit avansınızı bankanın ATM, mobil ya da internet şubeleri aracılığı ile herhangi bir belge ibraz etmeniz gerekmeden ve başvuru süreci geçirmeden kolayca kullanabilirsiniz.

Bir yıl içinde kredi kartı ekstre borcunuzun %50’sini en az üç kez ödememişseniz tüm borcu ödeyene dek taksitli nakit avans kullanamazsınız.

Taksitli Nakit Avans mı Yoksa İhtiyaç Kredisi mi Daha Avantajlı?

 

Nakit ihtiyacınızı gidermek için başvurabileceğiniz iki ayrı yöntem olan ihtiyaç kredisi ve taksitli nakit avansın artıları ve eksileri var.

  • Geri ödeme süresi: İhtiyaç kredisinde borcunuzu en fazla 36 aya, taksitli nakit avansta en fazla 12 aya vadelendirebilirsiniz.
  • Faiz oranı: Genelde ihtiyaç kredisi faiz oranları taksitli nakit avans faiz oranlarından daha düşük olsa da dönem dönem bu durum değişikliğe uğrayabiliyor. Seçim yaparken en avantajlıyı belirleyecek temel nokta da bu aslında. En avantajlı seçeneğe ulaşabilmek için sitemizden ihtiyaç kredisi sogulaması ve nakit avans sorgulaması yapabilirsiniz.
  • Başvuru süreci: İhtiyaç kredisi çekebilmek için bankaya belge sunmanız ve başvuru yaparak başvuru sürecinin sonuçlanmasını beklemeniz gerekir. Taksitli nakit avansı ise anında çekebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

 

Taksitli nakit avans hesaplama işlemi ile bankalardan ne kadar taksitli avans alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yapacağınız taksitli nakit avans hesaplama işlemi, almak istediğiniz tutar için ne kadar faiz uygulandığını ve aylık taksit ödemelerinizin ne kadar olacağını gösterir. Taksitli nakit avans hesaplama işleminden sonra kredi kartı ürünlerini inceleyerek dilediğiniz kredi kartına Hangikredi üzerinden online kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. 

Taksitli Nakit Avans Vadesi

 

Taksitli nakit avansta vade maksimum 12 aydır. Çekmek istediğiniz taksitli nakit avansı 12 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Faizi Oranları

 

Taksitli nakit avans faizi oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Hali hazırda her banka yaptığı kampanyalar ile dönem dönem faiz oranlarını düşürebiliyor. Örneğin ING %1,4 9 faiz oranı sunarken, Fibabank %1.65’lik bir faiz oranı sunabilir.

Taksitli Nakit Avans Ödeme Planlaması

 

Taksitli nakit avans ödeme planlamasını bazı bankalarda kendinize göre belirleyebilirsiniz. Örneğin maaşınızı ayın 1’inde alıyorsanız, ödemenizi de bu zaman dilimine çekmeniz mümkün. Bu sayede ödemeleri yaparken gecikme riski ile de karşılaşmazsınız. Bununla birlikte taksitli nakit avans taksit sayısını da kendiniz belirleyebilirsiniz.

Kredi Notu Nakit Avans Kullanımında Etkili Midir?

 

Kredi notu nakit avans kullanımına doğrudan etki eder. Eğer kredi notunuz düşükse nakit avans fırsatlarından yararlanma ihtimaliniz de düşük olur. Kredi notunuzu yüksek tutarak kredi ve kredi kartı başvurularınızın onaylanma ihtimalini de her daim yüksek tutabilirsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans Ödemesi Asgari Tutarı Nedir?

 

Kredi kartı nakit avans taksitlerinin asgari ödeme tutarı vardır. Bunun sebebi bu ödemelerin de hesap özetine yansıtılıyor olması. Fakat bu konuda dikkatli olmalısınız  çünkü asgari ödeme yaptığınız zaman kalan borca akdi faiz yansıtılır. Bunu göz önünde bulundurmanız bütçeniz açısından daha avantajlı olacaktır.

Kredi Kartı Limiti Nakit Avans İçin Artırılabilir mi?

 

Eğer kredi kartınızı yeni aldıysanız limitinizi gelirinizin 2 katına kadar arttırabilirsiniz. Eğer daha uzun süredir kullanıyorsanız gelirinizin 4 katına kadar arttırabilirsiniz. Kredi puanınız yüksekse ve nakit avans almak istiyorsanız, limitinizi arttırmanız mümkün.

Taksitli Nakit Avans Borcu Ne Zaman Takibe Düşer?

 

Kredi kartınıza yansıtılan borcu 3 dönem asgari tutar da dahil olmak üzere ödemezseniz eğer borcunuz nakit kullanımına kapatılır aynı zamanda 30 günlük süre sonrasında takibe düşer, yasal işlemler başlatılır.

Taksitli Nakit Avansın Avantajları

 

Taksitli nakit avans kredi kartınızın limiti üzerinden acil nakit para ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlar. Kredi kartınızın limiti ve nakit avans çekme limitiniz yeterli ise taksitli ödeme imkanı ile çekim yapabilirsiniz. ATM ya da mobil uygulama üzerinden anlık olarak işlemlerin gerçekleşmesi mümkün. Kredi işlemlerinde olduğu gibi herhangi bir başvuruda bulunmak ve banka ile ilişkiye girmeye gerek yok. Taksitli nakit avans limitinizi ve ne kadar çekebileceğinizi bankanızdan öğrenebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Faizi Var mı?

 

Taksitli nakit avans çektiğinizde aynı taksitli alışveriş gibi belli bir faiz ile ödeme yaparsınız. Nakit avans tutarı, taksit sayısı ve bankanın kendi prosedürleri gereği faiz oranlarında da değişiklikler olabilir.

Hangi Banka Ne Kadar Taksit Yapıyor?

 

Güncel hesaplamalar üzerinden hangi bankaların ne kadar taksitli nakit avans verdiği ve ne kadar taksit yaptığını görebilirsiniz:

 

Banka Adı

Taksit (Ay)

Tutar (TL)

Garanti BBVA

2-18

500-30.000

Yapı Kredi

5-12

300-10.000

Ziraat Bankası

2-12

100-10.000

QNB Finansbank

6-18

300-4.000

Halkbank

3-12

200-15.000

Denizbank

4-12

250-10.000

Akbank

6-12

200-15.000

İş Bankası

5-12

300-5.000

TEB

3-12

250-10.000

Vakıfbank

4-12

250-10.000

CEPTETEB

3-12

250-10.000

Enpara .com

1-90 gün

100-10.000

Bankaların Nakit Avans Tutarları ve Taksit Aralığı

 

Aşağıdaki tabloda, bankaların nakit avans tutarları ve taksit aralıklarını görebilirsiniz:

Banka ve Kartı
 

Taksit Aralığı           
 

Tutar aralığı
 

Ziraat Bankası Maximum

2 - 12

100 TL -10.000 TL

Halkbank Paraf

3 - 12 

200 TL- 15.000 TL

Garanti Bankası Bonus

5 - 12

500 TL -20.000 TL

Yapı Kredi World

5 - 12

300 TL-10.000 TL

DenizBank Bonus

4 - 12

100 TL - 10.000 TL

QNB Finansbank Cardfinans

6 - 12

300 TL  - 4.000 TL

Akbank Axess

2 - 12

200 TL - 15.000 TL

ING Bank Bonus

2 - 12

50 TL - 7.000 TL

İş Bankası Maximum

5 - 12

300 TL - 15.000 TL

Odeabank Bank'O Card

2 - 12

100 TL -10.000 TL

TEB Bonus/CEPTETEB

3 - 12

250 TL -10.000 TL

VakıfBank Worldcard

4 - 12

250 TL -10.000 TL

 

Hangikredi.com'dan Son Haberler
  • Kredi kartı çoğumuzun kullandığı, hayatımıza büyük bir konfor alanı yaratmış bir ürün. Dünyanın her yerinde istediğiniz mal ve hizmeti cebinizde para yokken alma imkanı sunan hatta bazen bu mal ya da hizmeti taksit ile alma imkanı bile veren kendisi küçük fonksiyonu büyük, içine çip de yerleştirilmiş bir plastik kart.

  • Günümüzde hemen her işlem dijitale entegre edilmekte ve sanal bir hâle getirilmektedir. Bu durum da hem bankacılık işlemlerinin hem de tüketici imkânlarının artmasının önünü açmıştır. Kredi kartları da çok uzun zaman önce internete girdi ve online alışverişlerde kullanılmaya başladı. Fakat artık sadece dijital ortamda var olan sanal kartların kullanımı da bir hayli arttı.

  • Finansal teknolojilerin gelişmesi, ödeme araçlarının çeşitlenmesinin ve ödemelerin hem kolay hem de güvenli bir şekilde yapılabilmesinin önünü açtı. Öyle ki günümüzde bir bankanın müşterisi olabilmek için şubeye gitmeye gerek yoktur.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.