Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

✔️ Taksitli nakit avans hesaplama
✔️ Taksitli nakit avans faiz hesaplama
✔️ Kredi kartı aidatlarını ve kampanyalarını incele

Tavsiye Ettiğimiz Banka Kredi Kartları

Kredi Kartı Avantajları

İnternetten Alışveriş
Güvenlik Önlemleri
Taksitli Alışveriş
Alışveriş Faizleri
Acil Nakit İhtiyacı
Nakit Avans Limitleri

Taksitli Nakit Avans Nedir?

 

Taksitli nakit avans, bankaların acil nakit ihtiyaçları için sunduğu bir kredi ürünü. Kredi kartı üzerinden alınan nakit avansın bir benzeri olan taksitli nakit avansın en önemli özelliği adından da anlaşılacağı üzere taksitlendirilebiliyor olması. Krediye alternatif olarak öne çıkan taksitli nakit avansı bankanın sunduğu limitler doğrultusunda alabilir, 12 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz.

Taksitli nakit avanstan %20 oranında vergi alınmaktadır. Taksitli nakit avans ödemelerinde de asgari ödeme tutarı vardır ancak ödemediğiniz tutar için ayrıca faiz uygulanacağını unutmayın. Hiçbir belgeye ya da başvuru sürecine gerek duymadan acil nakit ihtiyacınızı kredi kartınız üzerinden direkt taksitli nakit avans olanağı sayesinde giderebilirsiniz. 

Nasıl Taksitli Avans Kullanabilirim?

 

Taksitli nakit avans kullanabilmek için öncelikle bir kredi kartınız olması gerekiyor. Taksitli nakit avansınızı bankanın ATM, mobil ya da internet şubeleri aracılığı ile herhangi bir belge ibraz etmeniz gerekmeden ve başvuru süreci geçirmeden kolayca kullanabilirsiniz.

Bir yıl içinde kredi kartı ekstre borcunuzun %50’sini en az üç kez ödememişseniz tüm borcu ödeyene dek taksitli nakit avans kullanamazsınız.

Taksitli Nakit Avans Mı Yoksa İhtiyaç Kredisi Mi Daha Avantajlı?

 

Nakit ihtiyacınızı gidermek için başvurabileceğiniz iki ayrı yöntem olan ihtiyaç kredisi ve taksitli nakit avansın artıları ve eksileri var.

  • Geri ödeme süresi: İhtiyaç kredisinde borcunuzu en fazla 36 aya, taksitli nakit avansta en fazla 12 aya vadelendirebilirsiniz.
  • Faiz oranı: Genelde ihtiyaç kredisi faiz oranları taksitli nakit avans faiz oranlarından daha düşük olsa da dönem dönem bu durum değişikliğe uğrayabiliyor. Seçim yaparken en avantajlıyı belirleyecek temel nokta da bu aslında. En avantajlı seçeneğe ulaşabilmek için sitemizden ihtiyaç kredisi sogulaması ve nakit avans sorgulaması yapabilirsiniz.
  • Başvuru süreci: İhtiyaç kredisi çekebilmek için bankaya belge sunmanız ve başvuru yaparak başvuru sürecinin sonuçlanmasını beklemeniz gerekir. Taksitli nakit avansı ise anında çekebilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

 

Taksitli nakit avans hesaplama işlemi ile bankalardan ne kadar taksitli avans alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yapacağınız taksitli nakit avans hesaplama işlemi, almak istediğiniz tutar için ne kadar faiz uygulandığını ve aylık taksit ödemelerinizin ne kadar olacağını gösterir. Taksitli nakit avans hesaplama işleminden sonra kredi kartı ürünlerini inceleyerek dilediğiniz kredi kartına Hangikredi üzerinden online kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. 

Hangikredi.com'dan Son Haberler
  • Kredi kartları ve banka kartlarının birçok ortak özelliği bulunsa da bazı noktalarda ayrışıyorlar. Bu iki kart tipi de kolayca harcama yapmak için tasarlanan kartlar. Bu kartlar günlük hayatın vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor.

  • Kredi kartları her gün hayatımıza daha büyük kolaylıklar getiriyor. Nakit para ihtiyacımızı karşıladığımız ve taksitle alışveriş yaptığımız kredi kartları, borçlarımızı ve vergilerimizi öderken de bize destek çıkıyor.

  • Debit kartlar, doğrudan kart sahibinin mevduat hesabına bağlı olan kartlardır. Bu kartla yapacağınız harcama, kredi kartı gibi borçlanma yöntemiyle gerçekleşmez. Direkt olarak kendi hesabınızda yer alan paradan harcama işlemini gerçekleştirirsiniz.