Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com
arkaplan

Tavsiye Ettiğimiz Ticari Kredi Kartları

Yıllık Ücret

ÜCRETSİZ

Başvuru için ENPARA'ya yönlendirileceksiniz.

Yıllık Ücret

ÜCRETSİZ

Başvuru için ING'ye yönlendirileceksiniz.

Yıllık Ücret

850,00 TL

Başvuru için GARANTİ BBVA'ya yönlendirileceksiniz.

Yıllık Ücret

850,00 TL

Başvuru için GARANTİ BBVA'ya yönlendirileceksiniz.

Yıllık Ücret

840,00 TL

Başvuru için QNB FİNANSBANK'a yönlendirileceksiniz.

Yıllık Ücret

ÜCRETSİZ

Başvuru için DENİZBANK'a yönlendirileceksiniz.

Yıllık Ücret

400,00 TL

Başvuru için DENİZBANK'a yönlendirileceksiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

 • Ticari kredi kartı, işletme giderlerinizi karşılamanızı sağlayan bir kredi kartı türüdür. İşletmenize ait temsil, konaklama, ağırlama, seyahat, benzin, alışveriş gibi harcamaları kişisel harcamalarınızdan ayırabilmenizi sağlayan ticari kredi kartları sayesinde çeşitli indirim ve taksitlendirme olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Ticari kredi kartınızla ayrıca;

  • Nakit avans çekebilir,
  • Aylık harcama raporlarına ulaşabilir,
  • İşletmenize ait faturaları otomatik ödemeye alabilir,
  • Bankanızın kampanyaları doğrultusunda indirim, puan biriktirme, ekstra taksit gibi olanaklardan yararlanabilirsiniz.

  KOBİ’lere özel sunulan kredi kartları aynı zamanda alımların peşin fiyat üzerinden taksitlendirilmesi, borç öteleme gibi avantajlı özelliklere de sahip oluyor.

 • Ticari hesabınız üzerinden ticari kredi kartı alabilmek için bankanın ticari kredi kartı başvuru formunu doldurmanız gerekir. Hesabınız üzerinden başvuruyor olsa da bazı bankalar işletmenizle ilgili belgeler talep edebilir. Böyle bir durumda işletmenizin vergi levhası gibi belgelerini bankaya sunmanız gerekir. Ayrıca ticari kredi kartı başvurusu sırasında:

  • Şirketin sahibi ya da tüm ortakların kimlik fotokopilerini ,
  • Şirketin kuruluşuna ve varsa ortaklığa ilişkin bilgilerin yer aldığı ticaret sicil gazetesini,
  • Şirketi bankada temsil edecek yetkililere ait imza sirkülerini

  de bankaya sunmanız gerekmektedir. En iyi ticari kredi kartı hangisi diye merak ediyorsanız HangiKredi’den kolayca karşılaştırma yapabilirsiniz.

 • Bir önceki başlıkta da bahsettiğimiz gibi, ticari kredi kartı alabilmek için öncelikle bir bankada ticari hesabınız olmalıdır. Eğer bir ticari hesabınız yoksa öncelikle bir bankadan ticari hesap açtırmaız gerekir. Bu hesap açıldıktan sonra işletme türünüze göre gereken belgelerle birlikte bankaya ticari kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. İşletme türüne göre gereken belgelere “Ticari Kredi Kartı Almak İçin Gerekenler” başlığı altından ulaşabilirsiniz. En uygun ticari kredi kartını bulmak için HangiKredi’den sorgulama yapabilirsiniz.

 • Ticari kredi kartı limitleri, bireysel kartların limitlerinden farklı. Bireysel kredi kartınızla maaşınızın belli bir katına kadar limit alabilirken ticari kredi kartlarında limit, banka ile yapılan anlaşmaya göre değişiklik gösterebilir. Ortakların kredi sicili, firmanın ticari geçmişi, ortakların kredibilitesi, ticari faaliyetlerdeki düzenlilik, çek/senet kullanımlarındaki performans, sağlanan teminat, mevcut kredili ürün borçları, en son ne zaman kredi kullanıldığı gibi birçok değişken, ticari kredi kartı limitini etkiler. Ticari kredi kartı limitlerini öğrenmek için bankalarla iletişim kurabilirsiniz.

 • Ticari kredi kartı temel olarak bireysel harcamalarınızı, işletmenizin harcamalarından ayırmanızı sağlar. Bireysel kredi kartlarının limiti maaşın belli bir katı ile sınırlandırılmışken ticari kredi kartlarında yüksek tutarlı limitler kullanılabiliyor. Ticari kredi kartları ayrıca, işletmenize özel ayrıcalıklar ve fırsatlar da sunar.

  • Hem bireysel hem de ticari kredi kartlarında borcun yalnızca asgari tutarı ödenebilir. Ancak bireysel kartlarda bu asgari ödeme %20-40 arasında, ticari kartlarda ise %10 olarak belirlenir. ​
  • Her iki kart türüyle de taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Elektronik ürünlerde taksit sınırlamaları bulunsa da ticari kartlarla telefon almak daha kolaydır ve bu kartın taksitleri bireysel kartlardan daha fazladır. ​
  • Bireysel ve ticari kredi kartlarının arasındaki farklardan biri de limitleridir. Ticari kartlar şirket hacmine ve kredi geçmişine göre, bireysel kartlar ise kullanıcının gelirine göre belirlenir. Genellikle, ticari kartların limitleri daha yüksektir. ​
  • Her iki kart türünde de taksitli nakit avans kullanabilirsiniz, fakat bireysel kartlarda taksit sayısı 6-12 iken, ticari kartlarda bu sayı daha yüksektir, Bu durum KOBİ’ler ve işletmeler için daha kolay finansman sağlar. ​
  • Son olarak, bireysel kartlardaki gecikme faizi, ticari kartlardan daha düşüktür.
 • Ticari kredi kartı alabilmek için ticari hesabınız olmalıdır. Herhangi bir bankada ticari hesabınız varsa bankaya ticari kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Ticari hesabınız yoksa öncelikle adınızın geçtiği vergi levhası örneği ve bankanın istediği diğer ticari belgelerle birlikte bankaya başvurarak bir ticari hesap açtırmanız gerekir. Hesabınız açıldıktan sonra kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • Ticari kredi kartı almak için gereken belgeler işletmenin türüne göre değişiklik gösterebilir. Başvuru formu dışında, işletme türüne göre ticari kredi kartı alma şartlarını aşağıda sıraladık.

  Gerçek kişi işletmesi:

  • İşletme sahibinin kimlik belgesi
  • Güncel vergi levhası

  Limited şirket:

  • Güncel vergi levhası
  • Ortakların kimlik fotokopileri
  • Şirketin kuruluşunu, güncel ortaklık yapısını ve son temsil yetkilerini gösteren ticaret sicil gazetesi
  • Şirketi, bankada temsil edecek yetkililerin imza sirküleri ve kimlik belgesi fotokopileri

  Anonim şirketler:

  • Güncel vergi levhası
  • Tüm ortakların kimlik fotokopisi
  • Şirketin kuruluşunu, güncel ortaklık yapısını ve son temsil yetkilerini gösteren ticaret sicil gazetesi
  • Şirketi bankada temsil edecek yetkililerin imza sirküleri ve kimlik belgesi fotokopileri
 • Kredi kartları arasında kampanya çeşitliliği ile öne çıkan Garanti BBVA Bonus’un ticari kredi kartı Bonus Business, iş yeriniz için pek çok farklı fırsat sunuyor. 240.000’i aşkın Bonus üye iş yerinde kullanabileceğiniz Garanti BBVA Bonus Business kart ile alışverişlerinizi taksitlendirebilir, yaptığınız alışverişlerden bonus kazanabilir, biriken bonuslarınızla bedava alışveriş yapabilirsiniz.

  Şirketinize çok sayıda kolaylık sağlayan Garanti BBVA ticari kartı ile aylık ödemelerinizi optimize edebilir, kredi kartından yapılan işlemleri ayrıntılı olarak raporlayabilirsiniz. Bireysel kredi kartı ile taksitli alışveriş olanağı olmayan gıda, akaryakıt, ofis malzemeleri, cep telefonu ve diğer sektör harcamalarınızda 18 taksit ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Ticari kart kampanyalarını takip ederek daha fazla avantajdan yararlanabilirsiniz.

 • İş Bankası ticari kartı Maximiles Business Kart, ticari harcamalarınızı mile dönüştürür! İş seyahati, konaklama, akaryakıt harcamalarının yanı sıra ürün ve hizmet alımlarında da kullanabileceğiniz Maximiles Business ile yaptığınız tüm harcamalardan Maximil kazanabilir, biriktirdiğiniz Maximiller ile uçak bileti satın alabilirsiniz. 300.000’i aşan Maximum üye iş yerinde tüm harcamalarınızı 18 aya varan taksitlerle yapabilirsiniz. İş Bankası ticari kart kampanyalarını takip ederek daha fazla avantajdan yararlanabilirsiniz.

  Maximiles Business kredi kartı ile mil biriktirmenin yanı sıra avans çekebilir, çektiğiniz avansı taksitlendirebilir, tedarikçilerinizden gerçekleştirdiğiniz peşin alışverişlerinizi daha sonra taksitlendirebilir ya da vadelendirebilirsiniz.

kapat

secure.hangikredi.com

Site bağlantısının güvenli olup olmadığı kontrol ediliyor

secure.hangikredi.com devam etmeden önce bağlantınızın güvenliğini gözden geçiriyor

Ray ID: 8610ed89bac4722b

Bu sitenin performansı ve güvenliği Google tarafından sağlanmaktadır