Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar

Bankaların kredi başvurularında öncelikli dikkat ettikleri konular arasında kredi notu yer alıyor. Kredi ve kredi kartı ödemelerinin ne kadar düzenli ve zamanında olduğunu anlamak için büyük bir referans olan kredi notu sayesinde banka sizinle ilgili bir fikir ediniyor ve başvuruyu buna göre değerlendiriyor. Bu yüzden krediye başvururken kredi notunuzun ne kadar kritik olduğunu hatırlamanızda fayda var. Kredi notu düşük olanların kredi çekme yöntemleri, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşük kişilerin yapması gerekenler, kredi notu 0 olanların yapması gerekenler gibi konu başlıklarının cevaplarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlar Hangi Yöntemle Kredi Çekebilir?

Kredi notu ile ilgili öncelikle risk gruplarını bilmek gerekiyor. Belli puan aralıkları üzerinden değerlendirilen kredi notları neticesinde bankalar başvuruları incelemeye alıyor. Kredi notu 0-699 olan grup en riskli, 700-1099 olan grup orta riskli, 1100-1599 olan grup az riskli, 1500-1699 olan grup iyi, 1700-1900 olan grup çok iyi olarak değerlendiriliyor.

Kredi notu en riskli ve orta riskli olanların kredi başvuruları genelde onaylanmıyor. Bu grupta yer alanların ödemeleri düzensiz olduğundan bankaların gözünde güven oluşturamıyorlar. Kredi notu düşükken kredi almak zor olduğundan kredi notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için Kredi Notu Yükseltme adlı içeriğimizden destek alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar genelde evrak talep etmeyen ve kefil ihtiyacı duymayan online şubeli bankalardır. Şubesiz işlem kolaylığı sayesinde bankacılık işlemlerini devam ettiren ve kredi notu düşük olsa da kredi imkanı sunan bankaları aşağıda bulabilirsiniz:

Aktif Bank N Kolay KrediEvrak istemiyorKefil istemiyor
CEPTETEB KrediEvrak istemiyorKefil istemiyor
Enpara.com KrediEvrak istemiyorKefil istemiyor
ING e-KrediDeğerlendirme sonucu evrak isteniyorKefil istemiyor

Düşük limitler için daha hızlı kredi alabilmenizi sağlayan anında kredi ürünleri için hemen hesaplama yapın!

800 Puana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yarı riskli grup içinde yer alan 800 puana sahip tüketiciler için kredi veren bankalar mevcut. İş Bankası, Ziraat Bankası, TEB, Akbank, Garanti BBVA, Vakıflar Bankası, Odeabank, Akbank ve Fibabank gibi büyük kurumlar kredi notu ortalama 800 olan kişilere kredi verebiliyor ancak hatırlatmalıyız ki bu tamamen bankanın inisiyatifinde ve düşük bir ihtimal.

Kredi notundan sonra gelir belgesi de bankalar için ödeme konusunda güvence olduğundan, sigorta girişi ile birlikte gelir belgesi de beyan ediliyor. Kredi notunuz düşükken kredi almakta zorlanıyorsanız kredi notu düşük olanlara kredi kartı veren banka seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi ya da kredi kartı borcu ödemelerinizde 90 gün ödeme yapmamışsanız, gecikmeleriniz sonucunda yasal takibe girersiniz ve siciliniz bozulur. Kredi sicili beş senede bir yenilenir. Yasal takip sonuca erip borcunuzun ödemesi tamamlandıktan sonra sicilinizin temizlenmesi için 5 yıl beklemeniz gerekir.

Bekleme sürecinde yapacağınız başvurular, siciliniz bozuk olarak göründüğünden onaylanmayacaktır. Yani siciliniz bir kere bozulduğunda, bankalar başvurularınızı maalesef olumsuz değerlendirecektir.

Kredi Notu Düşük Olanların Başvuru Sırasında Yapması Gerekenler Nelerdir?

Kredi notu düşük olduğunda bankalar belli güvenceler ister. Bunların başında teminat göstermek ya da kefil göstermek geliyor.  Ayrıca gelirinize uygun düşük miktarlarda kredi ya da düşük limitli kredi kartı kullanarak da kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Tüm seçenekler için gerekli olan detayları aşağıda bulabilirsiniz:

Teminat Göstermek

Krediye uygun olan tüm taşınır ve taşınamaz mallarınız üzerinden teminat gösterebilirsiniz. Teminat yöntemi sayesinde bankalar kredi notunuz düşük olsa bile ödeyememe durumunuzda bir şekilde borcu alacaklarını bildiği için daha rahat davranabilir. Teminat olarak gösterilebilecek olan mallarda bulunması gereken özellikleri aşağıda inceleyebilirsiniz:

 • Konut üzerinden teminat verecekseniz, tapudaki niteliğinin mesken olarak geçmesi, aynı zamanda kat irtifakı veya kat mülkiyetine sahip olması gerekiyor.
 • İş yeri üzerinden teminat verilecekse kat irtifakı ya da mülkiyetine sahip olunması gerekiyor.
 • Teminat edilecek konut ya da iş yerinin proje içerisinde aykırı bir yapıya sahip olmaması gerekiyor.
 • Malların üzerinde birden fazla kişi hak sahibi ise, hak sahibi olan herkesin tapuda ipotek için onay imzası atması gerekiyor.
 • İpotek için eş durumlarında da her iki tarafın yasal olarak izni alınmalı.
 • Henüz tamamlanmamış bir yapı üzerinden ipotek yapılacaksa, en az yüzde 80’inin bitmiş olması gerekli.

Kefil Gösterme

Kefil göstermek çok eskiden bu yana bankaların tercih ettiği güvence seçeneklerinden biri. Buna karşın, herhangi birini direkt olarak kefil göstermek mümkün değil. Bir güvence olduğu için kefilin de belli şartları sağlaması gerekiyor. Kefil olacak kişinin sağlaması gereken şartları aşağıda bulabilirsiniz:

 1. Kefilin kredi notunun yeterli olması çok önemli. Kredi notu değerlendirmesi yapılırken, kefil için bankalar kendi inisiyatiflerini kullanabiliyor. Bu yüzden net bir kredi notu belirtmek mümkün değil.
 2. Kefil olacak kişinin SGK girişi ile birlikte kredi tutarına göre gelirinin belli bir düzeyde olması şart.
 3. Kefil olacak kişi evli ise eşinin de rızası alınarak kefil olması resmileşir.

Genel olarak kefil olacak kişilerin bu şartları sağlaması gerekirken, bankalar farklı prosedürler de uygulayabilir. Bu yüzden bankaların kurallarını önceden inceleyerek başvuru yapmanızda fayda var.

Düşük Miktarda Kredi

Düşük miktarda kredi kullanımı ihtiyacınızı karşılıyorsa, oldukça etkili yöntemlerden biri. Kredi notunuz ortalama düzeylerde olsa bile geliriniz yüksek ise başvuracağınız düşük tutar sayesinde anında nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvurularında tutarlar çok yüksek ise bankalar hem kredi notuna hem de gelir belgesine ekstra önem veriyor. Daha ortalama tutarlarda ise inisiyatif kullanılarak gelirinizin yüksekliğine göre kredi notu tolere edilebilir hale geliyor.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar
3.5 (70%) 2 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

446 yorum

 1. Kredi notum 560 larda sigortam yok gelir belgemde yok çalışıyorum Aylık 3000 bin gelirim var babam ameliyat olacak onun için 5000 bin lira çok acil krediye ihtiyacım var ne yapmalıyım

 2. Merhaba Yunus,

  Bankalardan kredi alabilmek için sigorta ve belgelenebilir gelir şartı aranır. Bu şartları sağlayamıyorsan ipotekli kredi ürünlerine başvurabilirsin.

 3. İyi günler.Ben sağlık memuruyum 5100 lira gelirim var fakat kredi notum 900 civarı bana kredi çıkar mı ? Daha doğrusu hangi bankalar bana yardımcı olur .

 4. Merhaba kolay gelsin kredi notum 600 bankalardan kredi ve kredi kartı alamıyorum ailemin paraya ihtiyacı var ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

 5. Merhaba Hamza,

  Bankalardan kredi çekebilmek için kredi notunu yükseltmeni tavsiye ederiz. Eğer sabit bir gelirin ve sigortan varsa bankalarla birebir görüşerek kredi talebinde bulunabilirsin. İpotek gösterecek bir gayrimenkulün varsa ipotekli kredi ürünlerinden yararlanabilirsin.

 6. Merhaba Mehmet,

  Bankalardan kredi alabilmek için kredi notunun risksiz grupta olması gerekir ancak bankalar kendi inisiyatifleri doğrultusunda düşük kredi notu sahiplerine de kredi kullandırtabiliyor. Kredi notun düşük olduğu için bankalarla birebir görüşmeni tavsiye ederiz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir