Kredi Notu Yükseltme

Kredi notu yükseltme, kredi notu düşük olup da kredi çekmek isteyenler için oldukça önemli bir konu. Kredi notunuzu yükseltebilmek için uzun bir sürece yayarak yapmanız gereken bazı şeyler var…

Bildiğiniz üzere kredi notu KKB ve TBB kurumları tarafından kayıt altında tutulmaktadır. Kredi notunuz hesaplanırken bankalarla olan tüm ilişiğiniz yani ödeme düzeniniz, borç durumu, kullandığınız krediler, kredi kartınızın limiti gibi durumlar ve risk raporu göz önünde bulundurularak kredi notu hesaplama işlemi yapılır. Kredi skoru sabit bir puan değildir. Bankalarla olan ilişkinize göre düşebilir ya da yükselebilir. Düşmesi durumunda kredi çekme ihtimaliniz de düşer. Peki kredi notu nasıl yükseltilir?

Tüm Borçlarınızı Kapatın

Öncelikle bilmelisiniz ki kredi notu birdenbire yükselmez. Kredi notunuzu yükseltmek için yapmanız gereken ilk şey, var olan borçlarınızın tümünü ödemek. Kredi borcu ve kredi kartı borcunun yanı sıra fatura borçlarınız da ödemeniz gereken borçlar arasında çünkü yapılan son düzenleme ile fatura borçları ve fatura ödeme alışkanlıkları da kredi notunu etkileyen etmenler arasına eklendi. Kredi notu, gerçekleştirdiğiniz bankacılık işlemlerine göre değişiklik gösteren bir puan türü olduğundan borçlarınızı ödeyip beklemek kredi notunuzu yükseltmeyecektir. Tüm borçlarınızı ödedikten sonra yapacağınız doğru hamleler ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Düşük Limitli Bir Kredi Kartı Alın

Tüm borçlarınızı ödedikten sonra yapmanız gereken ikinci hamle düşük limitli bir kredi kartı edinmek ve bu kredi kartına ait borcu her ay düzenli ve tam bir şekilde ödemek. Bu noktada dikkat! Kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız, kredi kartınızın aylık asgari tutarını değil tüm borcunu düzenli bir şekilde ödemeniz gerekir. Borcunuzu hesap kesim tarihinden önce ödemek de kredi notunuzun yükselmesinde olumlu rol oynayacaktır.

Düşük Tutarlı Kredi Alın

Kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz bir diğer hamle düşük miktarlı bir kredi çekmek. Çektiğiniz kredinin borcunu her ay düzenli ödeyerek kredi notunuzun yükselme sürecine olumlu katkı sağlayabilirsiniz. Tüm borcunuzu ilk taksitte kapatmak da notunuzu yükseltecek etkili adımlardan biri.

Kredi Alma İhtimalimi Nasıl Arttırırım?

Kredi Ya Da Kredi Kartı Alamıyorsanız Ne Yapmalısınız?

Eğer kredi notunuz bankaların size kredi ya da kredi kartı veremeyeceği kadar düşükse bir banka hesabı açtırarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Maaşınızı aldığınızda paranızı bu hesaba yatırın ve tüm harcamalarınızı bu hesap üzerinden yapın. Kira ödemeniz ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz fatura ödemeleriniz de bu hesap üstünden gerçekleşsin. Bu hesap üstünden birkaç ay düzenli ödeme yaptıktan sonra bankanızdan düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunun. Yine bu kartı birkaç ay düzenli bir şekilde kullanıp, her ay düzenli bir şekilde borcunuzun tamamını ödedikten sonra limit yükseltme talebinde bulunun… Uzun bir sürece yayılmış olan bu işlemler kredi notunuzu yükseltecektir.

Kredi notunuzun düşmesine neden olan borç ve ödeme alışkanlıklarını düzelttiğinizin göstergesi olan bu etkili hamlelerle kredi notunuz zaman içinde yükselecektir.

Kredi Hesaplama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

711 Yorum

 1. Atakan

  Arkadaşlar findeks not danışmanı ile bire bir telefon ile görüşme yaptım kredi puanım 1478. Dedim ki benim puan ne zaman 1500 olacak bana dedi ki nisan ayına kadar yani 2 ay düzenli ödeme yapın puanınız 1700 olacak dedi bende dedim ki bir anda o kadar nasıl yükselecek bu kredi puanında belli aylar varmış eğer o dönemlere kadar düzgün ödeme yapılırsa çok fazla artış oluyormuş mesela nisanda 1700 olacakmış ama sonrasında eylül ayına kadar normal gidecekmiş eğer eylül e kadar gene düzenli gidersen eylül 1900 olacakmış norma şartlar da benim puanım aylık 60 70 artıyor düzenli ödenirse 1478 olmadan önce puanım 1409 du

 2. HangiKredi.com

  Sayın Doğan,

  Hangikredi.com olarak kredi karşılaştırma ve başvuru hizmetleri veren bir internet sitesiyiz. Sitemiz üzerinden online kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

  https://www.hangikredi.com/kredi/ihtiyac-kredisi

 3. HangiKredi.com

  Sayın Gencer Ozabay,

  Makalemizdeki adımları takip ederek kredi notunuzu zamanla yukarı çekebilirsiniz.

 4. HangiKredi.com

  Sayın Mustafa Düzenli,

  Kredi Kayıt Bürsosu’na danışmanızı tavsiye ederiz.

 5. HangiKredi.com

  Sayın Uğur,

  Kredi notunuz oldukça yüksek ancak kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. KKB puanı dışında mevcut borç durumu, resmi gelir belgesi vb etmenler de durumunuzu etkiler. Bu nedenle sitemizden online başvuru yaparak bankaların size dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

 6. HangiKredi.com

  Sayın Onur,

  Findeks, KKB’nin hizmetidir ve kesinlikle doğrudur. Kredi notunuz oldukça yüksek olsa da kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. Belgelenebilir geliriniz, sigortalılık süreniz ve mevcut borç durumunuz bankanın kararını etkiler. Ayrıca kredi verip vermemek tamamen bankanın inisiyatifindedir. Almak istediğiniz kredi tutarı, aylık taksit ödemeleriniz kazancınızın %50’sini geçmeyecek şekilde belirlenir. Sitemiz üzerinden online kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönmesini bekleyebilirsiniz.

 7. HangiKredi.com

  Sayın Esra,

  Öncelikle kredi notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz.

 8. HangiKredi.com

  Sayın Tamer Tosun,

  Çekebileceğiniz tutar sadece kredi notunuzla ilgili değildir. Belgelenebilir geliriniz ve sigortalılık süreniz de bankanın başvuru değerlendirme sürecinde dikkat ettiği etmenlerdendir. Sitemiz üzerinden online başvuru yaparak bankaların geri dönüşünü bekleyebilirsiniz.

 9. Gizem

  Findeks kredi notumu öğrenmek istediğimde 1271 ile az riskli durumunu çıkardı ve kredi kullnamıyorum ne yapmalıyım

 10. ilhan

  e devletten takibimi kaldırttım bankadan kredi alabilir miyim

 11. Hangikredi.com

  Sayın Gizem,

  Kredi çekebilmek için kredi notunuzu biraz daha yükseltebilirsiniz. Ayrıca kredi alabilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 12. Hangikredi.com

  Sayın İlhan,

  Kredi verip vermemek tamamen bankanın inisiyatifinde olduğundan sitemiz üzerinden kredi başvurusu yaparak bankaların cevabını beklemenizi tavsiye ederiz.

1 34 35 36

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz