Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

DASK Sorgulama ve Hesaplama

DASK ile evinizin güvenliğini güvence altına alın, konfor içinde yaşamaya devam edin. Size özel çözümler için hemen sorgulama yapın!

Zorunlu Deprem Sigortası teminatı, kamu tüzel kişiliğini haiz ve kar amacı gütmeyen Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından verilmektedir.

DASK NEDİR

Zorunlu Deprem Sigortası, yaşadığınız binada depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik bir teminat sistemidir. Bu sayede yaşamın deprem öncesindeki temel standartlarında devam edebilmesi amaçlanır.

İhtiyaçların en etkin ve hızlı şekilde giderilmesi için devletin ve sigorta sektörünün işbirliği ile oluşturur.

Deprem gerçeğiyle yaşamak zorunda olduğumuz ülkemizde tüm bu hedeflere birlikte ulaşabilmemiz, deprem sonrasında birey ve ülke genelinde daha fazla güvenceye sahip olabilmemiz için Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırmayı unutmayınız.

Hangi Binalar DASK Teminatı Kapsamında

 • Tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar,
 • 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler
 • Bu binaların içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler,
 • Doğal afetler nedeniyle Devlet tarafından yaptırılan veya kredi ile yapılan meskenler.

DASK Sigortası Veren Şirketler

 • Aksigorta DASK Sigortası
 • Allianz DASK Sigortası
 • Anadolu Sigorta DASK Sigortası
 • Axa Sigorta DASK Sigortası
 • Doğa Sigorta DASK Sigortası
 • Eureko Sigorta DASK Sigortası

DASK Teminatı Dışında Kalan Durumlar Neler?

 

DASK, deprem ve depremin neden olduğu afetlerin oluşturduğu hasarları karşılamaya yönelik bir sigorta türü olsa da bazı durumlar teminat dışında kalabiliyor. Zorunlu deprem sigortası teminatı dışında kalan durumlar aşağıdaki gibidir:

 • Enkaz kaldırma masrafları
 • İş durmasından kaynaklanan kayıplar
 • Alternatik ikametgah ve iş yeri masrafları
 • Her türlü taşınır mal, eşya ve benzerleri
 • Ölüm dahil olmak üzere tüm bedeni hasarlar
 • Manevi tazminat

DASK Fiyatları Avantajlı mı?

 

Zorunlu deprem sigortası fiyatları yapının konumuna, yapı tarzına (betonarme, çelik, yığma kagir vb), inşaat yılına, dairenin metrekaresine göre değişiklik gösterir. DASK hesaplaması yaptığınızda tüm bu veriler ışığında bir sigorta tutarı oluşturulur.

Zorunlu deprem sigortası fiyatının bu bilgilere göre belirlenmesinin nedeni her yerin ve her yapının deprem riskinin aynı olmamasından kaynaklanır. Yani, zorunlu deprem sigortasının fiyatı, evin deprem riskine göre belirlenir. Ülkemiz için yıkıcı bir doğal afet olan depremin neden olacağı zararlar için deprem sigortası her konut için zorunlu tutulmuştur. En avantajlı zorunlu deprem sigortası teklifi için HangiKredi' den DASK sorgulaması yapabilir, teklifleri karşılaştırabilirsiniz. 

Zorunlu deprem sigortasında poliçesini her yıl yenileyen poliçe sahipleri için indirim uygulanmaktadır. Ayrıca inşaat ruhsatı tarihine göre ikinci bir indirim de uygulanabilmekte. Bina ya da site yönetimi tarafından tüm konutlar için talep edilecek sigorta talebi için de ayrıca bir indirim uygulanabilir ve poliçe sahipleri tüm bu indirimlerden aynı anda yararlanabilirler. 2019 Deprem Sigortası fiyatlarını HangiKredi' den öğrenebilirsiniz. 

Hasar Temini Nasıl Yapılır?

 

Deprem nedeniyle konutunuzda bir hasar meydana geldiyse sigortanız sayesinde hasarın karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle sigortalı kişinin hasar başvurusunda bulunması gerekir. Hasar başvurusunun ardından DASK Hasar Tespit Görevlisi, deprem nedeniyle hasar görmüş sigortalı konutu ziyaret ederek hasarı tespit eder ve tazminat tutarını belirler.

Tazminat tutarı sigorta şirketi tarafından en kısa sürede tapuda adı geçen ev sahibine iletilir. DASK sayesinde depremin yıkıcı sonuçlarının ardından hızla maddi toparlanma sürecine girilir. Ülkemiz için oldukça büyük risk unsuru olan bu doğal afete karşı siz de konutunuza deprem sigortası yaptırarak önleminizi alabilirsiniz.

DASK Nerede Yapılır?

 

Zorunlu sigortalar kapsamında yer alan DASK, sigorta şirketleri tarafından yapılmaktadır. DASK sigortası yaptırmak için herhangi bir sigorta şirketinden DASK poliçesi talebinde bulunabilirsiniz. DASK deprem sigortası fiyatları tüm sigorta şirketlerinde aynı olduğundan gideceğiniz tüm sigorta şirketlerinde Zorunlu Deprem Sigortası için aynı ücreti ödersiniz. Zorunlu Deprem Sigortası fiyatı belirlenirken yapının durumu ve deprem risk bölgesinde yer alıp almadığı gibi durumlara bakılmaktadır.

HangiKredi DASK sayfasından DASK 2024 sorgulaması yapabilirsiniz.

Deprem Sigortası Zorunlu mu?

 

DASK ya da Zorunlu Deprem Sigortası isimleri ile anılan deprem sigortası, adından da anlaşılacağı üzere zorunlu bir sigorta türüdür. Coğrafi konumu gereği deprem kuşağında yer alan ülkemiz için ciddi bir tehdit unsuru olan deprem için maddi önlem almak amacıyla zorunlu kılınan Zorunlu Deprem Sigortası için DASK poliçesi her yıl yenilenir.

DASK Adres Kodu Nedir?

 

DASK adres kodu, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki tüm konutlar için oluşturulmuş bir numaradır. 10 haneli olan bu numara tek bir konutu işaret eder. DASK adres kodu sorgulaması, zorunlu deprem sigortası poliçesi yapılırken kullanılır. Adres kodunuz, DASK poliçesi işlemlerinin daha hızlı yapılmasını sağladığı gibi hata yapılma ihtimalinin de önüne geçer. DASK adres sorgulamasını DASK’ın resmi web sayfasından yapabilirsiniz.

DASK Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

DASK poliçe sorgulamasını DASK’ın resmi web adresinden ve E-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Online DASK sorgulaması için kimlik bilgileriniz, DASK poliçe numarası, adres kodu gibi bilgiler yeterli olacaktır.

DASK Prim Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

DASK prim hesaplamasını HangiKredi DASK hesaplama aracını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. DASK prim hesaplması, sigortalanacak konutun bulunduğu bölgenin deprem riskine ve konutun yapısına göre değişiklik göstermektedir. DASK hesaplama aracını kullanarak ne kadar zorunlu deprem sigortası primi ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.