Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortanızı en iyi fiyat garantisiyle hemen satın alın, dilediğiniz doktoru veya sağlık kuruluşunu seçme özgürlüğüyle sağlığınızı güvence altına alın!

SAĞLIK SİGORTASI HESAPLAMA

En uygun sağlık sigortası fiyatını bulun

Sağlık Sigortası hesaplama ve sorgulama ile sağlığınız için en ucuz, en uygun fiyatlı sağlık sigortasını birçok sigorta şirketi ürünleri arasından karşılaştırarak bulabilirsiniz.


Sağlık Sigortası Veren Şirketler

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

 

Özel sağlık sigortası, sigortalanan kişinin hastalık ve kaza durumlarında ortaya çıkan sağlık giderlerinin, teminat altına alınmış kısmının sigorta şirketi tarafından karşılanması için hazırlanmış bir sigorta türüdür. Teminat sınırları, kişinin seçeceği poliçe tipine bağlı olarak değişebilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

 

Özel sağlık sigortası poliçesi sahibi olan bir kişi, anlaşmalı özel hastanelerde teminatlarına göre muayene, tedavi ve ameliyat olabilir, tetkik yaptırabilir, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinden ilave ücret ödemeden faydalanabilir. Özel sağlık sigortası sorgulamasını HangiKredi' den hızla ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kimler Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

 

14 günlük bebekler ile 64 yaş arasında olan herkese sağlık sigortası poliçesi hazırlanabilir. Dileyen tüketiciler aile paketlerinden faydalanarak daha avantajlı fiyatlarla özel sağlık sigortası yaptırabilirler.  Özel sağlık sigortası doğum teminatından faydalanmak içinse gebelik planından 1 sene önce doğum teminatı yaptırmanız gerekir.

Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminat Dışı Hizmetler

 

Özel sağlık sigortası teminatları tamamen sizin seçeceğiniz sağlık sigortası poliçesine bağlıdır. Özel sağlık sigortası poliçeleri sigortalanacak kişinin beyanına göre hazırlanır. Ana hatlarıyla ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere ikiye ayrılır.

Ayakta Tedavi Nedir?

 

Ayakta tedavi poliçeleri aşağıdaki hizmetleri teminat altına alır: 

 • Muayene, teşhis, tedavi ve reçete (ilaçlar anlaşmalı eczanelerden alınmalıdır) ücretlerini karşılar.
 • Tahlil, MR, tomografi, röntgen gibi tetkikleri teminat altına alır.
 • Fizik tedavi, görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri ile düzenli kontrolleri kapsar.

Yatarak Tedavi Nedir?

 

Yatarak tedavi hizmetlerini teminat altına alan poliçe çeşitleri şu gibi durumlarda kullanılır:

 • Ameliyat ve ameliyat sonrası oda-yemek hizmetleri ile refakatçi giderlerini öder.
 • Yoğun bakım, doğum, ilaç, tanı, rutin doktor takibi ücretlerini karşılar.
 • Kara ve hava ambulansı ulaşım maliyetlerini temin eder.

Teminat Dışı Durumlar Hangileridir?

 

Aşağıdaki durum ve haller sigorta şirketleri tarafından poliçelere dahil edilmemektedirler.

 • Doğuştan gelen rahatsızlıklar (Şeker, astım vb).
 • Poliçe öncesi teşhisi konulmuş hastalıklar (Kanser, fıtık vb).
 • Sinüs, geniz eti, menüsküs ve burun kemiği eğriliği ameliyatları.
 • Her türlü plastik cerrahi (estetik) ameliyatları.
 • Toplumsal olaylar ve/veya intihar esnasında oluşabilecek rahatsızlıklar.
 • Kasten tehlikeye girilmesi ve/veya uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle meydana gelen hastalıklar.
 • Suç işleme esnasında oluşabilecek sorunlar.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Avantajlı mı?

 

Özel sağlık sigortası poliçe fiyatları birçok farklı unsura göre hesaplanmaktadır. Yaşınız ve cinsiyetiniz bu etmenlerden en önemlileri. Daha önceden sahip olduğunuz rahatsızlıklar, poliçenizin kapsamı, teminat dışı tutulan unsurlar, sigorta şirketinin bir önceki yıl yaptığı ödemeler, sağlık hizmetlerinin ücretleri diğer etmenlerdir.

Sağlık sigortası fiyatları aynı zamanda poliçenizin sınırlarına göre de değişmektedir.

Poliçe sınırlı mı olacak sınırsız mı? Eğer 5.000 TL limitli bir poliçe satın alırsanız, 5.000 liralık bir sağlık hizmeti aldığınızda sağlık sigortanıza dair tüm haklarınızı kullanmış olursunuz ve bundan sonraki harcamaları kendi bütçenizden yapmak durumunda kalırsınız. Doğal olarak sınırsız poliçe fiyatları daha yüksektir.

Giderlerin %100’ünü ödeyen bir poliçe mi tercih edeceksiniz yoksa %80’ini ödeyen bir poliçe mi?  Hastane tarafından size 100 TL’lik bir fatura çıkarıldığında bunun 80 lirasını ödeyen poliçenin fiyatı daha düşüktür.

Özel sağlık sigortası primleri yukarıda saydığımız unsurların dışında tercih edilecek ürüne göre değişebilmektedir. Sigorta şirketleri en iyi teklifleri ve en uygun fiyatları sunmak için farklı sağlık sigortası kampanyaları hazırlamaktadırlar: Tamamlayıcı sağlık sigortası vb.

Sağlık sigortası çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun ürüne ve en ucuz fiyat seçeneğine sahip olmak için HangiKredi’nin Özel Sağlık Sigortası Sorgulama hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz

Hangikredi.com'dan Son Haberler
İsteğe Bağlı Sigorta Nedir?

05.02.2024

0 Yorum

İsteğe Bağlı Sigorta Nedir?

Hemen hemen herkes, maddi açıdan rahat bir geleceğin hayalini kurar, sigorta yaptırmak, geleceğinizi güvence altına alır. Aynı zamanda temel sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanmanızı sağlar. Emekli maaşıyla uzun ve yorucu bir çalışma sürecinin ardından yaşlılığınızı konforlu geçirebilirsiniz. Tüm bunlar için belli bir süre sigortalı çalışma zorunluluğu bulunur. Ancak isteğe bağlı sigorta sayesinde çalışmadan da emekli olunabilir. Bu yazımızda isteğe bağlı sigorta nedir ve nasıl yaptırılır gibi soruları yanıtlayacağız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

31.01.2024

4 Yorum

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sigortalıların özel hastanelerdeki sağlık giderlerinin yalnızca bir kısmını öder. Ancak bazı rahatsızlıklarda ve tercih ettiğiniz hastaneye göre zaman zaman yüklü masraflarla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) yardımınıza koşar. Bu yazıda anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından ekstra ödeme yapmadan yararlanabilmenizi sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili detayları derledik.

4A, 4B, 4C Sigorta Tanımları ve Özellikleri

03.01.2024

0 Yorum

4A, 4B, 4C Sigorta Tanımları ve Özellikleri

Sigortalı çalışan herkes, devletin Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında sunulan çeşitli hizmet ve güvencelerden yararlanabilme hakkına sahiptir. Bu güvenceler; emeklilik, malullük, sağlık hizmetleri ve işsizlik sigortası olarak sıralanabilir. Sosyal sigortaların sunduğu avantajlar, çalışanların bugünü ve yarınını güvence altına alır.