Hangikredi.com

Bankalardan güncel ve avantajlı kredi faiz oranları alınıyor.

HEMEN ARAYIN !
En uygun sigorta teklifini alın!
0216 636 56 36

Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası sorgulama aracı ile özel sağlık sigortası fiyatları hesaplaması yapabilir ve poliçe teminat kapsamları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 • 3 dakikada fiyat sorgulaması
 • 40 TL’den başlayan fiyatlar
 • 20 farklı sigorta şirketi
 • Kredi kartına taksit imkanı 
Anadolu Sağlık Sigortası
Groupama Sağlık Sigortası
SAĞLIK SİGORTASI HESAPLAMA

En uygun sağlık sigortası fiyatını bulun

Sağlık Sigortası hesaplama ve sorgulama ile sağlığınız için en ucuz, en uygun fiyatlı sağlık sigortasını birçok sigorta şirketi ürünleri arasından karşılaştırarak bulabilirsiniz.


Sağlık Sigortası Veren Şirketler

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası poliçesi sahibi olan bir kişi, anlaşmalı özel hastanelerde teminatlarına göre muayene, tedavi ve ameliyat olabilir, tetkik yaptırabilir, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinden ilave ücret ödemeden faydalanabilir. Eviniz ve iş yerinize yakın hastanelerle anlaşması olan sigorta şirketini seçerek, sigortanızla yararlanacağınız sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşabilirsiniz. 

Özel sağlık sigortası sorgulamasını Hangikredi.com'dan hızla ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kimler Özel Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

14 günlük bebekler ile 64 yaş arasında olan herkese sağlık sigortası poliçesi hazırlanabilir. Dileyen tüketiciler aile paketlerinden faydalanarak daha avantajlı fiyatlarla özel sağlık sigortası yaptırabilirler. Yaptırdığınız sigortadan, poliçenin kapsamına göre eşiniz ve çocuklarınız da yararlanabilir. 

 Özel sağlık sigortası doğum teminatından faydalanmak içinse gebelik planından 1 sene önce doğum teminatı yaptırmanız gerekir.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, sigortalanan kişinin hastalık ve kaza durumlarında ortaya çıkan sağlık giderlerinin, teminat altına alınmış kısmının sigorta şirketi tarafından karşılanması amacıyla sunulan bir sigorta türüdür. Bireysel sağlık sigortası teminat sınırları, kişinin seçeceği poliçe tipine bağlı olarak değişebilmektedir.

Özel sağlık sigortalarının hepsi yatarak tedavi teminatını içerir. Ayakta tedavi teminatı sigortalının isteği doğrultusunda yapılır. 

Ayakta Tedavi Nedir?

Ayakta tedavi poliçeleri aşağıdaki hizmetleri teminat altına alır: 

 • Muayene, teşhis, tedavi ve reçete (ilaçlar anlaşmalı eczanelerden alınmalıdır) ücretlerini karşılar.
 • Tahlil, MR, tomografi, röntgen gibi tetkikleri teminat altına alır.
 • Fizik tedavi, görüntüleme ve laboratuvar hizmetleri ile düzenli kontrolleri kapsar.

 

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Özel sağlık sigortası poliçe fiyatları birçok farklı unsura göre hesaplanmaktadır. Yaşınız ve cinsiyetiniz bu etmenlerden en önemlileri. Daha önceden sahip olduğunuz rahatsızlıklar, poliçenizin kapsamı, teminat dışı tutulan unsurlar, sigorta şirketinin bir önceki yıl yaptığı ödemeler, sağlık hizmetlerinin ücretleri diğer etmenlerdir. Sağlık sigortası fiyatları aynı zamanda poliçenizin sınırlarına göre de değişmektedir.

Poliçe sınırlı mı olacak sınırsız mı? Eğer 5.000 TL limitli bir poliçe satın alırsanız, 5.000 liralık bir sağlık hizmeti aldığınızda sağlık sigortanıza dair tüm haklarınızı kullanmış olursunuz ve bundan sonraki harcamaları kendi bütçenizden yapmak durumunda kalırsınız. Doğal olarak sınırsız poliçe fiyatları daha yüksektir.
Giderlerin %100’ünü ödeyen bir poliçe mi tercih edeceksiniz yoksa %80’ini ödeyen bir poliçe mi?  Hastane tarafından size 100 TL’lik bir fatura çıkarıldığında bunun 80 lirasını ödeyen poliçenin fiyatı daha düşüktür.

Özel sağlık sigortası primleri yukarıda saydığımız unsurların dışında tercih edilecek ürüne göre değişebilmektedir. Sigorta şirketleri en iyi teklifleri ve en uygun fiyatları sunmak için farklı sağlık sigortası kampanyaları hazırlamaktadırlar: Tamamlayıcı sağlık sigortası vb.

Sağlık sigortası çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun ürüne ve en ucuz fiyat seçeneğine sahip olmak için Hangikredi.com Özel Sağlık Sigortası Sorgulama hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.
 

Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminat Dışı Hizmetler

Özel sağlık sigortası teminatları tamamen sizin seçeceğiniz sağlık sigortası poliçesine bağlıdır. Özel sağlık sigortası poliçeleri sigortalanacak kişinin beyanına göre hazırlanır. Sağlık sigortası kapsamı ana hatlarıyla ayakta tedavi ve yatarak tedavi olmak üzere ikiye ayrılır. Özel sağlık sigortası poliçenizi sadece yatarak tedavi ya da yatarak tedavi ve ayakta tedavi şeklinde satın alabilirsiniz. Ayrıca doğum sigortası yaptırarak ya da mevcut sigortanıza doğum teminatı ekleterek doğum masraflarının doğum paketi ile karşılanmasını sağlayabilirsiniz. 

Yatarak Tedavi Nedir?

Yatarak tedavi hizmetlerini teminat altına alan poliçe çeşitleri şu gibi durumlarda kullanılır:

 • Ameliyat ve ameliyat sonrası oda-yemek hizmetleri ile refakatçi giderlerini öder.
 • Yoğun bakım, doğum, ilaç, tanı, rutin doktor takibi ücretlerini karşılar.
 • Kara ve hava ambulansı ulaşım maliyetlerini temin eder.

Her sağlık sigortasında yatarak tedavi teminatı bulunmaktadır. 

Teminat Dışı Durumlar

Aşağıdaki durum ve haller sigorta şirketleri tarafından poliçelere dahil edilmemektedirler.

 • Doğuştan gelen rahatsızlıklar (Şeker, astım vb).
 • Poliçe öncesi teşhisi konulmuş hastalıklar (Kanser, fıtık vb).
 • Sinüs, geniz eti, menüsküs ve burun kemiği eğriliği ameliyatları.
 • Her türlü plastik cerrahi (estetik) ameliyatları.
 • Toplumsal olaylar ve/veya intihar esnasında oluşabilecek rahatsızlıklar.
 • Kasten tehlikeye girilmesi ve/veya uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle meydana gelen hastalıklar.
 • Suç işleme esnasında oluşabilecek sorunlar.

 

Hangikredi.com'dan Son Haberler