Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En hızlı ve kolay yaptırabileceğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını öğrenebilir ve özel sağlık sigortasına Hangikredi.com ile kolayca kavuşabilirsiniz!

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HESAPLAMA

En uygun sağlık sigortası fiyatını bulun

Sağlık Sigortası hesaplama ve sorgulama ile sağlığınız için en ucuz, en uygun fiyatlı sağlık sigortasını birçok sigorta şirketi ürünleri arasından karşılaştırarak bulabilirsiniz.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortası sahibi hastaların sağlık giderlerinin bir kısmını kuruma yansıtabilmelerini sağlayan bir sigorta türü. Tamamlayıcı sağlık sigortasının amacı; sigorta şirketi tarafından sigorta poliçesi kapsamına alınmayan ya da alınmış olsa bile kısmen karşılanan sağlık giderlerinin, sigortalının yüksek standartlarda sağlık hizmeti almak istediği durumlarda da sağlık hizmetlerinin sürdürülebilmesidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Kapsamı Nedir?

 

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı SGK tarafından belirlenir. SGK tarafından kısmen karşılanan sağlık gideri masraflarının artan kısmı, özel sağlık sigortası genel şartları ve poliçeye eklenen özel şartlar dahilinde teminat kapsamına alınır. Sağlık kurumuna ödenen katılım payı poliçe kapsamında değildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Neler?

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarını karşılar. Tek başına yatarak tedavi teminatı ya da yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı olarak iki ayrı şekilde satın alınabilir. Ayakta tedavi teminatı poliçe süresince 6 kez ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca muayene ve tanı işlemlerinin aynı sağlık kurumunca yapılması SGK’nın ayakta tedavi teminatı için aradığı şartlardandır. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı içeren poliçe sahipleri bekleme süresi doğum teminatından faydalanabilirler ancak doğum teminatı ek bir teminattır ve ekstra ücrete tabi tutulur.

Bu Sigortadan Kimler Faydalanabilir?

 

SGk’lı olan, 60 yaşının altındaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamasından yararlanabilirler. Bu kişiler bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri için de tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi satın alabilirler.

Genel Sağlık Sigortası hak sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile birlikte, Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan yabancı uyruklu kişiler de tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirler.

HangiKredi'den Son Haberler
Ayakta Tedavi Teminatı Nedir? Neleri Kapsar?

04.04.2024

0 Yorum

Ayakta Tedavi Teminatı Nedir? Neleri Kapsar?

Ayakta tedavi teminatı, hastaların hastanede yatış gerektirmeyen tıbbi hizmetlere erişimini sağlar, bu teminat, sigortalının belirli bir poliçe kapsamında sunulan sağlık hizmetlerine kolayca erişimini ve tedavi masraflarının bir kısmının veya tamamının sigorta tarafından karşılanmasına imkân tanır. Sigortalının sağlık ihtiyaçlarına daha kapsamlı ve hızlı bir şekilde yanıt verilmesini sağlarken aynı zamanda yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefler. Teminat kapsamında yer alan tedavi limitleri, sigorta türüne ve poliçeye göre değişiklik gösterir. Ayakta tedavi teminatına dair merak ettiğiniz soruların yanıtlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Bebek Sağlık Sigortası

04.04.2024

0 Yorum

Bebek Sağlık Sigortası

Bir çocuğunuz olacağını öğrendiğiniz andan itibaren hayata bakışınız değişir ve çocuğunuzun geleceğiyle ilgili pek çok detayı planlamanız gerekir; bu süreçte düşünmeniz gereken en önemli noktalardan biri de bebeğinizin sağlığıdır. Bebeğinizin daha iyi bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanması için sigorta seçeneklerinden yardım alabilirsiniz. Özel olarak hazırlanan bebek sağlık sigortası paketlerinden yararlanarak çocuğunuzun tüm sağlık hizmetlerinden en uygun koşullarla faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Bebek için özel sağlık sigortası hakkında merak edilen detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Limitsiz Doğum Teminatlı Sağlık Sigortası Nedir?

03.04.2024

0 Yorum

Limitsiz Doğum Teminatlı Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortaları, her ihtiyaca yanıt verebilmek amacıyla farklı seçenekler hâlinde hazırlanır, en çok tercih edilen seçeneklerden biri de limitsiz doğum teminatlı sağlık sigortasıdır. Hamilelik ve doğum süreçlerini güvence altına alan limitsiz doğum teminatlı sağlık sigortası, çocuk sahibi olmayı planlayan sigortalılar için önemli seçeneklerden biridir. Geniş kapsamıyla hamilelik sürecinde karşılaşabileceğiniz sağlık masraflar konusunda size büyük avantaj sağlayan sigorta, doğumu gerçekleştireceğiniz hastane konusunda da zengin seçeneklere ulaşmanıza imkân tanır. Siz de doğum teminatlı sağlık sigortası hakkındaki detayları merak ediyorsanız bu yazının devamına göz atabilirsiniz.