Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

En hızlı ve kolay yaptırabileceğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını öğrenebilir ve özel sağlık sigortasına Hangikredi.com ile kolayca kavuşabilirsiniz!

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HESAPLAMA

En uygun sağlık sigortası fiyatını bulun

Sağlık Sigortası hesaplama ve sorgulama ile sağlığınız için en ucuz, en uygun fiyatlı sağlık sigortasını birçok sigorta şirketi ürünleri arasından karşılaştırarak bulabilirsiniz.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortası sahibi hastaların sağlık giderlerinin bir kısmını kuruma yansıtabilmelerini sağlayan bir sigorta türü. Tamamlayıcı sağlık sigortasının amacı; sigorta şirketi tarafından sigorta poliçesi kapsamına alınmayan ya da alınmış olsa bile kısmen karşılanan sağlık giderlerinin, sigortalının yüksek standartlarda sağlık hizmeti almak istediği durumlarda da sağlık hizmetlerinin sürdürülebilmesidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Kapsamı Nedir?

 

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı SGK tarafından belirlenir. SGK tarafından kısmen karşılanan sağlık gideri masraflarının artan kısmı, özel sağlık sigortası genel şartları ve poliçeye eklenen özel şartlar dahilinde teminat kapsamına alınır. Sağlık kurumuna ödenen katılım payı poliçe kapsamında değildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Neler?

 

Tamamlayıcı sağlık sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarını karşılar. Tek başına yatarak tedavi teminatı ya da yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı olarak iki ayrı şekilde satın alınabilir. Ayakta tedavi teminatı poliçe süresince 6 kez ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca muayene ve tanı işlemlerinin aynı sağlık kurumunca yapılması SGK’nın ayakta tedavi teminatı için aradığı şartlardandır. Yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı içeren poliçe sahipleri bekleme süresi doğum teminatından faydalanabilirler ancak doğum teminatı ek bir teminattır ve ekstra ücrete tabi tutulur.

Bu Sigortadan Kimler Faydalanabilir?

 

SGk’lı olan, 60 yaşının altındaki tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamasından yararlanabilirler. Bu kişiler bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri için de tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi satın alabilirler.

Genel Sağlık Sigortası hak sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile birlikte, Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan yabancı uyruklu kişiler de tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirler.

Hangikredi.com'dan Son Haberler
İsteğe Bağlı Sigorta Nedir?

05.02.2024

0 Yorum

İsteğe Bağlı Sigorta Nedir?

Hemen hemen herkes, maddi açıdan rahat bir geleceğin hayalini kurar, sigorta yaptırmak, geleceğinizi güvence altına alır. Aynı zamanda temel sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanmanızı sağlar. Emekli maaşıyla uzun ve yorucu bir çalışma sürecinin ardından yaşlılığınızı konforlu geçirebilirsiniz. Tüm bunlar için belli bir süre sigortalı çalışma zorunluluğu bulunur. Ancak isteğe bağlı sigorta sayesinde çalışmadan da emekli olunabilir. Bu yazımızda isteğe bağlı sigorta nedir ve nasıl yaptırılır gibi soruları yanıtlayacağız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

31.01.2024

4 Yorum

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sigortalıların özel hastanelerdeki sağlık giderlerinin yalnızca bir kısmını öder. Ancak bazı rahatsızlıklarda ve tercih ettiğiniz hastaneye göre zaman zaman yüklü masraflarla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) yardımınıza koşar. Bu yazıda anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından ekstra ödeme yapmadan yararlanabilmenizi sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili detayları derledik.

4A, 4B, 4C Sigorta Tanımları ve Özellikleri

03.01.2024

0 Yorum

4A, 4B, 4C Sigorta Tanımları ve Özellikleri

Sigortalı çalışan herkes, devletin Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında sunulan çeşitli hizmet ve güvencelerden yararlanabilme hakkına sahiptir. Bu güvenceler; emeklilik, malullük, sağlık hizmetleri ve işsizlik sigortası olarak sıralanabilir. Sosyal sigortaların sunduğu avantajlar, çalışanların bugünü ve yarınını güvence altına alır.