Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com
traffic insurance car logo desktop

Zorunlu Trafik Sigortası

En avantajlı trafik sigortası için hemen trafik sigortası sorgulaması yaparak teklif alın!

TRAFİK SİGORTASI HESAPLAMA

En uygun trafik sigortasını bulun

Zorunlu trafik sigortası hesaplama ve sorgulama; en uygun fiyatlı trafik sigortasını birçok sigorta şirketi ürününü karşılaştırarak kolayca bulabilirsiniz.


Zorunlu Trafik Sigortası Veren Şirketler

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

 

Zorunlu trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu gereği her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası oluşacak herhangi bir kaza durumu için karşı tarafın maddi hasarını teminat altına alır.

Sadece Türkiye sınırları içerisinde meydana gelen maddi hasarlı kazalarda geçerliliği olan Zorunlu Trafik Sigortası sizin aracınızda oluşan hasarları karşılamaz. Herhangi bir kaza durumunda kendi aracınızda oluşan hasarların da karşılanmasını istiyorsanız kasko yaptırmalısınız.

Trafik Sigortası olmayan araçlar, tespit edilmeleri halinde polis ekiplerince bağlanırlar ve trafikten men edilirler. Aracı geri alabilmek için belirlenen cezayı ödemeniz ve poliçe ibrazında bulunmanız gerekir. Aracınıza zorunlu olarak her yıl yaptırmanız gereken trafik sigortası için en uygun poliçe teklifine sitemizden ulaşabilirsiniz. Zorunlu trafik sigortası teklifi almak HangiKredi ile çok kolay!

Zorunlu Trafik Sigortası Poliçesi Nedir?

 

Zorunlu trafik sigortası poliçesi, her yıl yeniletmeniz gereken bir poliçe. Bu poliçeyi dilediğiniz sigorta şirketinden yaptırabilirsiniz. Poliçe fiyatı sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir. Temel teminatlar ise her sigorta şirketi için aynıdır. Zorunlu trafik sigortası fiyatları ayrıca sigorta yaptıran kişinin yaşı, cinsiyeti, mesleği, aracın kayıtlı olduğu il gibi kriterlere göre de değişiklik gösterir. Trafik sigortası poliçenizin yenilenme zamanı gelmeden yeni bir poliçe araştırabilir ya da mevcut şirketinizden poliçenizi yeniletebilirsiniz.

Trafik sigortası poliçe sorgulama işlemini HangiKredi' den yapabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Zorunlu trafik sigortası poliçenizi alırken dikkat etmeniz gereken birkaç kritik nokta var. Öncelikle poliçenizde yer alan araç ve kişisel bilgilerinizin hatasız olarak yazdıldığından emin olun. Herhangi bir hasar durumunda sigortanızla ilgili sorun çıkmaması açısından bu bilgilerin doğru şekilde kaydedilmiş olması oldukça önemli.

Sizin için hazırlanan poliçenin kapsamına dikkat etmelisiniz. Aldığınız poliçenin teminatlarını ve karşıladıklarını bilmenizde yarar var.

Zorunlu trafik sigortası poliçesinin geçerlilik süresi bir yıldır ve her yıl tekrardan yaptırılması gerekir. Trafik sigortası olmayan araçla trafiğe çıkılması halinde ise cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu nedenle sigortanızın biteceği tarihe dikkat ederek bu tarih yaklaştığında yeniletmenizde fayda var. Zorunlu trafik sigortası poliçenizde muafiyet ya da müşterek sigorta gibi uygulamalar varsa, bunlarla ilgili sigorta şirketinizden detaylı bilgi almanızda fayda vardır.

Trafik Sigortası Primleri Niye Değişir?

 

Trafik sigortası temel teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlense de her sigorta şirketinin sunduğu trafik sigortası fiyatı birbirinden farklıdır. Bunun nedeni  şirketlerin sunduğu ek teminatların yanı sıra 2014 yılında yapılan düzenleme ile gelen serbest fiyatlandırma politikası.

Serbest fiyatlandırma politikasından dolayı, zorunlu trafik sigortası temel teminatları her sigorta şirketi için aynı olsa da fiyatlar farklı olabiliyor. Sigorta şirketleri arasında rekabete bağlı fiyat politakasına neden olan bu uygulamadan dolayı zorunlu trafik sigortası seçimi yaparken farklı şirketlerden teklif almakta fayda var.

Zorunlu trafik sigortası poliçe fiyatı belirlenirken aracın yaşı ve modeli ile sürücünün hasar geçmişi, yaşı ve mesleği de göz önünde bulundurulur. Trafik sigortasına dahil edilmek istenen ek teminatlar da poliçe fiyatına etki eder. Trafik sigortası indirim olanaklarından yararlanmak için sitemiz üzerinden online trafik sigortası teklifi alarak karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Zorunlu Trafik Sigortası Sonradan Değiştirilebilir mi?

 

Zorunlu trafik sigortası, zorunlu sigortalar kategorisinde. Bu nedenle trafik sigortası poliçenizi iptal ettirmezsiniz. Poliçenizi iptal ettirip yeni bir sigorta şirketinden sigorta yaptırabilmeniz için  öncelikle yeni bir poliçe satın almalısınız. Yeni poliçeizle birlikte, iptal ettirmek istediğiniz poliçenin sigorta şirketine giderek ilk sigortanızı iptal ettirebilirsiniz.

Trafik sigortası, zorunlu sigortalar kategorisinde yer aldığı için trafik sigortası poliçenizi iptal ettiremezsiniz. Zorunlu trafik sigortası poliçe süresi bir yıldır.  Poliçeyi imzladığınızda geçerli olan teminatlar bir yıl boyunca geçerlidir ve değiştirilemezler.

Zorunlu Trafik Sigortasında Hasar İhbar Süresi

 

Trafik sigortası, trafiğe çıkan her araçta bulunması gereken zorunlu bir sigorta türü. Olası kaza durumlarında kazaya karışan üçüncü şahısların araçlarında ve bedenlerinde meydana gelen hasarları karşılaşmaya yönelik olan trafik sigortasından faydalanabilmek için belli bir ihbar süresi var.

Kaza neticesinde meydana gelen hasarların tazmini için kaza gerçekleştikten sonra kaza tespit tutanağı tutulması gerekmekte. Kaza tespit tutanağının yanı sıra olay anını gösteren fotoğrafların da çekilmesinde fayda vardır. Hasar tazmini için kaza gerçekleştikten sonra en geç beş iş günü içerisinde kaza tespit tutanağı, fotoğraflar, sigorta poliçesinin fotokopisi, sürücülerin ehliyet ve ruhsat fotopileri, alkol raporu ve tahmini hasar miktarı ile sigorta şirketine hasar ihbari yapmanız gerekir.

Ücretsiz Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulaması

 

HangiKredi ile Zorunlu Trafik Sigortası sayfasından trafik sigortası sorgulama işlemi yapabilir, Zorunlu Trafik Sigortası fiyatları ile ilgili bilgi alabilir ve trafik sigortası sorgulama işlemlerinde size özel indirimlerden yararlanabilirsiniz. Üstelik HangiKredi ile yapacağınız tüm işlemler tamamen ücretsizdir. En hızlı şekilde sigorta sorgulaması yapmak istiyorsanız HangiKredi üzerinden trafik sigortası sorgulama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Trafik Sigortası Sorgulaması Yapmak Neden Önemli?

 

Trafik sigortası sorgulaması yaparak onlarca sigorta şirketi arasından size en avantajlı poliçeyi sunacak olanı kolayca bulabilirsiniz. Sorgulama yaptığınızda, zorunlu trafik sigortası teklifi almak için sigorta şirketlerini tek tek dolaşmanıza gerek kalmaz. Onlarca zorunlu trafik sigortası teklifi arasından en avantajlısını sitemizin sunduğu hizmetten faydalanarak dakikalar içinde bulabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası hesaplaması için HangiKredi´nin sunduğu sigorta sorgulama hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası Arasında Ne Fark Var?

 

Özellikle yeni araç almış olanların aklına en çok takılan soru kasko ile trafik sigortası arasındaki farkın ne olduğu. Trafik sigortası, yapılması zorunlu olan sigortalar arasındadır. Kasko ise isteğe bağlı yapılır. Zorunlu trafik sigortası poliçesini her yıl yeniletmeniz gerekir. Yaptırmadığınız ya da yeniletmediğiniz takdirde poliçe yaptırana kadar aracınız çekilir ve cezai işlem uygulanır.

Trafik sigortası, olası bir kaza durumunda kusuru olmadığı halde zarar gören kişilerin hasarını gidermeye yönelikken kasko, hasar anında sizin aracınızda meydana gelen hasarı gidermeye yöneliktir. Trafik sigortasının temel teminatları her poliçe için aynıyken kasko poliçesine neleri dahil ettirmek istediğinizi siz seçebilirsiniz.

Neden Trafik Sigortası Yaptırılmalıdır?

 

Zorunlu araç sigortaları kapsamında yer alan trafik sigortası, trafikte meydana gelebilecek hasarlara karşı üçüncü kişileri maddi güvence altına alır. Trafik sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkmanız halinde cezai işlem uygulanır. Trafik sigortası teklif alma işlemini HangiKredi ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

HangiKredi'den Son Haberler