Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

Kasko, En Uygun Kasko Teklifi ve Kasko Fiyatları

20 farklı sigorta şirketinden kasko fiyatlarını 2 dakikada karşılaştırın, %50'ye varan fiyat avantajıyla ve taksitle hemen satın alın!

KASKO FİYATLARI HESAPLAMA

Araç sigortası için en uygun kasko

Araç kasko değeri hesaplama ve sorgulama ile arabanız için en ucuz, en uygun fiyatlı kasko sigortasını birçok sigorta şirketi ürünleri arasından karşılaştırarak bulabilirsiniz.


KASKO DEĞER LİSTESİ

2024 Araç Kasko Değer Listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından belirlenen kasko değerleri listesini içerir. Veriler aylık olarak güncellenir ve tüm otomobil markalarını kapsar.

Kasko Sigortası Veren Şirketler

Kasko Sigortası Nedir?

 

Kasko sigortası, oluşabilecek maddi hasarlara karşı aracınızı teminat altına alan ve isteğe bağlı olarak yaptırılan sigorta türüdür. Kasko poliçenizi yapan sigorta şirketi, farklı kapsamlarda farklı kasko paketleri olsa da temel olarak şu maddi zararları karşılar:

 • Herhangi bir cisim ya da vasıtaya çarpmanız sonucu oluşan maddi hasar
 • Herhangi bir cisim ya da vasıtanın size çarpması sonucu oluşan maddi hasar
 • 3. kişilerin bilinçsizce ya da kasıtlı olarak aracınıza verdiği maddi hasar
 • Aracınızın kısmen ya da tamamen yanması
 • Aracınızın çalınması

1 Nisan 2013 tarihinde yürürlüğe giren ve ilgili yasal mevzuatlarda yapılan düzenlemelerle poliçe kapsamları belirlenmiştir. Aracınızın hangi hallere karşılık ne kadar teminat altına alındığı sigorta şirketiyle yaptığınız kasko poliçenize bağlıdır.

Kasko genel şartları Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından belirlenir. Kasko sigortası ile otomobilinizi sigortalatabileceğiniz gibi motosiklet kaskosu seçeneği ile motosikletinizi de sigortalatabilirsiniz. 

Kasko Değer Listesi Nedir?

 

Araç Kasko Değer Listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan fiyat tablosudur. Kasko değer listesi, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri sırasında ilgili aracın piyasa değerini belirlemeye yarar.

Aracınızın piyasa değerini (satış fiyatı) öğrenmek için kasko değer listesinden faydalanabilirsiniz. Araca sonradan eklenen parça, donanım ve aksesuar gibi araca özel durumlar, aracın değerinin listedekinden farklı olmasına neden olabilir.

HangiKredi Kasko Sigortası sayfasında sizlere sunduğumuz Kasko Değer Listesi TSRŞB tarafından açıklanan resmi listedir. Kasko sayfamızdan güvenle kasko teklifi alabilirsiniz. 

Kasko Değer Listesi Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

Kasko Değer Listesi güncel verilerine ulaşmak için HangiKredi'yi takip edin! HangiKredi'nin sürekli güncellenen “kasko değer listesi” ile aracınızın kasko bedeli için ücretsiz sorgulama yapabilir, sigorta şirketlerinden teklif alabilirsiniz. Kasko hesaplama 2024 ücretsiz sorgulama işlemini gerçekleştirmek içinse yapmanız gereken tek şey kasko hesaplama aracındaki ilgili alanları doldurmak; aracınızın kasko değeri birkaç saniye içinde ekranınızda olacaktır.

Kasko değer listesine HangiKredi ile kolayca ulaşbilir ve hesaplama yapabilirsiniz.

 

HangiKredi ile Kasko Sorgulanır mı?

 

Kasko sigortası sayfası ile araç kasko değerleri sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilir, kasko fiyatları 2024 bilgilerine ulaşabilirsiniz. En ucuz kasko fiyatları için teklif alırken, HangiKredi'nin sizlere sunduğu özel fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. HangiKredi üzerinden gerçekleştireceğiniz kasko poliçesi sorgulama işlemleri hızlı, kolay ve tamamen ücretsiz! Kasko teklifi almak için hemen ilgili alanları doldurun, sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini tek ekranda görüntüleyin, en uygun kasko fiyatları arasından seçiminizi kolayca yapın!

Kasko Çeşitleri Nelerdir?

 

Kasko çeşitleri yukarıda belirtmiş olduğumuz yasal düzenleme sonucunda 4’e ayrılmıştır. Fiyatları ve kapsamları değişkenlik gösteren bu kasko çeşitleri şunlardır:

 • Dar Kasko
 • Kasko
 • Genişletilmiş Kasko
 • Tam Kasko

Dar Kasko Nedir?

 

Dar kasko ya da diğer adıyla mini kasko fiyat olarak diğer kasko türlerinden daha avantajlıdır. Kasko sigortasının tüm teminatlarını içermeyen mini kaskoda da teminat seçimini siz gerçekleştirirsiniz.

 • Aracın yanması
 • Aracın başka bir araca ya da cisme çarpması
 • Başka bir aracın sizin aracınıza çarpması
 • Aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi
 • Araca 3. kişilerce zarar verilmesi

Seçtiğiniz teminat ile karşılaşmanız durumunda sigorta şirketiniz oluşan zararın masraflarını karşılayacaktır. En uygun kasko fiyatları için HangiKredi' den kasko sorgulama yapabilirsiniz.

Yeni Kasko Nedir?

 

Yeni kasko, eskiden de uygulanan klasik kasko türüdür. Aşağıdaki teminatların tümünü içerir:

 • Aracın yanması
 • Çarpma durumu
 • Çarpılma durumu
 • Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi
 • 3. kişilerin araca vereceği bilinçli ve bilinçsiz zararlar

Kasko fiyat alma işlemi için HangiKredi' den hızla güvenle kasko sorgulaması yapabilirsiniz. 

Genişletilmiş Kasko Nedir?

 

Genişletilmiş kasko, klasik kaskonun içerdiği tüm teminatlarla birlikte, sigorta şirketi ile yapılacak sözleşme sonucu ek teminatları da içerir. İstediğiniz ek teminatlar kasko poliçenize eklenir. Genişletilmiş kasko için HangiKredi' den kasko sorgulama yaparak kasko fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Tam Kasko Nedir?

 

Tam kasko halk arasında full kasko olarak bilinen kasko türüdür. Oluşabilecek hemen her türlü maddi hasar, poliçe yaptırdığınız sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Tam kaskonun teminatları arasında şu durumlar vardır:

 • Aracın çekilmesi sırasında oluşabilecek maddi hasarlar
 • Aracın yarışa katılması sonucu oluşabilecek maddi zararlar
 • Bakımsızlık neticesinde araçta oluşabilecek sorunlar
 • Aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi
 • Çarpma, çarpışma veya çarpılma sonucu meydana gelecek maddi hasarlar
 • Doğal afetler sonucu oluşabilecek maddi hasarlar
 • Emniyet güçlerinin toplumsal müdahelesi sırasında oluşabilecek maddi hasarlar
 • Kemirgen ve diğer hayvanların oluşturabileceği maddi hasarlar
 • Aracın mekanik ve elektronik aksamında meydana gelebilecek sorunlar
 • Patlayıcı ve yanıcı maddeler sonucu oluşabilecek maddi hasarlar
 • Terör sebebiyle oluşabilecek maddi hasarlar
 • 3. kişilerin vereceği bilinçli ya da bilinçsiz maddi hasarlar
 • Ülke sınırları dışındayken oluşabilecek sorunlar
 • Yanma sonucu aracın perte çıkması

Tam kasko için HangiKredi' den kasko sorgulama yapabilirsiniz. Kasko hesaplamak için sitemizden güncel araç kasko değer listesine ulaşabilir, kasko fiyat alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Araç Kasko Değerleri Hesaplama ve Kasko Fiyatları Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

HangiKredi'nin sunduğu kasko sorgulama hizmeti ile her türlü motorlu vasıta için araç kasko değerleri sorgulama ve kasko fiyatları sorgulama işlemi yapabilirsiniz. HangiKredi'nin sunduğu tüm hizmetler ücretsizdir ve verdiğiniz bilgiler yüksek güvenlikli sunucularda saklanır. HangiKredi ile güncel kasko fiyatlarına ve kasko değerlerine hızlı, kolay, güvenli ve ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. En uygun kasko sigortası ürününü bulmak için sitemizden hemen kasko sorgulaması yapabilir ve sigorta şirketlerinden kasko teklifi alabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilir, en ucuz kasko seçeneğine ulaşmak için kasko sorgulaması yapabilirsiniz. 

Hangikredi.com'dan Son Haberler
Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

28.02.2024

0 Yorum

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç hasar sorgulama yapmak, ikinci el araç alacağınız durumda doğru bir seçim yapmanız için büyük önem taşıyor. Sıfır araç alımı için bütçeniz yoksa ya da ikinci el araç almayı tercih ediyorsanız, aracın hasar kaydını mutlaka sorgulamalısınız.

Kaskoda Hasar Durumu ile İlgili Merak Edilenler

09.02.2024

0 Yorum

Kaskoda Hasar Durumu ile İlgili Merak Edilenler

Zorunlu olarak yaptırılan trafik sigortası, kaza olduğunda karşı tarafın maddi kaybını karşılar; kasko sigortası ise sizin aracınızda meydana gelen hasarları giderir. Araç kasko değeri üzerinden hesaplanan bu sigorta türü, motorlu taşıt sahipleri tarafından isteğe bağlı olarak yaptırılır. Aracınızda meydana gelen bir hasarı, poliçeniz kapsamındaki teminatlarla karşılayabilirsiniz. Sahip olduğunuz poliçeden faydalanmak istediğinizde kusurlu olup olmamanıza bakılmaz. Fakat sigorta şirketiniz, bazı durumlarda hasarınızı tazmin etmez. Yazımızın devamından kaskoda hasar konusuna dair detaylara ulaşabilirsiniz.

Kasko İçin Gerekli Belgeler

09.02.2024

1 Yorum

Kasko İçin Gerekli Belgeler

Ülkemizde zorunlu olarak yaptırılan trafik sigortası, olası bir kaza durumunda karşı tarafın maddi hasarlarını giderir. Kazada sizin tarafınızda oluşan maddi hasarların karşılanması için aracınıza kasko yaptırmalısınız. Kasko sigortası, çeşitli teminatlarla aracınızı maddi zararlara karşı koruma altına alır. Ayrıca çekici ve ikame araç gibi ekstra hizmetler de sunar. Sizin için hazırladığımız bu kapsamlı rehberde kasko sigortasına dair merak ettiklerinize yanıt bulabilirsiniz.