Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

Kasko, En Uygun Kasko Teklifi ve Kasko Fiyatları

20 farklı sigorta şirketinden kasko fiyatlarını 2 dakikada karşılaştırın, %50'ye varan fiyat avantajıyla ve taksitle hemen satın alın!

KASKO FİYATLARI HESAPLAMA

Araç sigortası için en uygun kasko

Araç kasko değeri hesaplama ve sorgulama ile arabanız için en ucuz, en uygun fiyatlı kasko sigortasını birçok sigorta şirketi ürünleri arasından karşılaştırarak bulabilirsiniz.


KASKO DEĞER LİSTESİ

2024 Araç Kasko Değer Listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından belirlenen kasko değerleri listesini içerir. Veriler aylık olarak güncellenir ve tüm otomobil markalarını kapsar.

Kasko Sigortası Veren Şirketler

Kasko Sigortası Nedir?

 

Kasko sigortası, oluşabilecek maddi hasarlara karşı aracınızı teminat altına alan ve isteğe bağlı olarak yaptırılan sigorta türüdür. Kasko poliçenizi yapan sigorta şirketi, farklı kapsamlarda farklı kasko paketleri olsa da temel olarak şu maddi zararları karşılar:

 • Herhangi bir cisim ya da vasıtaya çarpmanız sonucu oluşan maddi hasar
 • Herhangi bir cisim ya da vasıtanın size çarpması sonucu oluşan maddi hasar
 • 3. kişilerin bilinçsizce ya da kasıtlı olarak aracınıza verdiği maddi hasar
 • Aracınızın kısmen ya da tamamen yanması
 • Aracınızın çalınması

1 Nisan 2013 tarihinde yürürlüğe giren ve ilgili yasal mevzuatlarda yapılan düzenlemelerle poliçe kapsamları belirlenmiştir. Aracınızın hangi hallere karşılık ne kadar teminat altına alındığı sigorta şirketiyle yaptığınız kasko poliçenize bağlıdır.

Kasko genel şartları Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından belirlenir. Kasko sigortası ile otomobilinizi sigortalatabileceğiniz gibi motosiklet kaskosu seçeneği ile motosikletinizi de sigortalatabilirsiniz. 

Kasko Değer Listesi Nedir?

 

Araç Kasko Değer Listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan fiyat tablosudur. Kasko değer listesi, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri sırasında ilgili aracın piyasa değerini belirlemeye yarar.

Aracınızın piyasa değerini (satış fiyatı) öğrenmek için kasko değer listesinden faydalanabilirsiniz. Araca sonradan eklenen parça, donanım ve aksesuar gibi araca özel durumlar, aracın değerinin listedekinden farklı olmasına neden olabilir.

HangiKredi Kasko Sigortası sayfasında sizlere sunduğumuz Kasko Değer Listesi TSRŞB tarafından açıklanan resmi listedir. Kasko sayfamızdan güvenle kasko teklifi alabilirsiniz. 

Kasko Değer Listesi Hesaplama Nasıl Yapılır?

 

Kasko Değer Listesi güncel verilerine ulaşmak için HangiKredi'yi takip edin! HangiKredi'nin sürekli güncellenen “kasko değer listesi” ile aracınızın kasko bedeli için ücretsiz sorgulama yapabilir, sigorta şirketlerinden teklif alabilirsiniz. Kasko hesaplama 2024 ücretsiz sorgulama işlemini gerçekleştirmek içinse yapmanız gereken tek şey kasko hesaplama aracındaki ilgili alanları doldurmak; aracınızın kasko değeri birkaç saniye içinde ekranınızda olacaktır.

Kasko değer listesine HangiKredi ile kolayca ulaşbilir ve hesaplama yapabilirsiniz.

 

HangiKredi ile Kasko Sorgulanır mı?

 

Kasko sigortası sayfası ile araç kasko değerleri sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilir, kasko fiyatları 2024 bilgilerine ulaşabilirsiniz. En ucuz kasko fiyatları için teklif alırken, HangiKredi'nin sizlere sunduğu özel fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. HangiKredi üzerinden gerçekleştireceğiniz kasko poliçesi sorgulama işlemleri hızlı, kolay ve tamamen ücretsiz! Kasko teklifi almak için hemen ilgili alanları doldurun, sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini tek ekranda görüntüleyin, en uygun kasko fiyatları arasından seçiminizi kolayca yapın!

Kasko Çeşitleri Nelerdir?

 

Kasko çeşitleri yukarıda belirtmiş olduğumuz yasal düzenleme sonucunda 4’e ayrılmıştır. Fiyatları ve kapsamları değişkenlik gösteren bu kasko çeşitleri şunlardır:

 • Dar Kasko
 • Kasko
 • Genişletilmiş Kasko
 • Tam Kasko

Dar Kasko Nedir?

 

Dar kasko ya da diğer adıyla mini kasko fiyat olarak diğer kasko türlerinden daha avantajlıdır. Kasko sigortasının tüm teminatlarını içermeyen mini kaskoda da teminat seçimini siz gerçekleştirirsiniz.

 • Aracın yanması
 • Aracın başka bir araca ya da cisme çarpması
 • Başka bir aracın sizin aracınıza çarpması
 • Aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi
 • Araca 3. kişilerce zarar verilmesi

Seçtiğiniz teminat ile karşılaşmanız durumunda sigorta şirketiniz oluşan zararın masraflarını karşılayacaktır. En uygun kasko fiyatları için HangiKredi' den kasko sorgulama yapabilirsiniz.

Yeni Kasko Nedir?

 

Yeni kasko, eskiden de uygulanan klasik kasko türüdür. Aşağıdaki teminatların tümünü içerir:

 • Aracın yanması
 • Çarpma durumu
 • Çarpılma durumu
 • Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi
 • 3. kişilerin araca vereceği bilinçli ve bilinçsiz zararlar

Kasko fiyat alma işlemi için HangiKredi' den hızla güvenle kasko sorgulaması yapabilirsiniz. 

Genişletilmiş Kasko Nedir?

 

Genişletilmiş kasko, klasik kaskonun içerdiği tüm teminatlarla birlikte, sigorta şirketi ile yapılacak sözleşme sonucu ek teminatları da içerir. İstediğiniz ek teminatlar kasko poliçenize eklenir. Genişletilmiş kasko için HangiKredi' den kasko sorgulama yaparak kasko fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Tam Kasko Nedir?

 

Tam kasko halk arasında full kasko olarak bilinen kasko türüdür. Oluşabilecek hemen her türlü maddi hasar, poliçe yaptırdığınız sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Tam kaskonun teminatları arasında şu durumlar vardır:

 • Aracın çekilmesi sırasında oluşabilecek maddi hasarlar
 • Aracın yarışa katılması sonucu oluşabilecek maddi zararlar
 • Bakımsızlık neticesinde araçta oluşabilecek sorunlar
 • Aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi
 • Çarpma, çarpışma veya çarpılma sonucu meydana gelecek maddi hasarlar
 • Doğal afetler sonucu oluşabilecek maddi hasarlar
 • Emniyet güçlerinin toplumsal müdahelesi sırasında oluşabilecek maddi hasarlar
 • Kemirgen ve diğer hayvanların oluşturabileceği maddi hasarlar
 • Aracın mekanik ve elektronik aksamında meydana gelebilecek sorunlar
 • Patlayıcı ve yanıcı maddeler sonucu oluşabilecek maddi hasarlar
 • Terör sebebiyle oluşabilecek maddi hasarlar
 • 3. kişilerin vereceği bilinçli ya da bilinçsiz maddi hasarlar
 • Ülke sınırları dışındayken oluşabilecek sorunlar
 • Yanma sonucu aracın perte çıkması

Tam kasko için HangiKredi' den kasko sorgulama yapabilirsiniz. Kasko hesaplamak için sitemizden güncel araç kasko değer listesine ulaşabilir, kasko fiyat alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Araç Kasko Değerleri Hesaplama ve Kasko Fiyatları Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

HangiKredi'nin sunduğu kasko sorgulama hizmeti ile her türlü motorlu vasıta için araç kasko değerleri sorgulama ve kasko fiyatları sorgulama işlemi yapabilirsiniz. HangiKredi'nin sunduğu tüm hizmetler ücretsizdir ve verdiğiniz bilgiler yüksek güvenlikli sunucularda saklanır. HangiKredi ile güncel kasko fiyatlarına ve kasko değerlerine hızlı, kolay, güvenli ve ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. En uygun kasko sigortası ürününü bulmak için sitemizden hemen kasko sorgulaması yapabilir ve sigorta şirketlerinden kasko teklifi alabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortası ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilir, en ucuz kasko seçeneğine ulaşmak için kasko sorgulaması yapabilirsiniz. 

HangiKredi'den Son Haberler
Hasar İkame Teminatı Nedir?

04.04.2024

0 Yorum

Hasar İkame Teminatı Nedir?

Kasko sigortaları, trafikte karşılaşabileceğiniz problemlere karşı size, pek çok konuda teminat sağlar, kaza sonucu karşılaşabileceğiniz problemlerden korunmanızı sağlayan en önemli güvencelerden biri de hasar ikame teminatıdır. Aracınızın trafik kazasına karışması ve hasar görmesi durumunda sigorta ödemeleriniz yükselebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için uygulanan hasar ikame teminatı ise sigorta primlerinizi teminat altına alır ve aracınızın hasar görmesi durumunda dahi yüksek sigorta ücreti ödemenizi engeller. Hasar ikame teminatı ve şartları hakkında daha fazla bilgi almak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmeli

04.04.2024

0 Yorum

Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmeli

Kasko, tüm araç sahiplerinin yaptırması gereken iki sigorta türünden biridir, araç sahiplerinin trafikteki çeşitli risklere karşı korunabilmesi için geçerli bir kasko sigortası bulunması gerekir. Özel sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko işlemleri, sigorta şirketinin politikalarına ve tercih edilen poliçelere göre değişiklik gösterir. Bu sebeple kasko yaptırırken dikkat etmeniz gereken çok sayıda detay bulunur. Kasko yaptırırken sizin için en doğru tercihte bulunmak istiyorsanız aşağıdaki detaylara göz atabilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

21.03.2024

0 Yorum

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Herhangi bir hasar durumunda aracınızı maddi anlamda koruma altına alan kasko ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de hasarsızlık indirimidir. Özellikle kasko poliçesi yaptıracak olanların üstünde durduğu bir konu olan hasarsızlık indirimi poliçe priminizi %65’e kadar azaltabilmekte.