Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

Araç Kasko Değer Listesi

Aracınızın Kasko Değeri:  TL En Avantajlı Kasko Teklifini Al
Zorunlu Trafik Sigortası

Aracınız için en uygun fiyat teklifleri ile zorunlu trafik sigortanızı yaptırın.

Kasko Fiyat Sorgulama

Sigorta şirketleri tarafından sunulan birçok kasko paketinden en iyi tekliflere hemen ulaşın.

KASKO DEĞER LİSTESİ

Yukarıdaki araç kasko değer listesi hesaplama aracını kullanarak otomobilinizin, sigorta şirketleri tarafından belirlenen değerini öğrenebilirsiniz. Lütfen aracınızın markasını, modelini ve üretim yılını seçerek “hesapla” butonuna basınız.

Kasko Araç Değer Listesi Nedir?

Araç değer listesi, kasko sigortası yaptırırken veya motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sırasında kullanılan, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) tarafından aylık olarak yayınlanan bir listedir. TSRŞB, sigorta işlemleri için motorlu kara taşıtlarının araç değeri belirlemede yardımcı olmak üzere piyasa fiyatlarını göz önüne alarak kasko değer listesini tespit eder. Araç kasko değer listesi, on beş yaşına kadar araçlar için hazırlanır. 15 yaşından eski model ve tiplere ait araçların sigorta bedelleri sigortalı ile sigorta şirketi arasında mutabık kalınarak tespit edilmektedir. Yapılacak işlemlerde kasko araç değer listesinin esas alınmasından Hangikredi.com hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kasko Değer Listesi Nedir?

 

Kasko araç değer listesi, kasko sigortası yaptırırken veya motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sırasında kullanılan, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri  Birliği (TSRŞB) tarafından aylık olarak yayınlanan bir listedir. TSRŞB, sigorta işlemleri için motorlu kara taşıtlarının araç değeri belirlemede yardımcı olmak üzere piyasa fiyatlarını göz önüne alarak kasko değer listesini tespit eder.  Bu liste, aracın değerine göre kasko poliçesinin düzenlenmesine yardımcı olur. Kasko değer listesi ayrıca noterdeki araç devir işlemleri ve MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) ödemelerinin hesaplanmasında da kullanılmaktadır. Bu listede yer alan fiyatlar aracın yaş, model ve motor hacmi gibi özelliklerinin yanı sıra piyasa şartlarına göre de değişiklik göstermektedir.

Bir araca kasko sigortası yapılacağı zaman kasko değer listesinde yer alan veriler ışığında aylık prim tutarı ve hasar durumunda ödenecek tazminatın tutarı belirlenir. Araç kasko değer listesi, on beş yaşına kadar araçlar için hazırlanır. 15 yaşından eski model ve tiplere ait araçların sigorta bedelleri sigortalı ile sigorta şirketi arasında mutabık kalınarak tespit edilmektedir.

Yapılacak işlemlerde kasko araç değer listesinin  esas alınmasından Hangikredi.com hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

Kasko Değer Listesi Sorgulama

 

Kasko değer listesi sorgulamasını Hangikredi.com’dan gerçekleştirebilirsiniz. Güncel verilerin sunulduğu Hangikredi.com kasko değer listesi seçeneğinde aracınızın değerini saniyeler içinde öğrenebilir, sigorta teklifi alabilir ve kasko karşılaştırması yapabilirsiniz.

Kasko Sigortası Başvurusu

 

En avantajlı kasko seçeneğine ulaşmak için sigorta şirketlerini tek tek dolaşmanıza gerek yok. Hangikredi.com’dan kasko sorgulaması yaparak sizin için en cazip kasko sigortasına kolayca ulaşabilirsiniz.  

;