Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası hakkında tüm merak ettikleriniz burada!

  • Sıralama

Araç trafiğinin artışı ve hız sınırlarının aşılması ile trafik cezaları oranı da bu dönemde oldukça yüksek. Siz de herhangi bir trafik cezanız olup olmadığını merak ediyorsanız, aşağıdaki tabloda derlediğimiz kurumlardan araç trafik cezası borç sorgulama ve ödeme işlemlerini günün her anında rahatlıkla yapabilirsiniz.

Devamını oku
  • Yağmur Solakoğlu

    Yağmur Solakoğlu

  • 5.08.2020

  • 0 Yorum

Trafik sigortası, hasar durumlarında kazaya karışan üçüncü kişilerin aracında meydana gelebilecek maddi hasarları gidermeye yönelik zorunlu bir sigorta türüdür. Trafikte oluşabilecek mağduriyetleri gidermek üzere her aracın yaptırması zorunlu olan bu sigorta, sigorta sahibinin aracında meydana gelen hasarı karşılamaz.

Devamını oku

Herhangi bir kaza durumunda kasko ya da trafik sigortasından faydalanabilmek için kaza tespit tutanağı doldurmanız gerekiyor. Her sürücünün aracında bulunması gereken kaza tespit tutanağının nasıl doldurulması gerektiğine ilişkin daha evvel yazılar yazmıştık. Bu yazımızda kazaya iki araç karışması halinde kaza tespit tutanağının nasıl doldurulması gerektiğini açıklamaya çalıştık.

Devamını oku

Kaza tespit tutanağı örneği her ehliyetli sürücünün mutlaka incelemesi gereken evraklar arasındadır. Ayrıca formun bir örneğinin de aracınızda bulunması gerekmektedir.

Devamını oku

Araç sahibi olmak hatta hayallerdeki otomobili satın almak herkesin hayalidir kuşkusuz. Zamanı geldiğinde bir taşıt kredisi kullanarak hayallerindeki aracı satın almak için harekete geçerler.

Devamını oku

Olası bir kaza anında tarafların sakinliğini koruyarak, güvencelerinin ve sigortalarının bilincinde davranması, her iki tarafın da avantajına olacaktır. Bir trafik kazası olduğunda ilk yapmanız gereken Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmaktır.

Devamını oku

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.