Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

DASK

DASK ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar. 

  • Sıralama

Türkiye deprem kuşağı ülkesi ve hepimiz deprem riski ile burun burunayız. Ülkemizin deprem kuşağında yer alması, oturduğumuz evlerin depreme dayanıklı olarak yapılmasını gerekli kılıyor.

Devamını oku

Depremin yıkıcı etkileriyle defalarca karşılaşmış bir ülke olarak her an deprem riski altındayız. Bu riske karşı maddi önlem almak amacıyla DASK  ya da diğer adıyla Zorunlu Deprem Sigortası zorunlu sigortalar kapsamında yer alıyor.

Devamını oku

Zorunlu sigortalar kapsamında yer alan DASK, yıkıcı etkilere sahip bir doğal afet olan depreme karşı maddi önlem alabilmek amacıyla yapılır. DASK ile ilgili tüm sorgulama işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz detayları sizin için derledik.

Devamını oku

DASK ya da bilinen diğer adıyla Zorunlu Deprem Sigortası, depremin neden olabileceği maddi hasarlara karşı önlem alınmasını sağlayan bir sigorta türü. Ülkemiz için ciddi bir tehdit olan depreme karşı maddi önlem alabilmek için deprem sigortası tüm konutlar için zorunlu kılınmış durumda.

Devamını oku

Maalesef ülkemiz deprem kuşağı altında bulunuyor. Bunun en acı tecrübelerinden birini 1999 depreminde yaşadık.

Devamını oku

Binaların alım satımı, kiraya verilmesi ve elektrik, su aboneliklerinin yapılabilmesi için gerekli olan Enerji Kimlik Belgesi için son gün 2 Mayıs 2017! Isı kullanımı, teknik altyapı ve yalıtım malzemesinin kalitesini gösterecek olan Enerji Kimlik Belgesi 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile hayatımıza girdi. Bu kanunun, Enerji Kimlik Belgesi çıkartılması için tanıdığı 10 yıllık süre, uzatılması gündemde olsa da şimdilik 2 Mayıs 2017 tarihinde sona eriyor.

Devamını oku

Apartmanların enerji kimlik belgesi alması için tanınan süre için geri sayım başladı. 1 Ocak  2011’de çıkartılan yasayla tüm binalara Enerji Kimlik Belgesi alma zorunluluğu getirildi. Bu belgeyi almak için tanınan süre ise 2017 yılının başında ya da diğer bir deyişle 2016’nın sonunda bitiyor.

Devamını oku

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.