Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

DASK

Zorunlu bir sigorta türü olan deprem sigortası DASK ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları ve sorgulamanın nasıl yapılacağı gibi teknik bilgileri bu bölümde okuyabilirsiniz.

  • Sıralama

Türkiye deprem kuşağı ülkesi ve hepimiz deprem riski ile burun burunayız. Ülkemizin deprem kuşağında yer alması, oturduğumuz evlerin depreme dayanıklı olarak yapılmasını gerekli kılıyor.

Devamını oku
  • HangiKredi Uzman Yazarları

    HangiKredi Uzman Yazarları

  • 8.06.2021

  • 0 Yorum

Zorunlu sigortalar kapsamında yer alan DASK, yıkıcı etkilere sahip bir doğal afet olan depreme karşı maddi önlem alabilmek amacıyla yapılır. DASK ile ilgili tüm sorgulama işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz detayları sizin için derledik.

Devamını oku

DASK ya da bilinen diğer adıyla Zorunlu Deprem Sigortası, depremin neden olabileceği maddi hasarlara karşı önlem alınmasını sağlayan bir sigorta türü. Ülkemiz için ciddi bir tehdit olan depreme karşı maddi önlem alabilmek için deprem sigortası tüm konutlar için zorunlu kılınmış durumda.

Devamını oku

Maalesef ülkemiz deprem kuşağı altında bulunuyor. Bunun en acı tecrübelerinden birini 1999 depreminde yaşadık.

Devamını oku

Zorunlu Deprem Sigortası olarak da bilinen DASK Sigortası, Türkiye’de uygulanan zorunlu sigortalar arasında yer alıyor. Zorunlu olan bu sigorta için DASK hesaplama detayları ve DASK başvurusu ile ilgili detayları sizin için derledik.

Devamını oku

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon