DASK nedir?

Maalesef ülkemiz deprem kuşağı altında bulunuyor. Bunun en acı tecrübelerinden birini 1999 depreminde yaşadık. Mal canın yongasıdır mantığı altında bu tür afetlerde çeşitli önlemler de yok değil. Bunlardan biri de DASK.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Peki nedir DASK? Yapılması zorunlu mu? Hangikredi.com Pazarlama ekibinden Fulya Aras Usta yanıtlıyor…

DASK nedir?

DASK’ın açılımı Doğal Afetler Sigortaları Kurumu’dur. Deprem kuşağında bulunan ülkemizde özellikle depreme karşı önlem almak için yapılan bir sigorta türüdür.

DASK zorunlu mu?

Diğer adıyla zorunlu deprem sigortası olarak anılan DASK zorunlu sigortalar kapsamındadır. Devlet tarafından yapılması zorunlu tutulan DASK ile olası bir afet riskine karşı havuz oluşturulmaktadır.

 

 

 

 


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz