Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

12 Konuk 12 Yazar

Sektörün uzmanlarından güncel yazılar. 

  • Sıralama

HangiKredi Ekonomi Danışmanı Murat Sağman'ın, Mart ayında bizleri bekleyen risklere değindiği yazısını mutlaka inceleyin. Mart’ta bizi bekleyen riskler neler? HangiKredi Ekonomi Danışmanı Murat Sağman, Şubat ayı enflasyon beklentilerini ve Mart’ta bizi bekleyen riskleri anlatıyor.

Devamını oku

HangiKredi Ekonomi Danışmanı Murat Sağman, 2021 yılı enflasyon öngörüleri ile faiz-enflasyon ilişkisini anlatırken herkesin merak ettiği "Faiz indirimi olacak mı?" sorusunu da yanıtlıyor. Geçtiğimiz ay, 21 Ocak tarihinde yılın ilk Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 17’de sabit bıraktı. TCMB'nin Kasım ve Aralık 2020'de dezenflasyonu sağlamak adına gerçekleştirdiği toplam 675 baz puan artışın bir süre daha etkisini görmek isteyeceğini düşünüyoruz.

Devamını oku

2004-2020 yılları arasında 6,2 milyon kişi hangi avantajları görerek konut kredisi kullandı? Her yıl binlerce kişi konut kredisi kullanarak ev sahibi oluyor. İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. kurucu ve yönetici ortağı Dr. Ahmet Büyükduman, konut kredisi ile ev almanın avantajlarını anlatıyor!

Devamını oku
  • Ahmet Büyükduman

    Ahmet Büyükduman

  • 25.02.2021

  • 2 Yorum

Uzman finans yazarı tarafından kaleme alınan bu yazımızda,1980'lerde ve 1990'lara dair örneklemeler ile beraber tasarrufun önemine değinilmiştir. En çok merak edilen noktalara yer verilen bu yazımızda aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz!

Devamını oku

Faiz sebep değil, aslında basbayağı sonuçtur hatta faiz içinde enflasyonu da barındırır. Ekonomi Profesörü Emre Alkin, kredi konusunda tereddüte düşenler için tavsiyelerde bulunuyor!

Devamını oku

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) 24 Eylül Perşembe günü  hızla yükselen döviz kurlarının ateşini düşürebilmesi adına piyasalarda oluşan faiz artışı beklentisine cevap vererek politika faizini 200 baz puan artırarak yüzde 8,25’ten yüzde 10,25 seviyesine çıkardı.

Devamını oku

2020 yılı pandemi ile tanışma yılı oldu umarız 2021 yılı pandemi ile vedalaşma yılı olacak. Hiçbirimiz 2020 yılını iyi hatırlamayacağız ve 2021 yılını şuphesiz umutla bakmak isteyeceğiz. Peki 2021 yılında bizleri neler bekliyor?

Devamını oku

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon