Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Konut Sigortası

Konut sigortası ile ilgili tüm merak ettikleriniz. 

  • Sıralama

Miras ya da bağış yolu ile sahip olmadığınız gayrimenkuller için gayrimenkul değer artış kazancı vergisi alınmaktadır. Gayrimenkullerinizi satın aldıktan sonraki ilk 5 yıl içerisinde elden çıkarma durumunuz söz konusu ise Gelir İdaresi üzerinden yeniden vergi hesaplaması yapılması gerekir.

Devamını oku
  • Gökçe Türkmen

    Gökçe Türkmen

  • 24.12.2020

  • 0 Yorum

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından, Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik’te tüketicileri oldukça ilgilendiren bir değişiklik yapıldı. Düzenlemeye göre enerji tasarrufu yüksek binalardan alınacak konutlar için konut kredisi kullandırım oranı %90’a kadar çıkabilecek.

Devamını oku

Alınan İmar Barışı kararından sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üç kamu bankası ile ortak bir çalışma yürüttü. Bu çalışma neticesinde imar barışı için üç banka düşük faizli kredi verecek.

Devamını oku

Yangın, deprem, hırsızlık… Eviniz sürekli risk altında olsa da maddi anlamda önlem alabilmenizin bir yolu var: Konut sigortası. Evinize konut sigortası yaptırarak olası risklere karşı önlem alabilirsiniz. Peki konut sigortası neleri kapsıyor?

Devamını oku

Emlak sektöründe fiyatlar arttı mı azaldı mı? Peki yaşanan son gelişmelerin konut fiyatlarına bundan sonraki etkisi ne yönde olabilir? Merve Mumcu / Hangikredi.com Bu ve benzeri sorularla birlikte emlak piyasasının son dönemde yaşanan hareketlilik ve konut alımlarıyla ilgili olarak REMAX İkon’dan Serdar Kın ile görüştük İçinde bulunduğumuz siyasal durum ve özellikle son bir sene içinde yaşananların konut sektörüne etkileri ne yönde oldu? Gayrimenkul sektörüne negatif etki yaptı.

Devamını oku

Her açıdan oldukça zor bir sene oldu 2016 senesi… Gerek siyasi gerekse ekonomik anlamda birçok badirenin atlatıldığı, etkilerinin ise kısmen de olsa hala hissedildiği bir yol oldu… Peki kredi sektörü 2016 senesini nasıl geçirdi? Daha da önemlisi 2017 senesine ilişkin beklentiler neler? Merve Mumcu / Hangikredi.com İşte bu ve buna benzer soruları Hangikredi.

Devamını oku

Küçük tutarlar karşılığında, büyük tutardaki hasar ve kayıplar için maddi güvence sağlayan sigorta türlerinden biri de konut sigortası. Peki, konut sigortası nedir? Konut sigortası, satın alınan bir konut, işyeri ve benzeri meskenler içerisinde farklı risklere karşı önlem olarak alınan ve maddi açıdan koruma sağlayan bir sigorta seçeneğidir.

Devamını oku

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.