Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

DASK sorgulama nereden yapılır?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 30.11.2018 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Zorunlu sigortalar kapsamında yer alan DASK, yıkıcı etkilere sahip bir doğal afet olan depreme karşı maddi önlem alabilmek amacıyla yapılır.
DASK sorgulama nereden yapılır?
DASK ile ilgili tüm sorgulama işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz detayları sizin için derledik.

Zorunlu sigortalar kapsamında yer alan DASK, yıkıcı etkilere sahip bir doğal afet olan depreme karşı maddi önlem alabilmek amacıyla yapılır. DASK ile ilgili tüm sorgulama işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz detayları sizin için derledik.

DASK Sorgulama

Zorunlu deprem sigortası yaptırmak için Hangikredi.com’dan DASK sorgulaması yapabilirsiniz. DASK poliçe primleri konutun bulunduğu deprem risk bölgesi, binanın yapı tarzı ve konutun brüt yüz ölçümüne göre hesaplanır. DASK sorgulaması yaparak konutunuzun deprem risk bölgesi ve yapı durumuna göre hangi prim tutarı kapsamında olduğunu öğrenebilirsiniz.

DASK fiyatları ve teminatları tüm sigorta şirketleri için aynıdır. DASK poliçe prim hesaplamasını Hangikredi.com’dan yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden Zorunlu Deprem Sigortası sorgulaması yaparak hangi sigorta şirketlerinden Zorunlu Deprem Sigortası yaptırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. DASK yenileme her sene gerçekleşeceğinden poliçenizin süresi dolduğunda yeniletmeyi unutmayın!

DASK Poliçe Sorgulama

Yaptırdığınız Zorunlu Deprem Sigortası poliçesinin detaylarına ulaşmak için resmi DASK sayfasını ziyaret edebilirsiniz. DASK sayfasında Zorunlu Deprem Sigortası bölümüne girdikten sonra “Poliçe Sorgulama” kısmından DASK poliçe no sorgulaması yapabilirsiniz.

DASK  Adres Kodu Sorgulama

Adres kodu, ülkemizde yer alan tüm konutlara atanmış 10 haneli özel bir numaradır. Adres kodu deprem sigortası poliçesi işlemlerinin kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi yaptırmak için DASK adres kodu sorgulama işlemini, resmi DASK web sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

DASK Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayın!
close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon