Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

DASK Sorgulama Nereden Yapılır?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 30.11.2018 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

Zorunlu sigortalar kapsamında yer alan DASK, yıkıcı etkilere sahip bir doğal afet olan depreme karşı maddi önlem alabilmek amacıyla yapılır.

DASK Sorgulama Nereden Yapılır?
DASK ile ilgili tüm sorgulama işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz detayları sizin için derledik.

DASK Sorgulama

Zorunlu deprem sigortası yaptırmak için Hangikredi.com’dan DASK sorgulaması yapabilirsiniz. DASK poliçe primleri konutun bulunduğu deprem risk bölgesi, binanın yapı tarzı ve konutun brüt yüz ölçümüne göre hesaplanır. DASK sorgulaması yaparak konutunuzun deprem risk bölgesi ve yapı durumuna göre hangi prim tutarı kapsamında olduğunu öğrenebilirsiniz.

DASK fiyatları ve teminatları tüm sigorta şirketleri için aynıdır. Sitemiz üzerinden Zorunlu Deprem Sigortası sorgulaması yaparak hangi sigorta şirketlerinden Zorunlu Deprem Sigortası yaptırabileceğinizi öğrenebilirsiniz. DASK yenileme her sene gerçekleşeceğinden poliçenizin süresi dolduğunda yeniletmeyi unutmayın!

DASK Poliçe Sorgulama

Yaptırdığınız Zorunlu Deprem Sigortası poliçesinin detaylarına ulaşmak için resmi DASK sayfasını ziyaret edebilirsiniz. DASK sayfasında Zorunlu Deprem Sigortası bölümüne girdikten sonra “Poliçe Sorgulama” kısmından DASK poliçe no sorgulaması yapabilirsiniz.

DASK  Adres Kodu Sorgulama

Adres kodu, ülkemizde yer alan tüm konutlara atanmış 10 haneli özel bir numaradır. Adres kodu deprem sigortası poliçesi işlemlerinin kolay bir şekilde yapılmasını sağlar. Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi yaptırmak için DASK adres kodu sorgulama işlemini, resmi DASK web sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

DASK Sorgulaması Yapmak İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

2 Oy

-

1,5 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Neden Zam Yapılır? 14.06.2024

  Neden Zam Yapılır?

 • Enflasyon Gerçeği 14.06.2024

  Enflasyon Gerçeği

 • Bütünleşik Finans Nedir? 11.06.2024

  Bütünleşik Finans Nedir?

 • Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri 7.06.2024

  Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri