Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Öğrenciler Kredi ya da Kredi Kartı Alabilir Mi?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 28.09.2016 Güncelleme Tarihi: 11.11.2020

Öğrenciler kredi ya da kredi kartı alabilir mi? Özellikle de ailesinden uzak yaşayan üniversite öğrencilerinin cevabını merak ettiği bir soru bu.
Öğrenciler Kredi ya da Kredi Kartı Alabilir Mi?
Öğrencilerin kredi ya da kredi kartı alıp alamayacağına ilişkin detayları sizin için derledik.

Öğrenciler kredi ya da kredi kartı alabilir mi? Özellikle de ailesinden uzak yaşayan üniversite öğrencilerinin cevabını merak ettiği bir soru bu. Öğrencilerin kredi ya da kredi kartı alıp alamayacağına ilişkin detayları sizin için derledik.

Öğrenciler kredi alabilir mi?

Bankalar öğrenciye kredi verir mi diye merak ediyorsanız evet verir ancak bazı şartları taşıyor olmanız durumunda. Kredi alabilmek için gereken üç temel şarttan biri kişinin belgelenebilir gelire sahip olması bir diğeri ise kişinin en az üç aylık sigortası olmasıdır. Üçüncü şart ise kredi notunun kredi almaya elverişli olması. Öğrenciyseniz fakat çalışıyorsanız yani belgelenebilir geliriniz varsa  ve çalıştığınız kurum tarafından size sigorta yapıldıysa kredi çekmeniz mümkün.

Eğer çalışmıyorsanız yine de kredi çekmenin bir yolu var. Eğer 18 yaşından büyükseniz ve üstünüze kayıtlı bir gayrimenkul varsa ipotekli kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Herhangi bir gayrimenkulden adınıza kira geliri varsa bu geliri belgeleyerek de ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu

Öğrenciler kredi kartı alabilir mi?

Öğrencilerin kredi kartı alması kredi almasından daha kolay. Kredi için 18 yaşını doldurmuş olma, belgelenebilir gelir, en az üç aylık sigorta gibi şartlar aranırken kredi kartında bu durumlar söz konusu değil. Pek çok bankanın gençler için hazırladığı ve 18 yaşından önce de kullanılabilen kredi kartı ürünleri mevcut. Standart bir kredi kartına göre bazen kapsamları daha dar olsa da kredi kartı kullanmak isteyen gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacak olanak ve fırsatlara sahip bu kredi kartları.

Bankaların gençlere yönelik sunmuş olduğu kredi kartları ile 18 yaşını doldurmamış olsanız dahi kredi kartı sahibi olabilir ve kredi kartı olanaklarından faydalanabilirsiniz.

En avantajlı kredi kartı seçeneğini bulmak için Hangikredi.com Kredi Kartı sayfasından kredi kartı sorgulaması yapabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartlarını İnceleyin
close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon