Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com
Ara

ING İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru

TL

ING ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

25.000 TL 12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri

ING 3 Ay Ertelemeli Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi

Faiz Oranı

%4,29

Aylık Taksit

2.913,16 TL

Toplam Ödeme

35.082,92 TL

ING İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 350.000 TL
3 - 36 Ay
%3,69 - %4,49

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 350.000 TL
3 - 36 Ay
%3,69 - %4,49

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 350.000 TL
3 - 36 Ay
%3,69 - %4,49

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 350.000 TL
3 - 36 Ay
%3,69 - %4,49

ING Hakkında

ING Grubu’nun bir parçası olarak 2008’den beri Türkiye’de hizmet veren bankanın, özünde dijitalleşme ve inovasyon olan bir marka stratejisi var. Bu stratejiyi bankacılık lisansı olan bir teknoloji şirketi olma anlayışı ile vurgulayarak müşterilerine “sen hayatını yaşa” diyerek onlara zahmetsiz bir bankacılık deneyimi sunuyor.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • ING kredi konusunda en çok tercih edilen bankalardan biri. Müşteriye sunduğu hızlı hizmet ve uygun faiz oranları neticesinde kısa sürede nakit ihtiyaçlarının karşılanması mümkün. Kredi seçeneklerini olabildiğince geniş çerçevede tutarken de kredi notuna çok önem veriyor. Kredi notunuzun yüksek olması, ING ihtiyaç kredisi başvurunuzun onaylanma ihtimalini artırır. Kredi notu, bankacılık geçmişinizi ve yasal süreçlerinizi gözler önüne seren bir sistem olduğu için bankalar kredi verirken bir güvence olarak bu notu kontrol eder. Aşağıda kredi notlarına göre risk gruplarını görebilirsiniz:

  • 0-699 en riskli
  • 700-1099 orta riskli
  • 1100-1499 az riskli
  • 1500-1699 iyi
  • 1700-1900 çok iyi
 • ING ihtiyaç kredisi başvurusu internet üzerinden direkt olarak tamamlanabilmekte. Kimlik numarası ve kişisel bilgiler ile anında bankaya başvurunuz gönderilir ve değerlendirilir. Eğer olumlu sonuç olursa mail adresinize ya da telefon numaranıza gelen olumlu yanıt ile şubeyi ziyaret ederek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. ING bankasının kendi sayfası dışında HangiKredi üzerinden de tüm bankaların faiz oranlarını karşılaştırabilir, tercih ettiğiniz bankanın ödeme planını görebilir ve aynı zamanda başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

 • ING tüketici kredisi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve bankanın sunduğu şartları sağlamak yeterli oluyor. Genelde kredi notu ve gelir belgesi üzerinden değerlendirilen tüketici kredisi başvuruları, reşit olunduğu andan itibaren gerekli şartların sağlanması durumunda  alınabiliyor. 

 • ING Bank ihtiyaç kredisi için geçerli olan belgeler arasında en önemlisi kimlik belgesi. Kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanı,ehliyet ya da pasaport sunulabilir. İşlemlerin yapılabilmesi için kimlik ve gelir belgesi yeterli oluyor. Kredinin gelire göre çok yüksek olması durumunda ya da kredi notu düşükken kefil ya da ipotek gösterilmesi gerekebilir. Bu aşamada da banka farklı evrak taleplerinde bulunabilir.

 • ING ihtiyaç kredisi faiz oranları için önceden bir tahminde bulunmak mümkün değil. Faiz konusunda resmi bir aralık söz konusu olmadığı için kurum kendi inisiyatifi ve piyasadaki değişiklikler neticesinde değişiklik yapabilir. Oranın düşmesi de yükselmesi de aynı ihtimal dahilindedir ve banka herhangi bir açıklama yapmadan bu konuda ek bir yorum yapmak mümkün değil. 

 • ING’nin avantajlı faiz oranlarından yararlanarak her türlü ihtiyacınız için kredi çekebilirsiniz. ING ihtiyaç kredisi kendi içinde çok fazla bölünmüyor fakat alışveriş, eğitim, sağlık, tatil gibi pek çok gereksinim için bu üründen yararlanmak mümkün. ING kredi kampanyalarını da takip ederek farklı seçeneklerden ya da faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

 • ING ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini çok kolay yapabilirsiniz. Online kanallar aracılığıyla hesaplama ve başvuru imkanı sunan banka sayesinde çok kısa sürede geri dönüş almanız da mümkün oluyor. Hesaplama yapmak için bankanın internet sitesi üzerinden olduğu gibi HangiKredi ING bank ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası üzerinden de kolaylıkla hesaplama ve başvuru yapabilirsiniz. Hesaplama yaparken faiz oranı ve vadeye dikkat etmek gerektiğini unutmayın.

 • Dosya masrafı bankadan bankaya değişiklik gösterebilen fakat belli bir sınırı olan kesintiler arasında. Bankanın ihtiyaç kredisi başvurusunda verdiği hizmet ve belgeler için alınan dosya masrafı en fazla kredi ana tutarının binde 5’i kadar olabilir. İhtiyaç kredisi tutarının binde 5’inden daha fazla dosya masrafı yansıtılması durumunda Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yaparak geri ödenmesini sağlayabilirsiniz. Genelde dosya masrafları kredinin sizin hesabınıza aktarılması sürecinde direkt olarak kesilir, sonradan herhangi bir ödeme talebinde bulunulmaz.

 • ING müşterileri 18-70 yaş aralığında diledikleri gibi kredi çekebilirler. Bunun nedeni ise herhangi bir vefat durumunda bankanın sigortadan ödemesini alabilmesi ve kefil ya da mirasçılara herhangi bir borç kalmaması.

 • ING bank tüketici kredisi için kefil getirilmesini zorunlu tutmuyor. İhtiyaç kredisi çok yüksek miktarlı seçenekler olmadığı için kefile ihtiyaç duymadan direkt olarak işlem yapılması mümkün. Fakat kredi notunun çok düşük olması ya da gelir belgesinin alınacak olan krediyi karşılamaması durumunda banka kefil isteyebiliyor. Böylece hem müşteri nakit ihtiyacını karşılamış oluyor hem de banka geri ödeme konusunda kendini garanti altına alabiliyor.

 • ING ihtiyaç kredisi için faiz oranlarını genelde müşterilerin zorlanmayacağı seviyelerde tutuyor. Buna rağmen vadeler üzerinden hesaplama yapıldığında ödeme planında değişiklikler olması söz konusu. Eğer krediyi kısa sürede kapatmak, karşılığında da aylık yüksek miktarlar ödemek istiyorsanız vadeyi kısa tutmanız gerekiyor. Böylece aylık faizden de kâr elde edebilmiş olursunuz. Uzun vade tercih ettiğinizde ise aylık olarak ödemelerinizde daha az zorlanırsınız fakat geri ödediğiniz toplam tutar çok daha fazla olur.

  Tüketici kredisi başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de ödeme limiti. Hali hazırda bir kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa, geliriniz ne kadar yüksek olursa olsun kredi çıkmayabilir. Bunun nedeni de aylık kredi ya da kredi kartı ödemelerinizin, aylık maaşınızın yüzde 50’sini geçemeyecek şekilde düzenleniyor olması. Başvurunuzun reddedilmemesi için mutlaka bu durumu önceden göz önünde bulundurmanızda fayda var.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
500,00 TL 1.000.000,00 TL 1 - 36 Ay %0,01 %152,95

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi/finansmanı çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz/kar payı oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 57,50 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,39 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.057,50 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon