Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru

TL

İş Bankası ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

10.000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri

İş Bankası İhtiyaç Kredisi İhtiyaç Kredisi

Faiz Oranı

%4,25

Aylık Taksit

762,16 TL

Toplam Ödeme

18.349,34 TL
Image
BİLGİLENDİRME
Gösterilen bilgiler banka tarafından iletilmekte olup kampanya katılım şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Kampanyadan ilgili bankanın uygulamasını indirip uzaktan müşteri olma sürecini ilk defa tamamlayan müşteriler faydalanabilir. 
Başvuru değerlendirmesi banka tarafından yapılır ve banka kredi tahsis politikasına göre sonuçlandırılır. HangiKredi’nin bu kapsamda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
hangikredi.com
İş bankası Banka Detay %0 Faiz 25K Desktop

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

3.000 - 1.000.000 TL
1 - 36 Ay
%4,15 - %5,00

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

3.000 - 1.000.000 TL
1 - 36 Ay
%4,15 - %5,00

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

3.000 - 1.000.000 TL
1 - 36 Ay
%4,15 - %5,00

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

3.000 - 1.000.000 TL
1 - 36 Ay
%4,15 - %5,00

İş Bankası Hakkında

Mustafa Kemal Atatürk'ün yönergeleriyle 1924’te temelleri atılan İş Bankası, Cumhuriyet Dönemi’nin en başta kurulan ulusal bankasıdır. 2019'da 468,1 milyar ₺ aktif büyüklüğe ulaşan İş Bankası, The Banker dergisi tarafından duyurulan sıralamaya göre ana sermaye baz alındığında Dünya’daki bankalar arasında 122. sıradadır.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu HangiKredi’den kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bankanın internet şubesi ya da mobil bankacılık kanalları aracılığı ile online olarak anında başvuru yapabilir, kriterleri sağlıyorsanız olumlu dönüş alarak işlemleri tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda şubeden de ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız mümkün. Çok kısa süre içerisinde başvurunuzu değerlendiren İş Bankası tüketici kredisi ürünü sayesinde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 • 18 yaşından büyük olan ve ihtiyaç kredisi sınırlarında nakit gereksinimi olan herkes güncel İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı üzerinden hesaplama yaparak başvuruda bulunabilir. Belli başlı kriterlerin sağlanması neticesinde de başvurunuz değerlendirilerek kısa sürede nakit ihtiyacınız karşılanmış olur. Bu şartların başında da kredi notunuzun yüksek olması ve yasal olarak hiçbir takip sürecinde olmamanız geliyor. Aynı zamanda aktif olarak devam eden sigorta girişinizin olması da oldukça önemli. 

 • Başvuru sahibi ve talep edilmesi durumunda kefillerin vermesi gereken evrakları aşağıda bulabilirsiniz:

  • Başvuru formu online ya da şubeden
  • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi fotokopisi
  • Gelir belgesi
 • İş Bankası ihtiyaç kredisi hesaplaması yapmak için güncel faiz oranını bilmeniz gerekiyor. Bu hesaplamayı HangiKredi kredi hesaplama araçlarını kullanarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız hesaplama sonucunda ödeyeceğiniz aylık taksit, dosya masrafı, yıllık maliyet oranı ve toplam geri ödeme tutarı gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

 • İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurularınızın onaylanmasının ardından, istediğiniz ana paradan bir miktar kesinti olabilir. Bu kesintinin sebebi ise bankaların ihtiyaç kredileri için yaptıkları işlemler sonucunda aldıkları dosya masrafıdır. Bankalardan bankalara dosya masrafı miktarında değişiklik söz konusu olsa da yasal oranların üstüne çıkılması mümkün değil. Bankaların uygulayabileceği en yüksek ihtiyaç kredisi dosya masrafı, alınacak olan kredinin binde 5’i kadar olabilir.

 • İş Bankası 18-65 yaş aralığındaki kişilere kolaylıkla kredi veren bankalar arasında yer alıyor. İhtiyaç kredisi başvurularında gelirin yeterli olması halinde 18-20 aralığı kolaylıkla kredi alabilir. 65 yaş üzerindeki emekliler ya da yaşlıların geri ödeme planlarında herhangi bir aksilik olmaması için hayat sigortası zorunluluğu söz konusu olduğu gibi 75 yaşın çok üstüne tolerans gösterilmemekte.

 • İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları incelendiğinde oldukça uygun imkanlar sunuluyor. Eğer kredi notunuz ve gelir seviyeniz uygunsa, kefil ihtiyacı olmadan anında kredi alabilirsiniz. Online başvuru imkanı da sunan İş Bankası tüketici kredisi sayesinde, kefilsiz ve ipoteksiz şekilde nakit ihtiyacınızı karşılamak mümkün.

 • Kredi başvurularında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta faiz oranı çünkü faiz oranı toplam geri ödeme miktarını doğrudan etkiliyor. İş Bankası tüketici kredisi başvurularını yapmadan önce faiz oranlarını ve aylık ödeme tutarlarını incelemenizde fayda var. Kredi faizleri yaptığınız hesaplamanın ardından değişiklik gösterebilir. Bu yüzden kendiniz için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranlarını belirlediğinizde bankaya başvuruda bulunarak işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ederiz. 

 • Bankalar faiz oranlarını belli sınırlar dahilinde özgürce belirleme hakkına sahip. Özellikle ekonomideki büyük dalgalanmalar, borsadaki durumlar ya da kredi türüne olan talebin artması ya da azalması gibi durumlar faiz oranlarını da etkileyebiliyor. İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları da bu değişkenlerden etkilenerek belli dönemlerde yükseliyor ya da çıkıyor. Net bir şekilde artış ya da azalma olacağını daha önceden tahmin ederek söylemek mümkün değil. Fakat yine de İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranlarının her daim avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

 • İş Bankası ihtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen kurumlar arasında yer almaktadır. Avantajlı faiz oranlarıyla tüketicilerin nakit ihtiyaçları için çözüm sunan İş Bankası, kredi verirken öncelikli olarak kredi notunu göz önünde bulunduruyor. Diğer tüm kredilerde olduğu gibi İş Bankası ihtiyaç kredisinde de kredi notunuz yüksek olmalı. Kredi notunuz 1500-1699 aralığında ise yani risksiz grupta ise kredi başvurunuzun onaylanma ihtimali oldukça yüksek olacaktır.  Riskli kredi notu gruplarında ise başvuruyu onaylayıp onaylamamak tamamen bankanın inisiyatifindedir. 

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
250,00 TL 1.000.000,00 TL 1 - 36 Ay %0,01 %156,47

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi/finansmanı çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz/kar payı oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 57,50 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,39 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.057,50 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon