Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru

TL

Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

10.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri

Halkbank Hızlı Kredi

Faiz Oranı

%5,25

Aylık Taksit

752,36 TL

Toplam Ödeme

27.142,46 TL

Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 150.000 TL
1 - 36 Ay
%5,25

Halkbank Hakkında

Halkbank, Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu’na istinaden küçük ve orta büyüklükte esnaflık veya sanayicilik yapan işletmelere hızlı ve uygun kredi vermek maksadıyla 1938’de faaliyete geçen devlete ait bir bankadır.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • Kimlik Bilgileri: Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport

  Adres Bilgileri: İkametgah belgesi ya da son ay ödenmiş olan herhangi bir fatura

  Gelir Belgesi: Kamu çalışanlarından bordro

  • Özel sektör çalışanlarından bordro ya da üzerinde haciz olmadığını da belirten, iş yerinden onaylı gelir belgesi, şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümü
  • Emeklilerden SGK emekli belgesi, emekli maaş hesap cüzdanı, emekli olmasına rağmen halen çalışanlardan ücretini beyan eden belge, işyeri destek prim bildirgesi
  • Serbest meslek sahiplerinden güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları, arazi tapu fotokopileri
  • Ek Gelir bildirmek isteyenler için faiz gelirlerinde hesap cüzdanı, kira geliri için tapu ve kira kontratı fotokopisi 
 • Halkbank ihtiyaç kredisi verirken kredi notuna çok dikkat ediyor. Kredi notu bankacılık sistemi içinde bulunmaya başladığınız andan itibaren tüm aktivitelerinizi değerlendiren, özellikle kredi ve kredi kartı ödemelerinizi ne kadar düzenli yaptığınızı gösteren referanslardan biri. Dolayısıyla Halkbank ihtiyaç kredisi alabilmek için kredi notunun risk grubunun dışında olması gerekiyor. İyi ve çok iyi gruplarda yer alıyorsanız sorun yaşamadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Az riskli grup için banka bazı ek belgeler isteyebilir. Orta riskli ve az riskli gruptaysanız kredi alabilme ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Aşağıda puanları ile birlikte kredi risk grubunu görebilirsiniz:

  • 0-699 en riskli
  • 700-1099 orta riskli
  • 1100-1499 az riskli
  • 1500-1699 iyi
  • 1700-1900 çok iyi
 • Halkbank kredi başvurusu HangiKredi ihtiyaç kredisi sayfasından kısa sürede yapılabilmekte. Bankaların kredi faiz oranlarını karşılaştırmaya izin veren sistem sayesinde anında karar vererek kredi başvurusunda bulunmanız mümkün. Aynı zamanda Halkbank tüketici kredisi için kendi internet sayfası üzerinden başvuru formunu doldurarak, SMS gönderip anında dönüş alarak, ATM, mobil uygulama ve şubelerden de işlem yapabilirsiniz. Özellikle kredi notunuz düşük ya da gelir belgenizin yanında sigorta girişiniz yoksa şubeden detaylı bilgi almanızda fayda var.

 • Kredi notu yeterli olan ve belgelenebilir geliri olan herkes Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Kredi çekmek için çok büyük bir referans olan kredi notu ve gelir belgesi, online işlemler için zorunlu gibi gözükmese de bankaların sistemleri üzerinden mutlaka kontrol ediliyor. Gelir belgesinin yanında aynı zamanda sigorta girişi de çok önemli. Bankaların prosedürleri gereği en az 3 aylık aktif sigorta girişinizin olması gerekiyor. Kredi notunuz yeterliyse ve geliriniz de yüksekse 1 aylık sigortalı olsanız bile banka inisiyatif sağlayabilir. Bunun için şubelere giderek bire bir görüşmenizde fayda var.

 • Halk bankası faiz oranları belli dönemlerde değişiklik gösterebilir. Özellikle kamu bankası olmasından dolayı ekonomik ve siyasi hareketlilikten anında etkilenebilir. Buna rağmen müşterilerine oldukça istikrarlı ve uygun faiz oranlarını sunan bankalar arasında yer alıyor. Halk bank kredi için faiz oranlarını önceden tahmin etmek maalesef mümkün değil. Kendi inisiyatifleri ve aldıkları kararlar doğrultusunda faiz oranlarını yükseltebilir ya da düşürebilirler.

 • Halkbank faiz oranları kullanıcıların uygun ödeme seçeneklerinden faydalanmasını sağpayacak oranlardan başlayarak müşterilere sunuluyor. Tüketici kredisi adı altında başvuru yaparak alışveriş, eğitim, tatil, sağlık, evlilik gibi seçenekler için nakit ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılamanız mümkün.

 • Halk bank kredi hesaplama işlemlerinizi HangiKredi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Vadeler ve kredi tutarına göre faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz. Aynı zamanda diğer bankaların sunduğu imkanları da tek bir sayfa üzerinden değerlendirerek, Halkbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Aynı hesaplama yöntemlerini bankanın kendi sitesi üzerinden de kolaylıkla yapabilmeniz mümkün.

 • Bankalar kredi başvurunuzun onaylanması durumunda, kredinin verilme sürecinde yaptıkları işlemler için dosya masrafı talep edebiliyor. Halk bankası ihtiyaç kredisi için de dosya masrafı geçerli. Yasal olarak hiçbir banka talep edilen kredinin binde 5’inden daha fazla dosya masrafı talep edemez. Bu yüzden Halkbank kredi başvurusu sırasında size çıkartılacak dosya masrafını öğrenebilir ve eğer yasal tutardan daha fazlaysa gerekli indirimlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 • 18-65 yaş aralığındaki şartları sağlayan herkes Halk bank kredi başvurusunda bulunabilir. Yaşla birlikte gelen bazı ekstra belgeler olabileceği gibi gelir belgeniz ve kredi notunuza göre de işlemler yürütülebilir. Özellikle 65 yaş sınırındaki vatandaşlardan sağlık raporu ve hayat sigortası girişi beklenebilir. Bankanın müşteri hizmetleri numarasından ya da şubelerden bu konuda detaylı bilgi alınarak başvuru yapılmasında fayda var.

 • Halkbank kredi hesaplama yaparak başvurularınızı değerlendirmeniz çok önemli. HangiKredi sayfası üzerinden kısa sürede yapacağınız hesaplama sayesinde vade ve tutar üzerinden aylık taksitlerinizi belirleyebilirsiniz. Böylece aylık ödeme limitinizi, aylık gelirinizin yarısını geçmeyecek şekilde düzenlemeniz mümkün.

  Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise acil nakit ihtiyaçları için aynı anda bütün bankalara başvuru yapmamak. Halkbank başka bir bankanın sisteminde aktif olan başvuruların olması durumunda sizi otomatik olarak reddedebiliyor. Bu yüzden bankaları tek tek değerlendirerek, size en uygun olanına öncelikli başvurmalı ve gelen yanıta göre diğer bankaları denemelisiniz.

  Kredi notu bankalar için olduğu kadar sizin için de önemli olmalı. Özellikle yüksek miktarda kredi talebiniz varsa ve kefilsiz işlem yapmak istiyorsanız mutlaka kredi notunuzu önceden kontrol etmelisiniz. e-Devlet sistemi üzerinden bankacılık konusundaki tüm bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda gelir belgeniz ve sigorta girişiniz de çok önemli. Ücretli olarak çalışıyorsanız gelir belgenizin yanında en az 3 aylık sigorta girişini de beyan etmeniz gerekiyor. Bu durum resmi olarak bir kurumun altında çalıştığınız ve gelirinizin düzenli olarak yattığının göstergesi olur. eğer işe yeni başladıysanız ve sigortanız sınırın altında kalıyorsa, bankanın şubelerinden destek alarak yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

 • Halkbank hızlı kredi ürünü sayesinde kefil ihtiyacı olmadan kredinizi alabilmeniz mümkün. İnternet üzerinden ya da SMS ile başvuru yaparak anında geri dönüş alabilir ve belgelerinizi teslim ederek kredinin hesabınıza tanımlanmasını sağlayabilirsiniz. Kredi notunuz ya da geliriniz düşük ise banka direkt tüketici kredisi üzerinden kefil talebinde bulunabilir. Bu yüzden önceden kendi ekonomik bilgilerinizi kontrol ederek başvuru yapmanızda fayda var. Hızlı kredi seçeneği için örnek ödeme tablosunu aşağıda bulabilirsiniz:

  Kredi Tutarı TL

  Vade Ay

  Aylık Faiz Oranı %

  Tahsis Ücreti TL

  Taksit Tutarı TL

  Yıllık Maliyet Oranı %

  15.000

  36

  5,60

  86,00

  1.193,23

  135,15

  Halkbank kefilsiz kredi türünde en az 1.000 TL, en fazla 150.000 TL değerinde tutar talep edebilirsiniz. Aynı gün değerlendirilen ve olumlu dönüşlerde direkt olarak hesaba parayı tanımlayan sistemde, hayat sigortası da yaptırma seçeneğiniz bulunuyor.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
500,00 TL 1.000.000,00 TL 1 - 36 Ay %0,01 %152,95

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi/finansmanı çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz/kar payı oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 57,50 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,39 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.057,50 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon