Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru

TL

Fibabanka ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

5.000 TL 3 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri

Fibabanka İhtiyaç Kredisi

Faiz Oranı

%3,01

Aylık Taksit

1.798,77 TL

Toplam Ödeme

5.425,06 TL

Fibabanka İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.500 - 70.000 TL
1 - 24 Ay
%3,01 - %3,99

Fibabanka Hakkında

Tüm bankacılık işlemleriniz için hızlı ve kolay çözümler Fibabanka'da! Güvenli dijital bankacılık kanalları ile işlemlerinizi 7/24 dilediğiniz yerden gerçekleştirebilirsiniz. Fibabanka hayatı kolaylaştıran ürün ve hizmetleriyle her zaman yanınızda!

Fibabanka Diğer Kredi, Kredi Kartı ve Mevduat Ürünleri

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • Fibabanka kredi başvurusu yaparken çok fazla seçenek olduğu için öncelikle nerede ve nasıl kullanacağınız üzerinden karar vermeniz gerekiyor. Ardından banka ile görüşerek ya da internet üzerinden hesaplama yaparak anında faiz oranlarını öğrenebilirsiniz. Bu noktada başvurunuzun olumlu olması için kredi notunuzu, gelir durumunuzu ve borçlarınızın toplamını iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Aylık toplam borcunuz aylık gelirinizin yarısından fazla olmaması gerektiği için borçlarınızı kapatmanız ya da yeniden yapılandırmanız gerekebilir. 

 • Fibabanka ihtiyaç kredisi alanında çok fazla seçenek sunuyor. Alışveriş, teknoloji, akaryakıt gibi ihtiyaçlar için kullanıcıların tüm nakit ihtiyaçları için çözüm sağlıyor. Bunu yaparken de ödemeler konusunda büyük bir referans olan kredi notuna büyük önem veriyor. Kredi notu, bankacılık sistemine girdiğiniz andan itibarenki tüm kredi ve kredi kartı ödemelerinizi inceleyen bir yapı. Bu yüzden kredi notunun risk grubunun dışında olması başvurunun onaylanması için çok önemli. Fibabanka kredi başvurusu için değerlendirmeye alınan kredi notu risk gruplarını aşağıda bulabilirsiniz:

  • 0-699 en riskli
  • 700-1099 orta riskli
  • 1100-1499 az riskli
  • 1500-1699 iyi
  • 1700-1900 çok iyi
 • Fibabanka ihtiyaç kredisi başvurusu HangiKredi Fibabanka ihtiyaç kredisi sayfası üzerinden direkt olarak yapılabilir. Faiz oranları, vadeleri ve masrafları ile birlikte inceleme yapabildiğiniz gibi diğer bankalarla karşılaştırma da yapabilirsiniz. Aynı zamanda Fibabanka kredi başvurusu için bankanın internet sitesi, mobil uygulaması, ATM'si ya da şubelerinden de işlem yapabilirsiniz.

 • Fibabanka ihtiyaç kredisi için kredi notu yeterli olan ve belgelenebilir geliri olan herkes başvuruda bulunabilir. Gelir belgesinin yanında ücretli çalışanlar için sigorta girişinin olması da çok önemli. En az 3 ay sigortalı olmayan kişilerin kredi başvurularının kabul edilme ihtimali çok düşük. Fakat gelirin ve kredi notunun yüksek olması durumunda şube ile görüşerek inisiyatif kullanılması mümkün olabilir. Fibabanka tüm şartların sağlanması durumunda 18-80 yaş aralığındaki herkese kredi verebiliyor.

 • Fibabank ihtiyaç kredisi için gerekli olan belgeler, kredi çeşitlerine göre farklılık gösterebilir. Başvuru belgesini tamamladıktan sonra gerekli olan belgeleri müşteri hizmetlerinden ya da şubelerden öğrenerek işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Genel olarak kimlik belgesi, gelir belgesi ve ihtiyaç hallerinde kefil ya da ipotek istendiğini belirtmekte fayda var.

 • Fibabanka faiz oranları her dönemde değişiklik gösterebiliyor. Bankaların kendi prosedürleri neticesinde düzenlenen faiz oranları, kurum açıklama yapmadan tahmin edilemez. Bu yüzden başvurmak istediğiniz kredi türüne göre internet sitesi üzerinden ya da HangiKredi hesaplama araçları ile hesaplama yapabilirsiniz. Bugün yapacağınız bir hesaplamanın belki 1 hafta sonrakiyle bile aynı olmayacağını bilerek başvurudan önce güncel tutarları kontrol ettiğinizden emin olmalısınız.

 • Fiba banka 8 ihtiyaç kredisi seçeneği ile müşterilerin nakit ihtiyaçlarına çözüm oluyor. Bankanın sunduğu bu seçenekleri ve detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

  1.      Anında İhtiyaç Kredisi: Fiba banka müşterilerine mobil ya da internet bankacılığı üzerinden, müşteri hizmetlerinden ve şubelerden avantajlı faiz oranlarıyla sunulan en geniş kapsamlı kredi seçeneği 1.000 TL-80.000 TL arasındaki tutarlar için 12-36 ay vadelerle sunulan bu tür için herhangi bir evrak gönderilmesine gerek kalmıyor.

  2.      Şubeden İhtiyaç Kredisi: Tüm borçların tek bir kredi altında birleşmesi ya da farklı ihtiyaçlar için herkesin şubeler üzerinden başvurabileceği ihtiyaç kredisi türü. Vade ve kredi miktarına göre şubelerde hesaplanan durumlara göre faiz oranları belirlenir ve talep edilen belgeler başvuru sırasında belli olur.

  3.      Vatan Bilgisayar Kredisi: Vatan Computer mağazaları ve Vatan Computer internet sitesi alışverişlerinde kullanılır. 7 gün 24 saat boyunca kurum üzerinden yapılan alışverişler sırasında başvuru yapılır ve anında geri dönüş sağlanarak alışverişin bir kısmı ya da tamamının kredi ile ödenmesi sağlanır.

  4.      CarrefourSA Alışveriş Kredisi: Yüzde 0 faiz oranı ve 4 taksitte ödeme imkanı ile 600 TL-2.000 TL arasındaki harcamalar için başvurulabilir. Sigorta bedeli ve kredi tahsis ücreti olmadığı için de marketten yapılacak toplu alışverişler için kullanılması uygun.

  5.      Multinet UP Alışveriş Kredisi: Multinet üyesi kişilerin, Muitinet kullanılan yerlerde %0 faiz oranı ve 4 taksitte ödeme imkanı ile 600 TL-2.000 TL arasındaki harcamalar için başvuracakları kredi türü. Sigorta bedeli ve kredi tahsis ücreti olmadığı için de marketten yapılacak toplu alışverişler için kullanılması uygun.

  6.      N11 Alışveriş Kredisi: N11 online alışveriş sitesinden peşin fiyatına faizsiz ve masrafsız olarak sunulan, 12 ay vadeli, 100 TL-15.000 TL arasındaki harcamalar için Fibabanka tarafından sunulan kredi türü.

  7.      Jumbo Alışveriş Kredisi: Jumbo mağazalarında geçerli yüzde 0 faiz mkanı ile 1.000 TL-10.000 TL arasındaki harcamalar için kullanılabilir ve 4 taksitte ödeme imkanı sunulur.

  8.      Petrol Ofisi Kredisi: Petrol Ofisi’nde geçerli yüksek miktarlı akaryakıt alımlarında yüzde 0 faiz ve 2 taksitte ödeme seçeneği ile 600 TL-2.000 TL olarak müşterilere sunulur.

 • Fibabanka ihtiyaç kredisi dosya masrafı, başvuruların onaylanması sırasında işlemlerin yapılması için yapılan kesintidir. Bazı ihtiyaç kredisi türlerinde masrafsız işlem uygulanırken, dosya masrafı olan krediler için yasal süreçler gereği toplam kredi tutarının binde 5’inden daha fazla yansıtılması mümkün değil. Bu sınırı geçmesi durumunda Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak fazla alınan tutarın geri ödenmesi mümkün.

 • Fibabanka kredi için 18-80 yaş aralığındaki herkes başvuruda bulunabilir. Kredi notu ve gelir belgesi yeterliyse yaş konusunda herhangi bir sorun yaşanması mümkün değil. 65 yaş üstündeki kişiler için hayat sigortası ve sağlık belgesi gibi evraklar zorunlu tutulabiliyor.

 • Fibabanka ihtiyaç kredisi için kefilsiz işlem yapılması mümkün. Anında kredi türü ve alışveriş kredilerinde kredi notunun yeterli olması, yasal süreçte olunmaması ve düzenli gelir sahibi olunması kefile gerek kalmadan başvurunun onaylanmasını sağlıyor. Gelir belgesinin yeterli olması ve kredi notunun yüksek olması durumunda kefil gerekli değilken, aksi durumda ise kefil ya da ipotek istenebilir. 

 • Fibabanka ihtiyaç kredisi hesaplama HangiKredi ihtiyaç kredisi sayfası üzerinden kolaylıkla yapılabilmekte. Aynı zamanda diğer bankaların faiz oranlarını da karşılaştırabilirsiniz. Fibabanka ihtiyaç kredisi altında bulunan ve en çok tercih edilen anında ihtiyaç kredisi için hesaplama tablosunu aşağıda bulabilirsiniz:

  Tutar

  Vade (Ay)

  Dosya Masrafı

  Faiz Oranı

  Aylık Taksit

  Toplam Ödeme

  10.000 TL

  12

  50 TL

  %3,29

  1.7072,49 TL

  12.919,88 TL

  10.000 TL

  18

  50 TL

  %3,49

  813,38 TL

  14.690,84 TL

  10.000 TL

  24

  50 TL

  %3,69

  697,64 TL

  16.793,36 TL

  Tablodaki hesaplamalar 23 Haziran 2023 tarihindeki güncel faiz oranları ile yapılmıştır.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
500,00 TL 500.000,00 TL 1 - 36 Ay %0 %115,58

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 0,00 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,00 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.000,08 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon