Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

HSBC İhtiyaç Kredisi

HSBC ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

Ayın Kredisi - 5.000 TL 12 Ay Vadeli

3 Ay Ertelemeli Kredi
Faiz
%1,59
Tahsis Ücreti
25,00 TL
Aylık Taksit
470,13 TL
Toplam Ödeme
5.666,56 TL

HSBC İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

 • Kredi Tutarı
 • Vade
 • Faiz
 •  
 • 1.000 TL - 40.000 TL
 • 3 - 36 Ay
 • %2,09

HSBC'nin Diğer Kredi,Kredi Kartı ve Mevduat Ürünleri

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

HSBC İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

 

Pek çok ihtiyaç için HSBC ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkün. Uygun faiz oranları ve 36 aya varan vade seçenekleri sayesinde alışveriş, eğitim, tatil, evlilik, ev dekorasyon, sağlık gibi konular için kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun risk grubunun dışında olması çok önemli. Her başvuru sırasında kontrol edilen kredi notu, ödemeler için bir güvenlik referansı sağlar. Dolayısıyla risk içermeyen kredi notu gruplarında yer almak bankaların kredi verme ihtimalini artırır. HSBC kredi notu kontrolü sırasında referans aldığı risk gruplarını aşağıda bulabilirsiniz:

 • 0-699 en riskli
 • 700-1099 orta riskli
 • 1100-1499 az riskli
 • 1500-1699 iyi
 • 1700-1900 çok iyi

HSBC İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

HangiKredi kredi hesaplama sayfası üzerinden HSBC kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faiz ve vadeleri karşılaştırdıktan sonra aynı sayfa üzerinden direkt olarak başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden de direkt olarak tüketici kredisine başvurmanız mümkün. Eğer detaylı bilgi alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, bankanın şubelerinden de destek alabilirsiniz.

HSBC İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

 

Kredi notu yeterli olan ve sigorta girişi ile birlikte belgelenebilir geliri olan herkes HSBC ihtiyaç kredisi ürününden yararlanabilir. Evlenmek üzere olan, yüklü miktarda alışveriş yapmak isteyen, tatile çıkmak isteyen, eğitim masrafları için nakit ihtiyacı olan herkes HSBC kredi başvurusunda bulunabilir.

HSBC İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

 
 • Başvuru formu
 • Kimlik belgesi, pasaport ya da ehliyet
 • Gelir belgesi
 1. Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu ya da iş yerinden alınmış imzalı gelir belgesi
 2. Serbest meslek sahipleri için vergi levhası
 • Serbest meslek ya da işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
 • Başvuru formunda yer alan adrese ait son dönem faturası
 • Son aya ait SGK bildirgesi

Banka talep edilen kredi miktarı ya da kredi koşullarına göre farklı belgeler talep edebilir. Aynı zamanda kefil isteneceği durumlarda kefil olacak kişilerin de benzer belgeleri toplaması ve şubeye iletmesi gerekiyor.

HSBC İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düşecek mi?

 

HSBC kredi faiz oranları uygun aralıklarla müşterilere sunuluyor. Vade ve kampanya seçeneğine göre farklılık gösteren faiz oranlarının ne zaman değişeceği hakkında bilgi vermek mümkün değil. Ekonomik dalgalanmalar neticesinde banka kendi inisiyatifleri ile güncelleme yapabilir. Bankanın kendi internet sitesi ya da HangiKredi üzerinden güncel faiz oranlarını kontrol edebilirsiniz. Bankanın farklı ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlediği faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

Kredi Tutarı

Vade (Ay)

Faiz Oranı (%)

Tahsis Ücreti (TL)

Toplam Geri Ödeme (TL)

10.000

12

1,80

50

11.508,92

10.000

24

1,80

50

12.970,16

10.000

36

1,80

50

14.539,28

Tablodaki hesaplamalar 14.10.2020 tarihindeki güncel faiz oranları ile yapılmıştır. 

 

HSBC İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nedir?

 

HSBC tüketici kredisi temelde sigorta seçeneklerini ayrı tutarsak Premier Advance ve Dijital İhtiyaç Kredisi olarak ayrılıyor. Hepsi aynı ihtiyaçlara hizmet ederken, faiz oranlarında ve istenen belgelerde küçük değişiklikler olabiliyor. Aynı zamanda seçeceğiniz kredi türünün sigortalı ve sigortasız olması da kriterler arasında.

HSBC İhtiyaç Kredisi Hesaplama

 

HSBC kredi hesaplama için HangiKredi ihtiyaç kredisi sayfasını kullanabilirsiniz. Vade, kredi tutarı ve faiz hesaplamasının yanında diğer bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerini de kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz. HSBC ihtiyaç kredisi için karar vermenizin ardından aynı sayfa üzerinden başvur butonuna basmanız yeterli. Aynı zamanda bankanın mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden de kolaylıkla hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

HSBC İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar Tutar?

 

HSBC bankalar adına yasal olarak belirlenen oran doğrultusunda dosya masrafı uyguluyor. Kredi ana tutarının binde 5’ini geçemeyecek şekilde düzenlenen dosya masrafı, kredi işlemleri sırasında düzenlenen evraklar karşılığında alınıyor.

HSBC İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Var mı?

 

HSBC kredi başvurusu için yaş sınırlaması 18-70 olarak belirleniyor. Sigorta ürünlerinde de geçerli olan 70 yaş sınırının üstündeki kişilerin kesinlikle kredi alamama durumları söz konusu değil. Buna karşın sağlık durumlarından ötürü bazı ekstra belgeler istenmesi söz konusu olabilir. Aynı zamanda çok genç yaştaki müşteriler için de kredi notu ve gelir belgesi yeterli değilse kefil ya da ipotek belirtilmesi şart konabiliyor. Kendi ekonomik durumunuza bağlı olarak detaylı bilgi almak için bankanın müşteri temsilcilerini arayabilir ya da şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

HSBC Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Mümkün mü?

 

HSBC dijital ihtiyaç kredisi kampanyaların kredi notunuz ve geliriniz yeterli ise herhangi bir kefil gereksinimi duymadan anında tanımlama yapabiliyor. Online başvurunun ardından belgelerinizi şubeye teslim ederek kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu noktada gelir belgenize göre almak istediğiniz tutar da çok önemli. Ekonomik olarak gelirinizden çok yukarıda bir kredi tutarı talep ediyorsanız, ancak kefil desteği ile alabilmeniz mümkün oluyor.

HSBC Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

HSBC kredi başvurusu yaparken kredi notu, gelir belgesi ve SGK girişinizi yapmış olduğunuzdan emin olmalısınız. Özellikle ücretli çalışan konumundaysanız ve sigortanız yapılmamışsa bankanın kredi ürünlerinden yararlanmanız mümkün olamaz. Aynı zamanda aylık ödeme limitlerinizi de toplam aylık borcunuzun, aylık gelirinizin yarısından fazla olmayacak şekilde ayarlanması gerekiyor.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar 1.000 TL

Max. Tutar 40.000 TL

Vade süresi 3-36 Ay

Min. Yıllık Maliyet Oranı %34,6200

Max. Yıllık Maliyet Oranı %35,4300

Örnek: 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde, HSBC'nin yer alan en düşük faiz oranına göre aylık taksit ödemesi 425,04 TL, banka tahsis ücreti 50,00 TL, yıllık maliyet oranı ise %35,1300'dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 15.351,44 TL'dir.

Faiz indirimlerinden ve kredi kampanyalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bırakın!

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.