Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

 • Kredi Tutarı
 • Vade
 • Faiz
 •  
 • 75000 TL - 1000000 TL
 • 1 - 12 Ay
 • %1,35
 • 75000 TL - 1000000 TL
 • 13 - 24 Ay
 • %1,39
 • 50000 TL - 1000000 TL
 • 25 - 36 Ay
 • %1,41
 • 50000 TL - 74999 TL
 • 1 - 24 Ay
 • %1,45
 • 25000 TL - 49999 TL
 • 25 - 36 Ay
 • %1,47
 • 25000 TL - 49999 TL
 • 1 - 24 Ay
 • %1,49
 • 15000 TL - 24999 TL
 • 25 - 36 Ay
 • %1,61
DEVAMINI GÖR

Akbank'ın Diğer Kredi,Kredi Kartı ve Mevduat Ürünleri

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

 

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplaması yapmak için Hangikredi.com hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Sitemizde yer alan ihtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanarak çekmek istediğiniz kredi tutarı ve vadesi için güncel faiz oranları ile hesaplama yapılır. Hesaplama sonucunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarını ve toplam ödeme tutarını görebilirsiniz. Tüketici kredisi kapsamında verilen Akbank ihtiyaç kredisi ile 36 ay vadeye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Akbank ihtiyaç kredisi şartları şunlardır:

 • 18 yaşından büyük olunmalıdır.
 • Belgelenebilir gelire sahip olunmalıdır.
 • Çekilecek kredinin aylık taksit ödemeleri, hane halkının ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir.
 • Kredi hayat sigortası yaptırılmalıdır.

Faiz oranlarını görmek için lütfen tıklayınız: İhtiyaç Kredisi Hesaplama

En Uygun Akbank İhtiyaç Kredisini Nasıl Bulurum?

 

İhtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız toplamda en az parayı ödeyebilmek için en uygun ihtiyaç kredisi ürününü bulmanız gerekir. Bunu sağlamanın tek yolu ise kredi ürünlerini birbiri ile karşılaştırmak. Hangikredi.com kredi hesaplama aracı ile dilediğiniz vade ve tutar için sorgulama yaparak tüm bankalara ait ihtiyaç kredisi ürünlerini görüntüleyebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü birbiri ile karşılaştırarak sizin için en uygun olacak kredi seçeneğine ulaşabilirsiniz.

En uygun kredi, sadece faiz oranı en iyi olan kredi değildir. Dosya masrafı, komisyon ve diğer ek ücretler kredinin toplam ödeme tutarını etkileyebilir. Bu nedenle kredi ürünlerine ait detay bilgilerini de incelemenizde fayda vardır. Akbank ihtiyaç kredisi faizi oranlarını ve kredi detaylarını Hangikredi.com’dan öğrenebilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

 

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları hesaplama, karşılaştırma ve başvuru hizmeti Hangikredi.com aracılığı ile gerçekleştirmek hem hızlı hem kolay hem güvenli! Üstelik tamamen ücretsiz.

Akbank kredi ürünleri düşük faiz oranlarına ve kolay ödeme seçeneklerine sahiptirler. Bu nedenle çokça tercih edilirler. Bu kredi türleri arasında en çok rağbet göreni de tabii ki Akbank ihtiyaç kredileri ve çeşitleridir. 36 aya yani tam 3 yıla varan vade süreleri ve esnek ödeme modelleriyle küçük taksitler halinde yapılandırma fırsatı veren Akbank ihtiyaç kredileri ile kredinizi kolayca geri ödeyebilirsiniz. Akbank’ın dosya masrafsız ürün kampanyaları ve dönem dönem farklı meslek gruplarına yönelik sunulan indirim gibi birçok fırsatı Bilgi Merkezi’miz aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Hangikredi.com üzerinden Akbank ihtiyaç kredisi başvuru yapmak mümkündür. Hangikredi.com ve Akbank Kredi departmanı arasında imzalanan protokol gereği tüm başvurularınız yüksek güvenlikli sunucular üzerinden Akbank’a iletilmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi online başvurusu ile yorulmadan ve zaman kaybetmeden başvuru yapılabileceği gibi Akbank kredi uzmanlarının en kısa sürede geri dönüş yapacağından da emin olunabilir.

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi (pasaport, nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi) aslı ve fotokopisi
 • Bankanın gerekli gördüğü durumda adresi teyit eden belge
 • Gelir durumu gösteren belge (tapu, maaş bordrosu, vergi levhası ya da hesap cüzdanı)

Akbank Direkt Kredi

 

Akbank Direkt Kredi ile şubeye gitmenize gerek kalmadan krediniz hemen cebinizde. 36 ay vade ile 50 bin TL’ye kadar verilen Akbank Direkt Kredi, 7/24 belgeye ve imzaya gerek olmadan kullanılabilir, başvurunuz onaylandığı anda paranız hesabınıza geçer. Uygun kredi faiz oranları ile geri ödemesi de kolay olan Akbank Direkt Kredi’ye sitemizden başvurubilirsiniz.

Akbank İletişim Bilgileri

 

Şirket Ünvanı: AKBANK T.A.Ş. Genel Müdürlük: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul Operasyon Merkezi: Akbank Bankacılık Merkezi Cumhuriyet Mah. Plevne Cad. No:1 Şekerpınar Çayırova 41420 Kocaeli

Akbank İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

 

Kredi notu, bankalarla olan tüm geçmişinize göre oluşan bir referans. Hangi bankadan kredi ya da kredi kartı almış olursanız olun yaptığınız ödeme gecikmeleri kredi notunuzu etkiler. Akbank ihtiyaç kredisi başvurularında da kredi notu banka tarafından dikkatli bir şekilde incelenmekte. Akbank ihtiyaç kredisi için riskli grubun dışındaysanız herhangi bir sorun yaşamadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Fakat riskli grubun içerisindeyseniz, banka başvurunuzu direkt reddedebilir ya da kefil, ipotek talep edilebilir. Kredi notu risk gruplarını aşağıda bulabilirsiniz:

 • 0-699 en riskli
 • 700-1099 orta riskli
 • 1100-1499 az riskli
 • 1500-1699 iyi
 • 1700-1900 çok iyi

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunu Akbank şubelerinden ya da online kanallar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz HangiKredi üzerinden kolayca Akbank ihtiyaç kredisi sorgulaması yapabilir, diğer bankalarla karşılaştırma yapabilir ve şubeye gitmeden başvuruda bulunabilirsiniz. Kredinizi alabilmek için başvuru sırasında vereceğiniz bilgilerin doğru olması gerektiğini unutmayın. Akbank 3 ay ertelemeli kredi seçeneği ile ödemelerinizin 3 ay ertelenmesini sağlayabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

 

18 yaşından büyük olan, aynı zamanda risk ve istihbarat konusunda herhangi bir sorunu olmayan, belgelenebilir gelir sahibi herkes Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Kredi notunda herhangi bir sorun yoksa ve sigorta girişi ile birlikte belgelenebilir geliriniz de varsa başvuruda bulunabilirsiniz. 

Akbank İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

 

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra, başvurunuz ön onay alırsa gerekli belgelerle birlikte şubeye gitmeniz gerekiyor. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken belgeler:

 

 • Kimlik belgesi ya da pasaport
 • Son döneme ait güncel fatura ile birlikte adres bilgilerinin beyan edilmesi ya da ikametgah adresinin teslim edilmesi
 • Gelir Belgesi

o   Ücretli çalışanlar için SGK dökümü, en son aya ait maaş bordrosu ya da net geliri gösteren iş yerinden onaylı belge

o   Kamu çalışanları için güncel kamu çalışma belgesi ve gelir belgesi

o   Emekliler için tanıtım kartı ve emekli maaşını gösteren belge

o   Serbest çalışan ya da şirket ortakları için son 10 yıla ait güncel vergi levhası

o   Gayrimenkul geliri olanlar için faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düşecek mi?

 

Bankaların güncel faiz oranları dışında ilerleyen dönemlerde belirlenecek rakamlarla ilgili yorum yapmak mümkün olmuyor. Bankalar faiz oranlarını kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlediği için piyasa hareketliliklerinden ve arz talebe göre ekonomik dalgalanmalardan etkilenebiliyor. Dolayısıyla Akbank tüketici kredisi faiz oranları düşecek ya da yükselecek gibi bir yorumda bulunmak hiçbir zaman söz konusu olmuyor.

 

Aşağıdaki tabloda Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını anında kontrol etmeniz mümkün:

 

Kredi Aralığı

Maksimum Vade

Faiz Oranı Aralığı

1000 TL - 4999 TL

36 Ay

%1,81-%1,85

5000 TL - 14999 TL

36 Ay

%1,73-%1,79

15000 TL - 24999 TL

36 Ay

%1,55-%1,66

25000 TL - 49999 TL

36 Ay

%1,41-%1,45

50000 TL - 60000 TL

36 Ay

%1,33-%1,39

Akbank İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nedir?

 

Akbank ihtiyaç kredisi tek bir isim altında ve kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere sunuluyor. Evlilik, elektronik eşya alımı, beyaz eşya, tatil, alışveriş, eğitim gibi pek çok neden için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

 

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemleri kendi internet siteleri ya da HangiKredi üzerinden kolaylıkla yapılabilmekte. Tutar ve vadeye göre değişen güncel faiz oranları ile hesaplama yapabilir, hesaplama sonucunda aylık taksit tutarı ve toplam ödeme tutarı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Akbank İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar Tutar?

 

Bankalar, tüketici kredisi verme aşamasında belli masraflar çıkarabiliyor. Dosya masrafı da işlemlerin yapıldığı sırada harcanan masraf gideri olarak müşterilere yansıtılıyor. Akbank ihtiyaç kredisi için yasal oranın üzerinde bir rakam sunmuyor. Alınacak kredi tutarı üzerinden en fazla binde 5 oranında dosya masrafı, işlemlerin sonunda kredinin içinden kesilerek müşterilere yansıtılıyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Var Mı?

 

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken kredi notu ve gelir belgesinde sorun yoksa 18 yaşındaki herkes bu talepte bulunabilir. Emeklilik ve yaşlılık devreye girdiğinde ise 70 yaşa kadar kredi verilmesi mümkün olabiliyor. Sağlık durumu ve hayat sigortasının da devreye girmesi ile birlikte 70 yaş sınırının üstüne çıkıldığı istisnalar söz konusu olabilir. Bunun için de bankayla görüşülmesi ve gerekli şartların öğrenilmesinde fayda var.

Akbank Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Mümkün mü?

 

Akbank ihtiyaç kredisi kefilsiz bir şekilde sunulan nakit çözümlerden biri. İnternet üzerinden yapılan başvurunun ardından kimlik kartı ile Akbank şubelerine gidilmesi ile hiçbir kefil ya da ipotek şartı olmadan kredi kullanılması mümkün oluyor.

Akbank Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları anlık olarak değişiklik gösterebilir. Bu yüzden Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da dikkatli bir şekilde kontrol etmekte fayda var. Farklı vadeler için farklı faiz oranları uygulanabildiğinden farklı kombinasyonlar için hesaplama yapmanızda fayda var.  

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar 1.000 TL

Max. Tutar 1.000.000 TL

Vade süresi 3-36 Ay

Min. Yıllık Maliyet Oranı %21,2700

Max. Yıllık Maliyet Oranı %31,6800

Örnek: 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde, Akbank'ın yer alan en düşük faiz oranına göre aylık taksit ödemesi 401,71 TL, banka tahsis ücreti 50,00 TL, yıllık maliyet oranı ise %29,5300'dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 14.511,56 TL'dir.

Faiz indirimlerinden ve kredi kampanyalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bırakın!