Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru

TL

Akbank ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

20.000 TL 12 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri

Image
BİLGİLENDİRME
Gösterilen bilgiler banka tarafından iletilmekte olup kampanya katılım şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Kampanyadan ilgili bankanın uygulamasını indirip uzaktan müşteri olma sürecini ilk defa tamamlayan müşteriler faydalanabilir. 
Başvuru değerlendirmesi banka tarafından yapılır ve banka kredi tahsis politikasına göre sonuçlandırılır. HangiKredi’nin bu kapsamda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
hangikredi.com
Akbank 0 Faiz 20.000 TL Native Desktop Banka Detay
Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi

Faiz Oranı

%4,42

Aylık Taksit

2.352,43 TL

Toplam Ödeme

28.344,16 TL

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 500.000 TL
1 - 36 Ay
%3,97 - %4,42

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 500.000 TL
1 - 36 Ay
%3,97 - %4,42

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 500.000 TL
1 - 36 Ay
%3,97 - %4,42

Akbank Hakkında

Ocak 1948'de özel sermayeli bir ticaret bankası olarak Adana'da kuruldu. Amacı; bölgedeki pamuk üreticilerine kaynak sağlamak ve destek olmak olan Akbank, ilk İstanbul şubesini 14 Temmuz 1950'de Sirkeci'de açtı. Kurulduğu günden bu yana toplumun ve ekonominin gelişimi için bilinç ve sorumlulukla hareket ediyor, paydaşlarına sürdürülebilir değer yaratmak için 72 yıldır çalışıyor.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemleri kendi internet siteleri ya da HangiKredi üzerinden kolaylıkla yapılabilmekte. Tutar ve vadeye göre değişen güncel faiz oranları ile hesaplama yapabilir, hesaplama sonucunda aylık taksit tutarı ve toplam ödeme tutarı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. 

 • Akbank ihtiyaç kredisi tek bir isim altında ve kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere sunuluyor. Evlilik, elektronik eşya alımı, beyaz eşya, tatil, alışveriş, eğitim gibi pek çok neden için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • 18 yaşından büyük olan, aynı zamanda risk ve istihbarat konusunda herhangi bir sorunu olmayan, belgelenebilir gelir sahibi herkes Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Kredi notunda herhangi bir sorun yoksa ve sigorta girişi ile birlikte belgelenebilir geliriniz de varsa başvuruda bulunabilirsiniz. 

 • Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra, başvurunuz ön onay alırsa gerekli belgelerle birlikte şubeye gitmeniz gerekiyor. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için gereken belgeler:

  • Kimlik belgesi ya da pasaport
  • Son döneme ait güncel fatura ile birlikte adres bilgilerinin beyan edilmesi ya da ikametgah adresinin teslim edilmesi
  • Gelir Belgesi

  o   Ücretli çalışanlar için SGK dökümü, en son aya ait maaş bordrosu ya da net geliri gösteren iş yerinden onaylı belge

  o   Kamu çalışanları için güncel kamu çalışma belgesi ve gelir belgesi

  o   Emekliler için tanıtım kartı ve emekli maaşını gösteren belge

  o   Serbest çalışan ya da şirket ortakları için son 10 yıla ait güncel vergi levhası

  o   Gayrimenkul geliri olanlar için faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı

 • Bankalar, tüketici kredisi verme aşamasında belli masraflar çıkarabiliyor. Dosya masrafı da işlemlerin yapıldığı sırada harcanan masraf gideri olarak müşterilere yansıtılıyor. Akbank ihtiyaç kredisi için yasal oranın üzerinde bir rakam sunmuyor. Alınacak kredi tutarı üzerinden en fazla binde 5 oranında dosya masrafı, işlemlerin sonunda kredinin içinden kesilerek müşterilere yansıtılıyor.

 • Akbank ihtiyaç kredisi kefilsiz bir şekilde sunulan nakit çözümlerden biri. İnternet üzerinden yapılan başvurunun ardından kimlik kartı ile Akbank şubelerine gidilmesi ile hiçbir kefil ya da ipotek şartı olmadan kredi kullanılması mümkün oluyor.

 • Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılırken kredi notu ve gelir belgesinde sorun yoksa 18 yaşındaki herkes bu talepte bulunabilir. Emeklilik ve yaşlılık devreye girdiğinde ise 70 yaşa kadar kredi verilmesi mümkün olabiliyor. Sağlık durumu ve hayat sigortasının da devreye girmesi ile birlikte 70 yaş sınırının üstüne çıkıldığı istisnalar söz konusu olabilir. Bunun için de bankayla görüşülmesi ve gerekli şartların öğrenilmesinde fayda var.

 • İhtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız toplamda en az parayı ödeyebilmek için en uygun ihtiyaç kredisi ürününü bulmanız gerekir. Bunu sağlamanın tek yolu ise kredi ürünlerini birbiri ile karşılaştırmak. Hangikredi.com kredi hesaplama aracı ile dilediğiniz vade ve tutar için sorgulama yaparak tüm bankalara ait ihtiyaç kredisi ürünlerini görüntüleyebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü birbiri ile karşılaştırarak sizin için en uygun olacak kredi seçeneğine ulaşabilirsiniz.

  En uygun kredi, sadece faiz oranı en iyi olan kredi değildir. Dosya masrafı, komisyon ve diğer ek ücretler kredinin toplam ödeme tutarını etkileyebilir. Bu nedenle kredi ürünlerine ait detay bilgilerini de incelemenizde fayda vardır. Akbank ihtiyaç kredisi faizi oranlarını ve kredi detaylarını Hangikredi.com’dan öğrenebilirsiniz.

 • Şirket Ünvanı: AKBANK T.A.Ş. Genel Müdürlük: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul Operasyon Merkezi: Akbank Bankacılık Merkezi Cumhuriyet Mah. Plevne Cad. No:1 Şekerpınar Çayırova 41420 Kocaeli

 • Kredi notu, bankalarla olan tüm geçmişinize göre oluşan bir referans. Hangi bankadan kredi ya da kredi kartı almış olursanız olun yaptığınız ödeme gecikmeleri kredi notunuzu etkiler. Akbank ihtiyaç kredisi başvurularında da kredi notu banka tarafından dikkatli bir şekilde incelenmekte. Akbank ihtiyaç kredisi için riskli grubun dışındaysanız herhangi bir sorun yaşamadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Fakat riskli grubun içerisindeyseniz, banka başvurunuzu direkt reddedebilir ya da kefil, ipotek talep edilebilir. Kredi notu risk gruplarını aşağıda bulabilirsiniz:

  • 0-699 en riskli
  • 700-1099 orta riskli
  • 1100-1499 az riskli
  • 1500-1699 iyi
  • 1700-1900 çok iyi
 • Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunu Akbank şubelerinden ya da online kanallar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz HangiKredi üzerinden kolayca Akbank ihtiyaç kredisi sorgulaması yapabilir, diğer bankalarla karşılaştırma yapabilir ve şubeye gitmeden başvuruda bulunabilirsiniz. Kredinizi alabilmek için başvuru sırasında vereceğiniz bilgilerin doğru olması gerektiğini unutmayın. Akbank 3 ay ertelemeli kredi seçeneği ile ödemelerinizin 3 ay ertelenmesini sağlayabilirsiniz.

 • Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları anlık olarak değişiklik gösterebilir. Bu yüzden Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da dikkatli bir şekilde kontrol etmekte fayda var. Farklı vadeler için farklı faiz oranları uygulanabildiğinden farklı kombinasyonlar için hesaplama yapmanızda fayda var.  

 • Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere başvurdukları ihtiyaç kredileri için bankalar dönem dönem faiz indirimleri sağlayabilir. Buna ek olarak yeni müşteri olan kişiler için de özel kredi olanakları söz konusu olabilir. HangiKredi aracılığı ile Akbank yeni müşterilere özel kredi seçeneği sağladığında haberdar olabilirsiniz.

 • Kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere başvurdukları Akbank ihtiyaç kredisine başvuru yaparken karşılamaları gereken bazı şartlar mevcuttur.

  Akbank ihtiyaç kredisi şartlarını listelemek gerekirse;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Yeterli kredi notuna sahip olmak
  • Gelir durumunu belgeleyebilmek
  • Sigortalı olmak

  Listede yer alan şartları karşılayan kişiler şubeye gitmeden hemen HangiKredi ile Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını inceleyebilir ve ücretsiz olarak başvurularını yapabilirler.

 • Bankaların kullanıcıların hizmetine sundukları ihtiyaç kredileri çeşitli faiz oranlarına sahip olabilir. Ancak dönem dönem bankalar tarafından gerçekleştirilen kampanyalar sayesinde faizsiz kredi avantajlarından da yararlanmak mümkün olabilir. Akbank faizsiz kredi avantajlarını kaçırmamak için HangiKredi ile güncel faiz oranlarını takip edebilirsiniz.

 • Akbank Direkt Kredi ile şubeye gitmenize gerek kalmadan krediniz hemen cebinizde. 36 ay vade ile 500 bin TL’ye kadar verilen Akbank Direkt Kredi, 7/24 belgeye ve imzaya gerek olmadan kullanılabilir, başvurunuz onaylandığı anda paranız hesabınıza geçer. Uygun kredi faiz oranları ile geri ödemesi de kolay olan Akbank Direkt Kredi’ye sitemizden başvurubilirsiniz.

 • Bankaların güncel faiz oranları dışında ilerleyen dönemlerde belirlenecek rakamlarla ilgili yorum yapmak mümkün olmuyor. Bankalar faiz oranlarını kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirlediği için piyasa hareketliliklerinden ve arz talebe göre ekonomik dalgalanmalardan etkilenebiliyor. Dolayısıyla Akbank tüketici kredisi faiz oranları düşecek ya da yükselecek gibi bir yorumda bulunmak hiçbir zaman söz konusu olmuyor.

  Aşağıdaki tabloda Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını anında kontrol etmeniz mümkün:

  Kredi Tutarı (TL)

  Vade (Ay) 

  Faiz Oranı (%)

  10.000 TL

  12 Ay

  %4,52

  10.000 TL

  24 Ay

  %4,27

  10.000 TL

  36 Ay

  %4,07

  Bu tabloda yer alan hesaplamalar 10 Temmuz 2024 tarihindeki güncel faiz oranlarına göre yapılmıştır.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
250,00 TL 1.000.000,00 TL 1 - 36 Ay %0,01 %156,47

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi/finansmanı çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz/kar payı oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 57,50 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,39 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.057,50 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon