Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com
Eğitim Kredisi Bul

Bankaların Eğitim Kredileri

ING 3 Ay Ertelemeli Kredi
ING 3 Ay Ertelemeli Kredi

İhtiyaç Kredisi

Eğitim masraflarınıza 3 Ay Ertelemeli Kredi ING'de!

Hemen Hesapla
Garanti BBVA Yaz Kredisi
Garanti BBVA Yaz Kredisi

İhtiyaç Kredisi

Bu eğitim yılının kredisi Garanti BBVA'dan!

Hemen Hesapla
DenizBank İhtiyaç Kredisi
DenizBank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi

Eğitim ihtiyaçlarınız için DenizBank yanınızda!

Hemen Hesapla
Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı
Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı

İhtiyaç Finansmanı

Eğitime destek, Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı!

Hemen Hesapla

Eğitim ve Öğrenci Kredisi Nedir?

 

Eğitim kredisi,eğitim masraflarının karşılanması amacıyla bankalar tarafından sunulan bir bireysel kredi ürünür. Kendinizin ya da çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılamak üzere bankaların sunmuş olduğu eğitim kredilerinden yararlanabilirsiniz. Bütçeniz için en avantajlı olan eğitim kredisi seçeneğine ulaşmak için en güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ile hesaplama yapan kredi hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Eğitim Kredisi Hesaplama

 

Eğitim kredisi hesaplaması yaparak en uygun eğitim kredisi seçeneğine ulaşabilirsiniz. Öğrenci kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, İş Bankası ve Yapı Kredi gibi bankalar yer alır. İş Bankası öğrenci kredisi, VakıfBank öğrenci kredisi, Yapı Kredi öğrenci kredisi gibi onlarca kredi seçeneği arasından bütçenize en uyan eğitim kredisini bulmak için şube şube gezmeden Hangikredi.com kredi hesaplama aracını kullanarak kolayca hesaplama yapabilir,bankaların eğitim kredisi faiz oranlarına ulaşabilirsiniz.

Kimler Eğitim Kredisi Alabilir?

 

Adı her ne kadar eğitim kredisi olsa da bu krediyi alabilmek için belgelenebilir bir gelire sahip olmanız ve 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Çalışmayan yani belgelenebilir geliri olmayan bir öğrenci iseniz eğitim kredisi alamazsınız. Ayrıca bu krediden yararlanabilmek için kendinizin ya da çocuğunuzun gideceği okuldan alacağınız,eğitim giderlerini gösteren bir belgeye ihtiyacınız var. 18 yaşından küçük öğrenciler için ebevynleri kredi kullanabilir. Üniversite ya da yüksek lisans eğitimi için eğitim kredisine ihtiyacınız varsa ve bir yandan da gelirini belgeleyebileceğiniz bir işte çalışıyorsanız kendi adınıza eğitim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eğitim Kredisi Başvurusu

 

Eğitim kredisi başvurusu yapmak için şubeye gitmeniz gerekmez. Hangikredi.com aracalığı ile kredi hesaplaması yaptıktan sonra hızla ve güvenle online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğitim kredisi başvurusu yapabilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aydır kensintisiz şekilde devam eden sigortanız olmalıdır. Eğitim kredisi geri ödeme seçenekleri ise eşit taksitler halinde talep ettiğiniz vade sayısına bölünmektedir.

Öğrenci Kredisi Faiz Oranları

 

Kredi faiz oranları bankaların kararları doğrultusunda dönem dönem değişiklik gösterebiliyor. Hangikredi’den eğitim kredisi sorgulaması yaparak eğitim kredisi veren bankaların güncel faiz oranlarını öğrenebilir ve çekmek istediğiniz kredi tutarı için aylık ne kadar taksit öemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

 

Eğitim kredisi nasıl alınır sorusunun cevabı aslında diğer bireysel tüketici kredileri ile aynı. Hangikredi’den kredi sorgulaması yaptıktan sonra dilediğiniz ürüne online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Reşit olmanız ve gelir belgeleyebiliyor olmanız durumunda öğrenci kredisi için kendiniz başvuru yapabilirsiniz. Reşit olmayan çocuklar için ebeveynin başvurusu gerekir. Eğitim kredisi için pek çok banka okul masraflarını gösteren faturanın ibraz edilmesini ister. Bunun yanı sıra kimlik belgesi, gelir belgesi ve başvuru sahibinin adına kayıtlı bir fatura da bankanın talep ettiği belgeler arasında yer alır.

Öğrenci Kredisi Başvuru Şartları Nedir?

 

Öğrenci kredisi şartları diğer bireysel kredi şartları ile aynı. Eğitim kredisi kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmalı ve gelir belgeleyebiliyor olmalısınız. Ayrıca kredi notunuz da risksiz grupta yer alıyor olmalıdır. Eğitim kredisine başvuru şartları arasında okul faturasını ibraz etmek de yer alır. Her banka bu belgeyi görmek istemese de pek çok bankaya eğitim kredisi başvurusu yaptığınızda eğitim giderlerini gösteren bir belge ibraz etmeniz istenecektir.

En Uygun Öğrenci Kredisi Nasıl Bulunur?

 

En uygun öğrenci kredisini bulmak için Hangikredi’den sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayfa üzerinden dilediğiniz tutar ve vade için sorgulama yaparak bankaların eğitim kredisi faiz oranlarını görebilir, şubeye gitmeden online eğitim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. İhtiyaç kredisinin bir alt türü olan eğitim kredisi, okulların kayıt döneminde hazırlanan bir kredi ürünü olduğundan, kayıt dönemlerinde daha çok eğitim kredisi kampanyasına ulaşabilirsiniz.

İpotekli Öğrenci Kredisi ve Şartları Nedir?

 

Öğrenci kredisi almak için gelir belgeleyemiyorsanız ya da yüksek tutarlı kredi kullanmak istiyorsanız bankaların sunduğu ipotekli ihtiyaç kredisi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bir gayrimenkulü bankaya ipotek göstererek kullanabileceğiniz bu kredi ürününde kredi borcu tamamlanana kadar gayrimenkulünüz ipotek altında kalır. Borcunuzu ödediğinizde ise ipotek kalkar. İpotek haricinde ipotekli öğrenci kredisi şartları, standart öğrenci kredisi şartları ile aynıdır.

Eğitim Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nedir?

 

Eğitim kredisi için gereken belgeler ve başvuru şartları diğer tüketici kredileri ile aynı. Eğitim kredisi başvurusunda bulunabilmek için şu belgelere ihtiyacınız var:

  • Kimlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • Adres gösteren belge (üzerinize kayıtlı bir fatura)
  • Okul masraflarını gösteren fatura

Meslek gruplarına göre bazı belgeler değişiklik gösterebildiğinden, başvuru için gereken belgeleri şu şekilde detaylandırabiliriz.

Özel Sektör Çalışanı

Kamu Çalışanı

Serbest Meslek

Emekli

Maaş bordrosu

Maaş bordrosu

Güncel vergi levhası

Emekli aylığı dökümü

İkamet belgesi

İkamet belgesi

İkamet belgesi

İkamet belgesi

Eğitim giderlerini gösteren fatura

Eğitim giderlerini gösteren fatura

Eğitim giderlerini gösteren fatura

Eğitim giderlerini gösteren fatura

Varsa ek gelir belgesi

Varsa ek gelir belgesi

Varsa ek gelir belgesi

Varsa ek gelir belgesi

SGK dökümü

 

Oda kayıt belgesi

 

 

 

Bilanço ve gelir tablosu

 

Öğrenci Kredi Kartları

 

18 yaşından küçük olanların da başvurabileceği öğrenci kredi kartı seçenekleri, eğitim masraflarını karşılamaktan ziyade öğrenci bütçesi yönetimi için kullanılabilecek bir araç. Bankaların gençlere özel sunduğu bu kartlar, bütçe yönetimi ve kolay ödeme işlemlerinin yanı sıra çeşitli sektörlerde indirim ve kampanya fırsatları da sunuyor.

Öğrenci kredi kartlarından bazıları şunlar:

  • İş Bankası-İşte Üniversiteli
  • Akbank-Exi26
  • TEB-ÜniversiTEB
  • Yapı Kredi-Play
  • Vakıf Bankası-Like
  • Ziraat Bankası-Genç Bankkart