Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com
Tatil Kredisi Bul
TAVSİYE ETTİĞİMİZ KREDİLER

Tatil Kredisi Nedir?

 

Tatil kredisi, bankaların genellikle yaz aylarında tatil amaçlı sunduğu kampanyalı ihtiyaç kredisi ürünlerindendir. Tatil masraflarını taksitler halinde ödemek isteyenler için avantajlı fırsatlar sunan tatil kredisi seçenekleri ile 36 aya varan vadelerle kredi kullanabilirsiniz. Tatil kredileri ile ilgili vade, limit gibi şartlar bankadan bankaya değişebilmekle birlikte genellikle taksit ertelemeli  ya da esnek ödemeli şekilde sunulur.

Tatil Kredisi Avantajları Nelerdir?

 

Tatil masraflarını küçük taksitler halinde ödemenizi sağlayan tatil kredisi ile tek seferde yüksek meblağ ödemeden hayalinizdeki tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Tatil kredisi 2022 seçenekleri arasında kamu bankalarının sunduğu avantajlı tatil kredisi ürünü öne çıkıyor. Bu kredi, 10.000 TL’ye kadar kullandırılıyor. 6 ay ödemesiz maksimum 36 ay vadeye kadar alabileceğiniz bu kredide ilk iki taksit banka ve ilgili firma tarafından ödeniyor. Yani tüketici, kredi ödemesine 9 ay sonra başlıyor ve 36 ay vadeli kredi için sadece 28 ay geri ödeme yapıyor.

Tatil Kredisi Veren Bankalar

 

Kamu bankalarının açıkladığı kredi paketinde avantajlı koşullara sahip yeni tatil kredisi de mevcut. Halkbank, VakıfBank ve Ziraat Bankası’nın sunacağı tatil kredisinin yanı sıra özel bankalar da tatil kredisi veren bankalar arasında. Tatil kredisi sunan bankalar her yıl değişebilse de HangiKredi tatil kredisi sayfasından tatil kredisi sorgulaması yaparak bankaları listeleyebilirsiniz. Tatil kredisinin yanı sıra ihtiyaç kredisi seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Tatil Kredisi Hesaplama

 

Tatil kredisi hesaplaması yaparak tatilinizin için çekeceğiniz krediyi ne kadar sürede ödeyeceğinizi ve aylık taksit tutarınızın ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. HangiKredi aracılığı ile bankaların sunduğu tüm tatil kredisi seçeneklerine ulaşarak tatil kredisi hesaplama işlemi gerçekleştirebilir, karşılaştırma yapabilir, online tatil kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. HangiKredi'den hesaplama yaparak banka sayfalarını tek tek ziyaret etmek ya da şubeleri tek tek dolaşmak yerine aynı ekranda tüm bankaların faiz oranlarını görebilirsiniz. 

Kimler Tatil Kredisi Alabilir?

 

Tatil kredisine gelir sahibi olan herkes başvurabilir. Kredi almanın temel şartlarından biri olan belgelenebilir gelir kamu bankalarının sunduğu avantajlı tatil kredileri için de geçerli. Gelirinizi belgeleyebiliyorsanız hem kamu bankalarının hem de özel bankaların sunduğu tatil kredisi ürünlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Emekliye tatil kredisi imkanı da yine hem kamu bankaları hem özel bankalar tarafından sunuluyor.

Tatil Kredisi Şartları Nelerdir?

 

Tatil kredisi şartları ihtiyaç kredisi şartları ile aynı. Tatil kredisi başvurusu yapabilmek için öncelikle belgelenebilir geliriniz ve girişi minimum üç ay önce yapılmış sigortanız olmalıdır. Gelir belgesi ve sigorta, aldığınız krediyi geri ödeyebileceğinize dair bankaya garanti vermesi açısından önemli. Bu noktada bir diğer önemli kriter de kredi notu. Finansal geçmişinize ve kredi hareketliliğinize göre şekillenen kredi notu, yine bankaya sizin ödeme düzeniniz hakkında fikir verir ve onay sürecinde oldukça önemlidir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa başvurunuzun onaylanma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır.