Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com
Evlilik Kredisi Bul
TAVSİYE ETTİĞİMİZ KREDİLER

Evlilik Kredisi Şartları

 

Bir ihtiyaç kredisi türü olan evlilik kredisi,evlenirken oluşan masrafları karşılamak için evlenecek çiftlere verilen kredi ürünüdür. 36 aya kadar vade imkanı sunulan düğün kredileri ile mobilya,balayı,düğün gibi masrafları aylık küçük taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Evlilik kredisi şartları, genel kredi alma şartları ile aynı. Bu bağlamda evlilik kredisi alabilmeniz için belgelenebilir geliriniz ve sigortanız olmalı ayrıca kredi notunuz da risksiz grupta yer almalıdır. Evlilik kredisi veren bankalara Hangikredi.com’dan ulaşabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Düğün kredisi başvurusu yapmak Hangikredi.com’la çok kolay! İhtiyacınız olan evlilik bütçesine göre Hangikredi.com’dan düğün kredisi hesaplaması yaptıktan sonra dilediğiniz evililik kredisi ürününe sitemiz üzerinden güvenle online başvuruda bulunabilirsiniz. Online başvuru sayesinde düğün kredisi başvurusu için şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunmuş olursunuz.

Düğün Kredisine Çiftler Birlikte Başvurabilir Mi?

 

Düğün kredisi bankaların ihtiyaç kredisi kapsamında sunduğu bir ürün olduğundan bireysel başvuru yapılır. Ancak bankanın talep etmesi durumunda eşlerden biri diğerine kefil olabilir. Evlilik durumu söz konusu olsa da kişi çektiği kredi borcundan sadece kendisi sorumludur.

Evlilik Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınır?

 

Evlilik kredisinin üst sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterir. Burada hem bankanın kredi üst sınırı söz konusu hem de tüketicilerin gelirine göre çekebilecekleri kredi üst limiti söz konusu. Tüketicinin alabileceği kredi üst limiti tüketicinin gelirine bağlı olmakla birlikte ödenen mevcut krediler ve kredi notunuz da alabileceğiniz tutarı etkliyor.

Faizsiz Evlilik Kredisi Nedir?

 

Çeyiz hesabı ile devlet tarafından verilen evlilik desteği faizsiz evlilik kredisi olarak da adlandırılıyor. Kamu bankalarından birinde açtıracağınız çeyiz hesabında biriktireceğiniz paraya devletin yapacağı katkıyla evlilik masraflarınızı karşılayabilir, devletin sağladığı katkıyı 48 aya kadar vadelendirerek geri ödeyebilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

 

Devletin evlenecek çiftler için verdiği bir kredi olan devlet destekli evlilik kredisinin bazı şartları bulunmakta. 18-27 yaş aralığında olup evlenecek olanlara verilen bu kredi için aranan bir diğer şart çiftin ağır suç kaydı bulunmaması. İlk yıl geri ödemesiz olan bu kredi en fazla 48 ay vade ve 18.000 TL tutarında olabilmekte.

Aslında krediden ziyade birikim hesabı olarak nitelendirebilecek üründe öncelikle evlenecek çiftin bankada çeyiz hesabı açtırması ve bu hesaba her ay düzenli para yatırması gerekir. Üç yıl boyunca bu hesaba para yatırıldıktan sonra devletin her bir kişiye vereceği 9 bin TL’lik katkı alınabilir. Devletten alınan katkı 48 ay vadeye bölünerek geri ödenebilir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

 

Düğün kredisi veren bankaların hangileri olduğunu öğrenmek için Hangikredi.com’dan evlilik kredisi sorgulaması yapabilirsiniz. Tüm evlilik masrafları için ihtiyaç duyduğunuz bütçeyi belirledikten sonra bu sayfada yer alan hesaplama aracını kullanarak evlilik kredisi hesaplaması yapabilir ve evlilik kredisi veren bankaların faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

 

Düğün masrafları için Ziraat Bankası’ndan ihtiyaç kredisi çekebiliceğiniz gibi devlet destekli evlilik kredisi için gereken çeyiz hesabını da bu bankadan açtırabilirsiniz. En avantajlı ihtiyaç kredisini bulmak için sitemizden ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Evlilik Kredisi

 

Garanti BBVA evlilik kredisi için bankanın sunduğu ihtiyaç kredisi seçeneklerine göz atabilirsiniz. Garanti BBVA’nın avantajlı ihtiyaç kredisi faiz oranları ile düğün masraflarınızı karşılayabilir, kredinizi küçük taksitlerle geri ödeyebilirsiniz.

Düğün Masraf Kalemleri

 

Düğün masraf kalemleri evlenecek çiftin isteklerine göre şekilleniyor. Her çiftin masraf kalemleri ve bunların tutarı birbirinden farklı olsa da genel olarak yapılan harcamalar arasında nikah masrafları, gelinlik-damatlık, düğün salonu, evin tutulması ile ilgili masraflar ve ev eşyaları var.

Evlilik Kredisi Masrafları

 

Evlilik kredisi, ihtiyaç kredisi altında sunulan bir üründür bu nedenle ihtiyaç kredisi masrafları evlilik kredisi için de geçerli. İhtiyaç kredisi alırken sigorta ve dosya masrafı gibi ek masraflar ortaya çıkabilir. Kredi başvurusu yaparken, alacağınız kredinin ek masraflarına da bakabilirsiniz.

Kredi Notu Düğün Kredisi Başvurusunu Etkiler Mi?

 

Evlilik kredisi ihtiyaç kredileri kapsamında sunulan bir kredi ürünü. Bu nedenle bankalara evlilik kredisi başvurusu yapabilmek için de kredi notunuzun belli bir seviyenin üstünde olması gerekir. Kredi notunuzun düşük olması durumunda evililik kredisi başvurunuz onaylanmayacaktır. Mevcut kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli şekilde gerçekleştirerek kredi notunuzun yüksek bir seviyede kalmasını sağlayabilirsiniz.

Düğün Takılarının Değerlendirilmesi

 

Düğün takılarınızı değerlendirmek için bankaların sunduğu vadeli mevduat hesabı ve vadeli altın hesabı gibi hesapları değerlendirebilirsiniz. Düğün takılarınızı vadeli mevduat hesabında değerlendirebilmeniz için takılarınızı nakite çevirmeniz gerekir. Bir benzer hesap olan vadeli altın hesabında ise altınlarınız banka tarafından alınır, gram altın cinsinden hesabınıza yansıtılır. Yani aslında yine nakite çevirmiş gibi olursunuz çünkü verdiğiniz altınları fiziki olarak aynı şekilde geri alamazsınız, gram değeri üzerinden nakit olarak alabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Nedir?

 

Çeyiz hesabı, devlet destekli evlilik kredisinden yararlanabilmek için kamu bankalarında açtırmanız gereken hesaptır. Bu hesapta evlenmeden önce minimum üç yıl biriktireceğiniz tutara karşılık devlet size, ödemesine evlendikten sonra başlayabileceğiniz bir evlilik yardımı verir. Hem kendi birikiminiz hem de devletin verdiği kredi ile tüm düğün masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Hangi Bankalarda Açılabilir?

 

Devlet destekli evlilik kredisi alabilmek için açtırmanız gereken çeyiz hesabını hem özel bankalarda hem de kamu bankalarında açtırabilirsiniz. Çeyiz hesabı açtırabileceğiniz kamu bankaları:

  • VakıfBank
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank

Çeyiz hesabı açtırabileceğiniz özel bankalar:

  • TEB
  • Türkiye İş Bankası
  • Şeker Bank
  • Fibabanka
  • Garanti BBVA
  • Yapı Kredi Bankası