Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı Hesaplama ve Başvuru

TL

Albaraka Türk İhtiyaç finansmanı hesaplaması yapabilir, faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten finansman başvurusunda bulunabilirsiniz!

10.000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Finansmanları

10.000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Finansmanı Bulunmamaktadır.

Üzgünüz, aradığınız vade tutar için bir kredi ürünü bulunamamıştır.
Vade süresini ve/veya kredi tutarını değiştirerek tekrar arama yapabilir veya tüm bankaların kredi tekliflerini görebilirsiniz.

10.000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Finansmanı Ara

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı Kâr Payı Oranları

Albaraka Türk Hakkında

Dilediğiniz yerden banka hesabınızı açarak Albaraka Müşterisi olup masrafsız dijital bankacılığın tadını çıkarabilirsiniz! Hemen Albaraka Mobil’i indirin, görüntülü görüşme hizmetiyle işlemlerinizi tamamlayarak anında hesabınızı açın!

Albaraka Türk Diğer Finansmanlar ve Katılma Hesabı

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • Banka, geniş kredi seçenekleri ve ödeme yöntemleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. İhtiyaç kredisi almak isteyenler için tutar 250 TL - 50.000 TL arasındadır. 1 ile 24 ay vadesi bulunan banka, %0 ile %3.99 aralığında değişen kâr payı oranlarına sahiptir.

  Konut kredisi almak isteyenler için çekilebilecek miktar değişiklik gösterebilir. Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değeri 500.000 TL’nin altında ise %90, üzerinde ise %80’e kadar finansman desteği alabilirsiniz. Bununla birlikte sahip olduğunuz ilave gayrimenkulü teminat gösterebilirsiniz. Böylece satın almak istediğin evin ekspertiz değerinin %100’üne kadar finansman desteği alabilirsiniz.
   

 • Albaraka kredi faiz oranları pek çok yerde kâr payı olarak belirtilir. Kâr payı; birikim yapmak isteyen kişilerden toplanan fonların ticaret ve sanayi sektöründe kullanılması sonucunda elde edilen toplam kazanç ve kayıp anlamına gelir. Hesaplama aracı sayesinde anapara ve vade süresini yazdıktan sonra elde edeceğiniz tahminî kâr payını öğrenebilirsiniz. 

  HangiKredi üzerinden mevduat kredi hesaplamasını yapabilir, ihtiyaçlarınızı hızla karşılayabilirsiniz. Örnek olarak 10.000 TL kredi tutarı ve 7 aylık vade süresi %3,99 kâr payı getirir. Kâr payı kredi vadesi ile doğru orantılıdır. Vade artırıldığında kâr payı oranı da aynı şekilde artar. Kredi tutarını sabit tutup vadeyi çıkardığınızda kâr payı oranı da buna bağlı olarak artar. Buna bağlı olarak toplam geri ödeme de artar. 

  Verilen kâr payı oranları kredi türlerine göre çeşitlilik gösterebilir. Örnek olarak 10.000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç finansmanında kâr payı oranı %3,99 iken konut kredisinde %3,25 - %3,35 olabilir. Kredi, mevduat ve kâr payı hesaplama işlemleri için Hangikredi’den destek alabilirsiniz.
   

 • Albaraka Türk hem kısa hem de uzun süreli ihtiyaçlarınızı kolayca karşılar. Geliştirilmiş kredi seçenekleri ile kolay ödeme imkânı sunar. Albaraka Türk ihtiyaç finansmanı hesaplaması da son derece basittir. Hangikredi üzerinden Albaraka Türk’ü seçerek istenen bilgileri yazabilir, kredi hesaplama işlemine hemen başlayabilirsiniz. Kredi hesaplama sürecini 3 farklı şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanabilir;


  Tutar/Vadeye Göre Hesaplama
  Bu sekmeden kredi türünü (ihtiyaç, konut, taşıt ve kobi kredisi), tutarını (TL cinsinden) ve vadesini seçebilirsiniz. Sonuçlar arasından Albaraka Türk’ü bularak nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz.


  Aylık Takside Göre Hesaplama
  Almak istediğiniz kredi türünü ve aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarını yazarak sizin için en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Böylece bütçeniz doğrultusunda bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.


  Faiz Oranına Göre Hesaplama
  Kredi işlemlerinde pek çok kişi faiz oranını da göz önünde bulundurur. Bu tür durumlar için oluşturulan hesaplama aracı ile uygun krediyi kolayca bulabilirsiniz. Boş kutucuklara kredi türü, tutarı, vadesi ve faiz oranını yazabilir, çıkan sonuçlara göz atabilirsiniz.
   

 • Kredi kullanmak isteyen fakat çalışmayan kişiler için belirli kriterler mevcuttur. Bu kriterler doğrultusunda çalışmayan kişiler de kredi çekebilir. Bankanızın taleplerine uygun olarak kefil gösterebilir ya da üzerinize kayıtlı olan mal varlığını ibraz edebilirsiniz. İstenilen kriterleri tamamladığınızda Albaraka kredi başvurusu sms yoluyla ya da şubeyi ziyaret ederek yapılabilir. Aynı şekilde internet bankacılığından da destek alabilirsiniz. Her adımda yanınızda olan banka, tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz ve en doğru şekilde karşılamayı amaçlar.

 • Katılım bankalarından bir tanesi olan Albaraka Türk, kullanıcıları için en uygun ödeme yöntemlerini oluşturur. Finansman ödeme erteleme işlemleri için en yakın şubeyi ziyaret edebilir ya da internet bankacılığından bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda müşteri hizmetleriyle de görüşebilir, süreç hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. 

  Hesaplama işlemlerinde 3 aylık erteleme seçeneği mevcuttur. Ödenmesi gereken ilk taksitten sonra banka ile görüşerek borcunuzu 3 ay erteleyebilirsiniz. Aynı zamanda ödenmesinde güçlük çektiğiniz taksitleri son sıraya ekleyebilirsiniz. Vade ötelemesi işlemlerinden alınan farkla ilgili bilgi edinmek için en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

 • Her banka tarafından alınan dosya masrafı, tahsis ücreti olarak da bilinir. 2014 yılında Finansal Tüketiciden Alınacak Ücretler Yönetmeliği’ne göre bu masrafın kullanıcıdan alınması zorunlu hâle getirilmiştir. Bu masraf, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda net bir ücret bilgisi bulunmamaktadır. Bu yönetmeliğe göre dosya masrafı, talep edilen kredi tutarının binde beşi kadar olmalıdır. Bu şekilde kullanıcılar arasında adalet sağlanmış olup bankaların masrafları da karşılanır.
   

 • Yeterli miktarda peşin parası olmayan kişiler ihtiyaç kredisinin avantajlarından yararlanabilir. Bankalar, kredi imkânlarından faydalanmak isteyenler hakkında kredi notu başta olmak üzere pek çok araştırma yapar. Çeşitli kriterlerde pürüzü olan fakat kredi çekme engeli bulunmayan kişilerden kefil istenebilir. Burada amaç verilen krediyi güvence altına almaktır. Kefilin kredi notunun yeterli olması ve düzenli maaşının olması gerekir. Bu durum özellikle konut ve taşıt kredilerinde sıkça görülür. Albaraka Türk, eğitim kredisinde kefil şartı aramayan bankalardan bir tanesidir. 
   

 • Albaraka kredi başvurusu için çeşitli belgeleri tamamlamanız gerekir. İnceleme sonucunda dilediğiniz krediyi alabilir, ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz. Kredi şartları ve istenen belgeler aşağıdaki gibi sıralanmıştır;


  İhtiyaç Kredisi

  Dijital finansman olması nedeniyle bir belge gerekmiyor.


  Konut Kredisi
  Konut kredisinden gerçek kişi (bireysel) olarak faydalanmak için gerekli belgeler;

  • Kimlik kartı
  • Gelir belgesi
  • Maaş bordrosu
  • Satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisi

  Konut kredisinden serbest meslek erbabı olarak faydalanmak isteyenlerin ibraz etmeleri gereken belgeler;

  • Onaylı bilanço
  • Gelir tablosu
  • Güncel vergi levhası
  • Cari yıl mizanı
  • Faaliyet belgesi
  • Gelir belgesi
  • İmza beyannamesi

  Konut kredisinden tüzel kişi olarak yararlanmak isteyenler için gereken belgeler;

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi
  • Ortaklıkların nüfus cüzdanı
  • Şirketin imza sirküleri (noter onaylı)
  • Ticaret Sicil Gazetesi örneği
  • Faaliyet belgesi
  • Oda kayıt belgesi
  • Son üç yıla ait gelir ve bilanço tablosu


  Taşıt Kredisi
  Taşıtlarda Albaraka Türk faizsiz kredi imkânlarından faydalanabilirsiniz. Banka, en fazla 9 yaşındaki ikinci el araçlar için finansal destek sunar. Örnek olarak 6 yaşındaki araç için en fazla 48 ay, 8 yaşındaki araç için en fazla 24 ay vade kullanılabilir. Taşıt kredilerinde nihai fatura ve azami vadeler aşağıdaki tabloda yer alır;

  Nihai Fatura / Kasko Değeri Maksimum Oran Aylık Azami Vade
  0 - 120.000 TL 70% 48
  120.001 - 300.000 TL 50% 36
  300.001 - 750.000 TL 30% 24
  750.001 - ve üzeri 20% 12
  1.500.000 - ve üzeri 0%

  Sıfır araçlarda nihai fatura, ikinci ellerde ise kasko değeri göz önünde bulundurulur. Taşıt kredisinde başvuru şartları konut kredisi ile benzerlik gösterir. 

İhtiyaç Finansmanı

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
500,00 TL 1.000.000,00 TL 1 - 36 Ay %0,01 %152,95

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi/finansmanı çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz/kar payı oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 57,50 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,39 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.057,50 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon