Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Vakıf Katılım İhtiyaç Finansmanı Hesaplama ve Başvuru

TL

Vakıf Katılım ihtiyaç finansmanı hesaplaması yapabilir, tüketici finansmanı kar oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel finansman başvurusunda bulunabilirsiniz!

100.000 TL 60 Ay Vadeli İhtiyaç Finansmanları

100.000 TL 60 Ay Vadeli İhtiyaç Finansmanı Bulunmamaktadır.

Üzgünüz, aradığınız vade tutar için bir kredi ürünü bulunamamıştır.
Vade süresini ve/veya kredi tutarını değiştirerek tekrar arama yapabilir veya tüm bankaların kredi tekliflerini görebilirsiniz.

100.000 TL 60 Ay Vadeli İhtiyaç Finansmanı Ara

Vakıf Katılım İhtiyaç Finansmanı Kâr Payı Oranları

Finansman Tutarı (min - max)

Finansman Vadesi (min - max)

Kâr Payı (min - max)

1.000 - 100.000 TL
1 - 36 Ay
%2,09 - %2,99

Vakıf Katılım Hakkında

Vakıf Katılım, yüzyıllardır kültürün önemli bir parçası olarak günümüze gelen ve bugün ana kurucusu Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yaşatılan “Vakıf Kültürü”nün önemli bir kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vakıf Katılım Diğer Kredi, Kredi Kartı ve Mevduat Ürünleri

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • Onaylanan krediyi alabilmek için VakıfBank’ta hesabınız olması gerekir. Mevcut VakıfBank müşterisi olmanız durumunda bu hesap üzerinden kredinizi çekebilirsiniz. Eğer VakıfBank müşterisi değilseniz kredi başvurunuza istinaden size yeni hesap açılacaktır. Onaylanmış kredi tutarını açılan bu hesaptan çekebilirsiniz.

 • Koronavirüs salgınına karşı ekonomik önlemler kapsamında kamu bankalarının sunduğu Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi %0,49 faiz oranıyla sunulmuştu. 1000-10.000 TL arasında kullanılabilen destek kredisi 6 ay erteleme imkanı ile sunuldu. Krediden, hane geliri 5.000 TL altı olan vatandaşlar yararlanabildi.

 • VakıfBank destek kredisi kampanyası şu an için sonlandırılmıştır ve yeni başvuru alınmamaktadır. Bunun yerine yine avantajlı faiz oranlarıyla sunulan VakıfBank ihtiyaç kredisi ürünlerinden yararlanabilirsiniz. VakıfBank ihtiyaç kredisi başvurusu için bankanın şubelerinden destek alabilir ya da online kanallar üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

 • VakıfBank ön onaylı kredi, hızla başvurabileceğiniz ve hızla onay alabileceğiniz kredi anlamına gelir. VakıfBank Anında Kredi olarak adlandırılan bu üründen yararlanabilmek için bankanın mobil bankacılık müşterisi olmanız gerekir. 36 aya kadar vadelendirilebilen bu hızlı kredi seçeneği için VakıfBank maaş müşterilerinin üst limiti 30.000 TL, VakıfBank maaş müşterisi olmayanların üst limiti ise 9.000 TL’dir.

 • VakıfBank kredi sorgulama işlemi için VakıfBank’ın online ekranları mevcut. VakıfBank resmi web sitesini ziyaret ederek başvuru sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İlgili alanlara T.C. kimlik no ve telefon numaranızı girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kredi yapılandırma işlemi tamamen bankanın inisiyatifi doğrultusundaki bir karardır. Genellikle borcunu ödeyemeyen tüketicilere yasal takibe girmeden önce banka tarafından önerilen yapılandırma, tüketici tarafından da talep edilebilir. Tüketicinin talep ettiği yapılandırma talebini banka onaylamak zorunda değildir. Ayrıca yapılandırma için bankanın güncel faiz oranlarının değil, yapılandırmaya özel faiz oranlarının geçerli olduğunu da hatırlatmak isteriz.

 • VakıfBank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmek için diğer tüm kredilerde olduğu gibi öncelikle 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Aranan diğer şartlar belgelenebilir gelir sahibi olmak, minimum üç aylık sigorta girişine sahip olmak ve kredi notunun yüksek olmasıdır.

 • VakıfBank ihtiyaç kredisi başvurunun onaylanması için gereken kredi notu ile ilgili net bir sınır bulunmasa da kredi notunuzun risksiz grupta yer alması beklenir. Kredi notu sizin finansal geçmişinize göre şekillendiğinden sizin borcunuzu ödeyip ödemeyeceğinize dair bankaya fikir verir. Kredi notu ne kadar yüksekse başvurunun onaylanma ihtimali de o kadar artar.

 • VakıfBank’ın ihtiyaç kredisi ürünü olan Taksitli İhtiyaç Kredisi, nakit desteğine ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda. 36 aya varan vadelerle sunulan VakıfBank tüketici kredisini eşit taksitler halinde ödeyebileceğiniz gibi 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle de ödeyebilirsiniz. Teminatlı olarak sunulan bu kredi için bankaya bir gayrimenkulü ya da aracı teminat olarak göstermeniz gerekmektedir. VakıfBank kredi oranları ise dönemsel olarak değişiklik gösterebileceğinden başvuru öncesi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

 • VakıfBank ihtiyaç kredisi faiz oranları kontrolünün ardından, anında başvurunuzu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi için tüm bilgiler resmi sitelerden çekilebildiği için kimlik kartı, sürücü belgesi ya da pasaport yeterli olmakta. Fakat kredinin türü ya da alınış sebebine göre banka ekstra belge talebinde bulunma hakkına sahip. Bu yüzden online başvurularınız olumlu sonuçlanırsa, krediyi almak için gerekli olan belgeleri şubeden ya da müşteri hizmetlerinden öğrenerek eksiksiz bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

  VakıfBank kredi başvurusu için aşağıdaki belgeler gerekmektedir:

  • Nüfus cüzdanı aslı ya da fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Teminat

  VakıfBank ihtiyaç kredisi başvurusu için banka, gerekli görmesi durumunda farklı belgeler de talep edebilir.

 • VakıfBank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak oldukça kolay. İnternetin sunduğu olanaklar neticesinde, çok kısa süre içerisinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Online başvuru gerçekleştirecekseniz VakıfBank tüketici kredisi sayfasında yer alan formu doldurmanız gerekiyor. Formda kişisel bilgileriniz, gelir bilgileriniz ve kredi ihtiyaçlarınızı girerek kısa sürede dönüş sağlayabilirsiniz. VakıfBank ihtiyaç kredisi için aynı şekilde mobil uygulama üzerinden ya da direkt bankanın herhangi bir şubesine de giderek başvuru yapabilmeniz mümkün.

 • İhtiyaç kredisi VakıfBank aracılığı ile geniş bir kitleye sunulmakta. 18-65 yaş aralığında kredi notu yeterli ve sabit geliri olan herkes istediği gibi başvuruda bulunabilir. Üzerinde yasal ödeme takibi bulunmayan, akli dengesi yerinde olan ve belgelenebilir geliri olan herkes istedikleri mecrayı kullanarak diledikleri gibi VakıfBank ihtiyaç kredisi kullanma hakkına sahip.

 • VakıfBank ihtiyaç kredisi faiz oranları pek çok sebeple değişkenlik gösterebilir. VakıfBank kendi inisiyatifi ile ihtiyaç kredisi faizlerinde değişiklik yapabiliyor. Güncel oranlar üzerinden hesaplama yaptığınızda, başvuru sürecine kadar değişiklikler olabilir ve başvurunuzun onaylandığı dönemdeki faiz oranları dikkate alınır.

  VakıfBank’tan 3-36 ay arası vade ile kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranlarına göre geri ödeme tutarınız değişiklik gösterdiği için olabildiğince farklı karşılaştırmalar yaparak ve aylık net gelirinize göre vadeyi  belirlemenizde fayda var.

 • VakıfBank ihtiyaç kredisi müşterilere sunulan imkanlar neticesinde farklılıklar gösteriyor. VakıfBank kredi hesaplama işlemi yapılırken sunulan imkanlar da devreye giriyor. Bankanın sunmuş olduğu bireysel ihtiyaç kredisi seçeneklerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:

  • İpotek karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi
  • Otomobil rehni karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi
  • Bireysel işyeri kredisi
  • Arsa ipoteği karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi
 • VakıfBank ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerini internet sitesi üzerinden ya da HangiKredi sayfasından direkt olarak yapabilirsiniz. Vadelerine göre değişen faiz oranları üzerinden hesaplama yapmak aylık taksitlerde ve ödeme seçeneklerinde değişiklik yarattığı için başvuru yapmadan önce doğru hesaplama yapmak çok önemli.

 • VakıfBank ihtiyaç kredisi başvurularının ardından işlem yapılması için belli bir masraf çıkıyor. Genelde ana paradan kesilerek yansıtılan bu rakam resmi olarak belirlenen orandan daha fazla olamıyor. Bu oran da kredi ana tutarının binde 5’i olarak kullanılıyor. Daha fazla dosya masrafı alınma durumu söz konusu olursa tüketici hakları kapsamında başvurarak geri almak mümkün.

 • VakıfBank en geniş yaş aralığına ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. 18-80 yaş arasındaki müşteriler herhangi bir sağlık sorunu ya da akli dengesizlik söz konusu değilse ihtiyaç kredisinden yararlanabilirler. Yaş ilerleme durumunda ise emekliler ya da yaşlılar özelinde hayat sigortası talep edilmekte. Böylece herhangi bir vefat durumunda hem bankalara geri ödeme sağlanabilmekte hem de mirasçılar ya da kefilin zor durumda kalmasının önüne geçilmekte.

 • VakıfBank ihtiyaç kredisi için kredi notu ve geliriniz yeterli ise kefil zorunluluğu olmadan başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İstediğiniz tutar kredi notunuz ya da gelir belgenize göre yüksek kalıyorsa ipotek ya da kefil yöntemine başvurulabilir. Bunun için de bankadan detaylı bilgi almanızda fayda var.

 • Tüm ihtiyaç kredilerinde mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar var. VakıfBank tüketici kredisi başvurularında da hassas olunması gereken durumlar söz konusu. Öncelikle kredi notunuzun yeterli olduğunu düşünüyorsanız, VakıfBank ihtiyaç kredisi ile birlikte diğer bankalara da aynı anda başvuruda bulunmayın. Herhangi bir bankadan başvurunuzun onaylandığına dair bildirim alırsanız, bu bilgi tüm bankacılık sistemlerinde görüntülendiği için VakıfBank üzerinden başvurunuz otomatik olarak düşebilir.

  Bir diğer konu ise vade ve faiz oranları oluyor. VakıfBank ihtiyaç kredisi faiz oranları geri ödeme miktarınızı ve aylık taksit tutarınızı belirler. Dolayısıyla güncel faiz oranları üzerinde kredi hesaplama işlemi yaparak başvurularınızı tamamlamanızda fayda var. VakıfBank faiz hesaplama yaparken, tüketici kredisi seçenekleri içinde bulunan durumlara göre işlem yapıyor ve bu noktada farklılıklar söz konusu olabilir. İnternetten işlem yaparken özellikle hangi ihtiyaç kredisi çeşidi üzerinden hesaplama yapmanız gerektiğine dikkat etmelisiniz.

  Aylık geliriniz çok yüksek değilse, ödeme planınızı yaparken de dikkat etmelisiniz. Yasal olarak aylık toplam kredi ya da kredi kartı borcunuz, aylık gelirinizin yarısını geçemiyor. Dolayısıyla vadeyi öncelikli olarak buna göre değerlendirmelisiniz. Sonrasında ise kendi planınıza göre vadeleri uzatarak aylık taksit tutarını daha da azaltmanız mümkün. Buna rağmen faiz oranları aylık olarak uygulandığı için vade uzadıkça ödediğiniz toplam tutarın da artacağını unutmamanız gerekiyor.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
500,00 TL 500.000,00 TL 1 - 36 Ay %0 %125,01

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 0,00 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,00 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.000,08 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon