Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com
Bedelli Askerlik Kredisi Bul
TAVSİYE ETTİĞİMİZ KREDİLER

Bedelli Askerlik Kredisi Nedir?

 

Bedelli askerlik kredisi, yasalarda bulunan şartları sağlayan ve bedelli askerlik yapma hakkına sahip olan kişilere sunulan kredi türü. Bankaların kendi prosedürlerini ve kurallarını karşılayan kişilere, uygun olan faiz oranları neticesinde bedelli askerlik kredisi veriliyor. TEB, İş Bankası, Türkiye Finans, Yapı Kredi, Denizbank ve Garanti BBVA bedelli askerlik kredisi için en çok tercih edilen kurumlar arasında.

Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

 

Bedelli askerlik kredisinde 15.000 TL tutarında sınır bulunuyor. Temmuz ve aralık dönemlerinde askere gidecek olan kişilerin yaklaşık 38 bin TL ödemesi gerekirken, bankaların verdikleri kredi miktarı 15 bin ile sınırlı kalıyor. Üst limit aynı olmasına karşın faiz oranları ve vadeler değişiklik gösterebiliyor. HangiKredi askerlik için kredi hesaplamalarınızı kolaylıkla yapmanızı sağlıyor.

Bedelli Askerlikten Kimler Faydalanabilir?

 

Yeni sistem neticesinde 20 yaşını dolduran her birey bedelli askerlik için başvuruda bulunabilir. Askerlik yapma yükümlülüğü gelenler, daha önceden ertelemiş ve artık askerliğini tamamlamak isteyen herkes bedelli askerlik ücretini ödeyerek gerekli başvuruları tamamlayabilir.

Bedelli Kredisi Şartları

 

Bedelli askerlik için kredi almak adına bazı şartları sağlıyor olmanız gerekli.

 

  • Kredi notunuzun yüksek olması, yani bankalarla olan kredi ve kredi kartı ödemelerinizin düzenli olması
  • İpotekle kredi alınacaksa evlilik durumunda eşin rızasının olması
  • Vade sürelerinin en fazla 36 ay ile sınırlı kalması
  • Halihazırdaki belgelenebilir gelirin kredi taksidini karşılıyor olması
  • Gelirin resmi evrakla beyan edilebiliyor olması

Bedelli Askerlik Kredisi 2022

 

Bedelli askerlik kredisi için 2022 yılında belirlenen maksimum tutar 15.000 TL. Geri kalan ücret için ihtiyaç kredisine başvurmak mümkün olsa da resmi bedelli askerlik için kredi miktarı belirlenen tutarla sınırlı kalıyor. 15.000 TL kredi için mali tabloyu aşağıda bulabilirsiniz:

Vade 

Örnek Faiz Oranı

Yıllık Maliyet Oranı 

Aylık Taksit

Toplam Geri Ödeme

12

1,09

18,03

1.359 TL

16.384 TL

24

1,09

17,49

732 TL

17.652 TL

36

1,09

17,30

525 TL

18.982 TL

VakıfBank Bedelli Askerlik Kredisi

 

VakıfBank’ın şu an bedelli askerlik için özel bir ürünü bulunmasa da her daim sunduğu avantajlı faiz oranları ile 36 aya kadar vadelendirebileceğiniz ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.  

Vakıfbank bedelli askerlik kredisi için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibi:

  • T.C. kimlik aslı ya da fotokopisi
  • Belgelenebilir gelir
  • Esnaf durumunda vergi levhası
  • Bankanın talep ettiği kefil ya da ipotek

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

 

Halkbank ihtiyaç kredisi seçenekleri arasında, bedelli askerlik yapmak isteyenlere de hizmet veriyor. Banka her vade için %1,07 faiz oranı ile bedelli askerlik yapmak isteyenlere destek veriyor. Başvurularınız dahilinde %0,93’e kadar düşme opsiyonu olan faiz oranı neticesinde kolaylıkla kredi alabilmek mümkün. Yine belli sınırlandırmalar olmasına karşın, bedelli askerlik ücretinin tamamına kadar olumlu sonuç alabilmeniz mümkün.

ING Bedelli Askerlik Kredisi

 

ING ihtiyaç kredisi altında bedelli askerlik için gerekli nakit miktarını elde edebilirsiniz. 3 ay erteleme seçeneği sunan ING sayesinde, başvurunuzu kısa sürede tamamlamak ve kolay ödeme sürecine başlamak mümkün. 

Akbank Bedelli Askerlik Kredisi

 

Akbank da ihtiyaç kredisi seçenekleri sayesinde bedelli askerlik için kredi çekebileceğiniz bankalar arasında yer alıyor. Vade sürelerine göre değişiklik gösteren ihtiyaç kredisine online ya da şube üzerinden direkt başvurabilirsiniz. TC kimlik, gelir belgesi, gerekli görülmesi durumunda kefil ya da ipotek ile çok kısa sürede kredi işlemlerinizi tamamlamanız mümkün.

Garanti BBVA Bedelli Askerlik Kredisi

 

Bedelli askerlik için gerekli olan nakit ihtiyaçlarınızn Garanti BBVA ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Vadeye göre değişen Garanti BBVA faiz oranlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Kredi Tutarı TL

Faiz Oranı %

Vade Ay

Aylık Taksit TL

15.000 TL

1,79

36

602,57 TL

25.000 TL

1,74

36

994,74 TL

50.000 TL

1,59

36

1.932,78 TL

75.000 TL

1,49

36

2.843,22 TL

100.000 TL

1,29

36

3.644,20 TL