Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı hesaplaması yapabilir, tüketici finansmanı kâr payı oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel finansman başvurusunda bulunabilirsiniz!

Ayın Kredisi - 5.000 TL 12 Ay Vadeli

3 Ay Ertelemeli Kredi
Faiz
%1,59
Tahsis Ücreti
25,00 TL
Aylık Taksit
470,13 TL
Toplam Ödeme
5.666,56 TL

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı Kâr Oranları

 • Finansman Tutarı
 • Vade
 • Kâr Payı
 •  
 • 1.000 TL - 500.000 TL
 • 1 - 36 Ay
 • %1,66

Kuveyt Türk'ün Diğer Finansman Ürünleri

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

 

Kuveyt Türk kredi seçeneklerinden yararlanmak için kredi notunuzun belli bir seviye üzerinde olması gerekiyor. Kredi notunun riskli gruplarda yer alması geri ödeme konusunda iyi bir referans yaratmadığı için kredi alınması mümkün olmuyor. Kuveyt Türk kredi hesaplama işlemi yaparken mutlaka notunuza göre hareket etmelisiniz. Aşağıda kredi notları ve risk gruplarını görebilirsiniz.

 • 0-699 en riskli
 • 700-1099 orta riskli
 • 1100-1499 az riskli
 • 1500-1699 iyi
 • 1700-1900 çok iyi

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı başvurusunu online kanallardan yapabileceğiniz gibi, bankanın şubelerinden de detaylı bilgi alarak işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda internet şubesi ve mobil uygulama üzerinden de müşterilerinin kolaylıkla ihtiyaç finansmanı başvurusunda bulunmasını sağlayan bankanın farklı nakit çözümlerinden yararlanmak mümkün.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

 

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanına 18 yaşını doldurmuş olan herkes başvuruda bulunabilir. Başvurunun olumlu sonuçlanması için ise kredi notunun yeterli, gelir belgesinin istenen tutarla uyumlu ve sigorta girişinin yapılmış olması gerekiyor. Eğer halihazırdaki kredi kartı ve kredi borçlarınız aylık gelirinizin yarısından daha fazlaysa yeni bir kredi ya da finansman almanız mümkün olmayabilir. Bu yüzden halihazırdaki borçlarınızı yapılandırmak ya da imkanınız varsa direkt kapatmak isteyebilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

 

Kuveyt Türk kredi başvurusu sırasında temel belgeleri götürerek işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Kimlik kartı, ehliyet ya da pasaport, başvuruyu yapacak kişiye ait güncel gelir belgesi öncelikli evraklar arasında. Aynı zamanda finansmanın türüne ve kullanılacak kredinin miktarına göre farklı belgeler istenmesi söz konusu olabilir. Telefonla ya da şubeleri ziyaret ederek almak istediğiniz kredi türü için istenebilecek ekstra belgeleri talep edebilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düşecek mi?

 

Müşterilerine uygun kâr payları ile hizmet veren bankanın ne zaman zam ne zaman indirim yapacağını söylemek mümkün değil. Kendi prosedürleri gereği ve ekonomik değişimlere bağlı olarak belirledikleri kâr oranlarını HangiKredi’den takip edebilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nedir?

 

Kuveyt Türk kredi yerine kâr oranı mantığına dayanan 4 farklı alt kategoride ihtiyaç finansmanı sunuyor. Bu ihtiyaçların dışında da finansman desteği sağlayan banka genel olarak hac/umre finansmanı, eğitim finansmanı, seyahat finansmanı ve tekne tüketici finansmanı sunmaktadır.

Hac/Umre Finansmanı: Uygun faiz seçenekleri ile 36 aya kadar vadelendirilebilen bu ürün türü, hac ve umre ziyaretleriniz için gerekli olan tüm masrafların karşılanmasını sağlar. Yaptığınız harcamaların finanse edilebilmesi için anlaşılan tur firmasının Umre organizasyonunda yetkili olması ya da Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanmakta olan listelerde yer alması gerekli.

Eğitim Finansmanı: İlköğretim, lise, üniversite, yüksek lisans, dil eğitimi gibi bu alandaki bütün seçenekleri kapsayan eğitim kredisi sayesinde 36 aya kadar vadelerle ödeme imkanı bulabilirsiniz. Gelir belgesi bulunmayan öğrenciler için başvurular resmi velisi tarafından gerçekleşir ve sorumlu olarak kabul edilir.

Seyahat Finansmanı: Seyahatler sırasında nakit para sıkıntısı yaşanmaması için acentelerin de desteği ile alınabilen finansman türü. Tüketiciler sadece TL üzerinden finansman alabilirken işletmeler döviz üzerinden de kredi alabilirler.

Tekne Tüketici Finansmanı: Tekne sahibi olmak isteyen müşterilere avantajlı kâr oranı ve 36 ay vade ile nakit para sunan finansman türü. Teknecilikle ilgili yapılacak her işlem için kullanılması mümkün olan bu finansman sayesinde, kolay bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Hesaplama

 

Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi hesaplama için HangiKredi hesaplama araçlarını kolaylıkla kullanabilirsiniz. Diğer bankaların faiz oranlarını ve seçeneklerini karşılaştırmaya imkan veren sayfa üzerinden başvurunuzu da kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Krediye başvurmadan önce hesaplama işlemi yapmak uzun vadede planlı hareket etmenize yardımcı olur. Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi için örnek hesaplama tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Tutar (TL)

Vade (%)

Aylık Kâr Oranı (%)

Aylık Taksit (TL)

Toplam Ödeme (TL)

30.000

36

%1,33

367,33

13.273,88

30.000

24

%1,33

504,82

12.165,68

Tabloda yer alan hesaplamalar 26.10.2020 tarihindeki güncel faiz oranları ile yapılmıştır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar Tutar?

 

Kuveyt Türk kredi başvurusunun onaylanmasının ardından yapmış olduğu işlemler için dosya masrafı alabiliyor. Bunu da bir ödeme talep etmek yerine alınacak olan ana kredi tutarından keserek yapmayı tercih ediyor. Yasal yapılandırmalar gereği dosya masrafı talep edilen kredi tutarının binde 5’inden daha fazla olamaz. Diğer kesintiler haricinde sadece dosya masrafından bu oranın üzerinde kesinti yapıldığını fark ettiyseniz Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Var mı?

 

18 yaşını doldurmuş olmanın dışında Kuveyt Türk finansman kullanmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Buna karşın yaşı 65’in üstünde olan kişilerde sigorta ve bazı sağlık belgeleri zorunlu tutulabiliyor. Yaş prosedürü ile ilgili detayları bankadan öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Mümkün mü?

 

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı için kefil durumunu zorunlu tutmuyor. Eğer kredi notunuz ve gelir belgeniz yeterliyse kefile ihtiyaç duymadan nakit çözüm bulabilirsiniz. Kredi notunuz yetmesine rağmen gelir belgenize göre yüksek rakamlar istemeniz durumunda ise banka güvence altına almak adına kefil isteyebilir.

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Kuveyt Türk kredi başvurusu için öncelikle ihtiyacınızın ne olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. İhtiyacınıza göre farklı başvuru belgeleri istenmesi durumu olduğu için kesinlikle önceden kredi alt kategorisini belirlemelisiniz. Sonrasında kredi notunuzu da göz önünde bulundurarak vade ve faiz karşılaştırması yaparak başvurunuzu tamamlamalısınız.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar 1.000 TL

Max. Tutar 500.000 TL

Vade süresi 3-36 Ay

Min. Yıllık Maliyet Oranı %26,7100

Max. Yıllık Maliyet Oranı %27,4600

Örnek: 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde, Kuveyt Türk'ün yer alan en düşük faiz oranına göre aylık taksit ödemesi 391,82 TL, banka tahsis ücreti 50,00 TL, yıllık maliyet oranı ise %27,1700'dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 14.155,52 TL'dir.

Faiz indirimlerinden ve kredi kampanyalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bırakın!

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.