Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Kredi başvurusu yapmak için kredi faiz oranları arasında kredi hesaplama işlemleri yapanlardansanız ya da yapacak olanlardansanız, bazı önemli bilgilere de ihtiyacınız olacaktır.

Kredi başvurusu için gerekli belgeler de bunlardan birisi ve bu belgeler içerisinde neredeyse olmazsa olmaz biri var ki o da bu yazının konusu olan gelir belgesi.

Peki, gelir belgesi olmadan kredi çekmek mümkün mü? Standart koşullarda maalesef gelir belgesiz kredi çekmek mümkün değil. Eğer banka, istisnai bir kredi kampanyası ya da kredi ürünü hazırlamadıysa gelir belgesiz kredi çekmek imkansız.

Kredi çekmek için gereken şartlar içerisinde kredi başvurusu yapan kişinin geriye dönük olarak son 6 aylık sigorta priminin ödenmiş olması da gerekiyor. Yani sadece gelir belgesi değil, çalıştığınız şirket tarafından yatırılan sigorta piriminizin de olması gerekli.

Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi?

Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi sorusunu da bu noktada cevaplamak gerekiyor. Yani eğer çalışıyorsanız fakat sigorta belgeniz, dolayısıyla gelir belgeniz yoksa, kredi başvurusu çekmeniz yine mümkün olmuyor.

İpotekli kredi adı verilen  kredi seçeneği ise bu konuda neredeyse tek çözüm oluyor. Yani tapusu üzerinize olan bir gayrimenkulü ipotekli göstererek ipotekli kredi çekebilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar da oldukça aranan kurumlar olsa da çok istisnai bazı düşük tutarlı kredi seçenekleri haricinde size aracı olacağını söyleyen kurumlarla muhatap olmaktan kaçınmanızda fayda var.

Kredi hesaplama araçları Hangikredi.com ile bir tık ötenizde.

En Uygun Kredi Faiz Oranı Hangi Bankada?
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

12 yorum

  1. Merhabalar öğrenciyim ing banktan 3000 tl kredi başvurusu yaptım onaylandığına dair bilgilendirme mesajı geldi şubeye gidip gelir belgesi olmadan kredimi kullanabilirmiyim

  2. Merhaba Özgür,

    Bankanın farklı bir prosedür ya da kampanyası yoksa normal şartlar altında gelir belgesi beyaz etmeden kredi başvuruları onaylanmaz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir