Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek Mümkün mü?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 27.12.2014 Güncelleme Tarihi: 8.12.2021

Kredi başvurusu yapmak için kredi faiz oranları arasında kredi hesaplama işlemleri yapanlardansanız ya da yapacak olanlardansanız, bazı önemli bilgilere de ihtiyacınız olacaktır.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek Mümkün mü?
Kredi başvurusu için gerekli belgeler de bunlardan birisi ve bu belgeler içerisinde neredeyse olmazsa olmaz biri var ki o da bu yazının konusu olan gelir belgesi.

Peki, gelir belgesi olmadan kredi çekmek mümkün mü? Standart koşullarda maalesef gelir belgesiz kredi çekmek mümkün değil. Eğer banka, istisnai bir kredi kampanyası ya da kredi ürünü hazırlamadıysa gelir belgesiz kredi çekmek imkansız.

Kredi çekmek için gereken şartlar içerisinde kredi başvurusu yapan kişinin geriye dönük olarak son 6 aylık sigorta priminin ödenmiş olması da gerekiyor. Yani sadece gelir belgesi değil, çalıştığınız şirket tarafından yatırılan sigorta piriminizin de olması gerekli.

Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi?

Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi sorusunu da bu noktada cevaplamak gerekiyor. Yani eğer çalışıyorsanız fakat sigorta belgeniz, dolayısıyla gelir belgeniz yoksa, kredi başvurusu çekmeniz yine mümkün olmuyor.

İpotekli kredi adı verilen kredi seçeneği ise bu konuda neredeyse tek çözüm oluyor. Yani tapusu üzerinize olan bir gayrimenkulü ipotekli göstererek ipotekli kredi çekebilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar da oldukça aranan kurumlar olsa da çok istisnai bazı düşük tutarlı kredi seçenekleri haricinde size aracı olacağını söyleyen kurumlarla muhatap olmaktan kaçınmanızda fayda var.

En Uygun Kredi Faiz Oranı Hangi Bankada? diye merak ediyorsanız Kredi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

13 Yorum

Onur
Onur 13.07.2020 • 00:00

Merhabalar gelir belgem yok dükkan açmak için kredi çekmek istiyorum fakat üstümde ev var ipotekle çekebilir miyim acaba

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi 13.07.2020 • 00:00

Merhaba Onur, Bankaların ipotekli ihtiyaç kredisi ürünlerinden yararlanabilirsin.

Beğen(0)
Özgür
Özgür 13.07.2020 • 00:00

Merhabalar öğrenciyim ing banktan 3000 tl kredi başvurusu yaptım onaylandığına dair bilgilendirme mesajı geldi şubeye gidip gelir belgesi olmadan kredimi kullanabilirmiyim

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi 14.07.2020 • 00:00

Merhaba Özgür, Bankanın farklı bir prosedür ya da kampanyası yoksa normal şartlar altında gelir belgesi beyaz etmeden kredi başvuruları onaylanmaz.

Beğen(0)
Daha Fazla Yorum

Son Eklenen İçerikler

 • Kesin Onaylı Kredi Kartı Nedir? 28.09.2022

  Kesin Onaylı Kredi Kartı Nedir?

 • HangiKredi'den Ümraniyespor Forması Hediye 28.09.2022

  HangiKredi'den Ümraniyespor Forması Hediye

 • Dijital Ayak İzi Nedir? 27.09.2022

  Dijital Ayak İzi Nedir?

 • Ticaret Bakanlığı’ndan Tüketici ve Konut Kredilerinde Yeni Düzenleme 26.09.2022

  Ticaret Bakanlığı’ndan Tüketici ve Konut Kredilerinde Yeni Düzenleme

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon