Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Kredi başvurusu yapmak için kredi faiz oranları arasında kredi hesaplama işlemleri yapanlardansanız ya da yapacak olanlardansanız, bazı önemli bilgilere de ihtiyacınız olacaktır.

Kredi başvurusu için gerekli belgeler de bunlardan birisi ve bu belgeler içerisinde neredeyse olmazsa olmaz biri var ki o da bu yazının konusu olan gelir belgesi.

Peki, gelir belgesi olmadan kredi çekmek mümkün mü? Standart koşullarda maalesef gelir belgesiz kredi çekmek mümkün değil. Eğer banka, istisnai bir kredi kampanyası ya da kredi ürünü hazırlamadıysa gelir belgesiz kredi çekmek imkansız.

Kredi çekmek için gereken şartlar içerisinde kredi başvurusu yapan kişinin geriye dönük olarak son 6 aylık sigorta priminin ödenmiş olması da gerekiyor. Yani sadece gelir belgesi değil, çalıştığınız şirket tarafından yatırılan sigorta piriminizin de olması gerekli.

Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi?

Sigortasız çalışanlar kredi çekebilir mi sorusunu da bu noktada cevaplamak gerekiyor. Yani eğer çalışıyorsanız fakat sigorta belgeniz, dolayısıyla gelir belgeniz yoksa, kredi başvurusu çekmeniz yine mümkün olmuyor.

İpotekli kredi adı verilen  kredi seçeneği ise bu konuda neredeyse tek çözüm oluyor. Yani tapusu üzerinize olan bir gayrimenkulü ipotekli göstererek ipotekli kredi çekebilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar da oldukça aranan kurumlar olsa da çok istisnai bazı düşük tutarlı kredi seçenekleri haricinde size aracı olacağını söyleyen kurumlarla muhatap olmaktan kaçınmanızda fayda var.

Kredi hesaplama araçları Hangikredi.com ile bir tık ötenizde.

En Uygun Kredi Faiz Oranı Hangi Bankada?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

8 yorum

 1. Evimi ipotek karşılığında ihtiyacım olan 50000 tl kullanmak istiyorum saygılarımla.

 2. Sayın Sinem Yeykan,

  Sitemiz üzerinden online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 3. Bende gelir belgesi olmadan kefilsiz kredi çekmek istiyorum ama gelir vergisi olmadan olursa iyi olur çünkü sadece TC numaram ile olursa iyi olur.

 4. Sayın Nurcan Topçu Canbulat,

  Belgelenebilir geliriniz olmadan kredi çekmeniz mümkün değildir.

 5. ev almak için yeterli bir miktar var geri kalanı kredi çekmek istiyorum yalınız gelir belgem yok ne yapmam gerekiyor

 6. Sayın Osman Tekin,

  Bankalardan kredi alabilmek için belgelenebilir geliriniz olmalıdır.

 7. merhaba benim üzerime ait borçsuz kendi aldığım 40 tl tutarında bir aracım var kasko değeri 38 bin lira yani 2013 model hundai i20 model aracım ama ben herhangi bir iş yerinde çalışmıyorum yani seyyar çanta satıyorum 10 veya 15 bin tl aracımın üzerine kredi çekmek istiyorum amacım bir iş yeri açmak çantacı açmayı düşünüyorum ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim SAYGILAR.

 8. Sayın Ejder,

  Malınızı ipotek göstererek ipotekli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bunun için bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir