İpotekli Kredi Nedir?

Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir gelir ve sigorta olmasının yanı sıra kredi notunuzun da yeterli olması gerekir. Kullanabileceğiniz maksimum kredi tutarı bu bilgilerinize göre değişiklik gösterebilir. Yine aynı şekilde kredi alıp alamayacağınız bu bilgilere göre değişiklik gösterebilir. Bankalardan kredi kullanabilmek için tercih edebileceğiniz yollardan biri ipotekli ihtiyaç kredisidir.

İpotekli konut kredisi ve taşıt kredisinde olduğu gibi bankanın bir taşınmaz mal varlığını ipotek altına almasıyla, ipotek karşılığı kredi verilmesine ipotekli ihtiyaç kredisi denilmekte.Genel ihtiyaç kredisi ürünlerine göre daha uzun vadeli ve yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi almak isterseniz ipotekli ihtiyaç kredisi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ancak bu noktada hatırlatmamız gerekir ki ipotekli ihtiyaç kredisi  kullandırıp kullandırmamak, tutar ve vade süresi tamamen bankanın inisiyatifindedir.

İpotekli ihtiyaç kredisi ne işe yarar?

İpotekli ihtiyaç kredisinden faydalanabileceğiniz farklı alanlar var. Birkaç bankaya birden borcunuz varsa ve bunları tek çatı altında birleştirmek istiyorsanız ipotekli ihtiyaç kredisi olanaklarından faydalanabilirsiniz. Böylece toplam borcunuz vade süresini uzatabilir ve daha uygun faiz oranları ile borcunuzu ödemeye devam edebilirsiniz.

Yüksek tutarlarda kredi ihtiyacınız varsa yine ipotekli ihtiyaç kredisi ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Genel ihtiyaç kredisi ürünleri ile kullanabileceğiniz kredi tutarı fazla yüksek değildir. Mal varlığınızı ipotek ettirerek daha yüksek meblağlarda ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

İpotekli kredi hesaplama ve ipotekli kredi başvurusu için kredi sayfamızda yer alan kredi hesaplama aracından yararlanabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden hızlı ve güvenilir şekilde kredi sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Kredi Hesaplama


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz