Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Kredi hesaplama işlemi yaptıktan sonra kredi faiz oranı, kredi masrafları, kredi sigorta ücreti ve kredi maliyeti gibi koşullara bakarak en uygun krediyi bulabilirsiniz ancak bir kredinin sizin için en uygun kredi olması, sizin alacağınız kredi tutarını değiştirmeyebilir. Bu yazımızda “ne kadar kredi alabilirim?” sorusuyla ilgili sizleri aydınlatmaya çalıştık.

Kredi başvurusu yaparken gerekli belgeler arasında kredi türüne veya özelliklerine göre değişmeyen kalemlerden birisi de gelir belgesi. Gelir belgesi olmadan kredi çekemeyeceğiniz gibi istediğiniz tutarda da kredi çekebilmeniz de mümkün değil. Alacağınız kredinin tutarı belgelenebilir gelir belgenizde yer alan gelirinizle doğru orantılı. Yasal olarak, aylık taksitlerin toplam tutarı, belgelenebilir hane gelirinin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde düzenleniyor.

Banka ne kadar kredi verir?

Peki bankalar ne kadar kredi verir? Ne kadar kredi çekebilirim? Aslında bunun için sabit ve değişmez kredi hesaplamaları yapabileceğimiz bir formül yok. Alabileceğiniz kredi tutarı geliriniz, kredi notunuz ve kredibilitenize göre değişiklik gösteriyor. Kredi notunuzun yüksek olması kredi alma ihtimalinizi arttırıyor.

Kredi notu, ödemekte olduğunuz krediler, kredi kartı ve fatura borçlarınızı aksatma ya da zamanında ödeme durumlarınız gibi birçok seçenek yine bu kredi üst limitini etkileyecektir.

En uygun kredi başvuru sürecini uygulayarak, en şeffaf verilerle kredi hesaplama işlemlerinizi Hangikredi.com kredi hesaplama sayfası üzerinden yaparak tüm bankaların ayrıntılarını tek bir ekranda görebilir ve sizin için en uygununa güvenle kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ne Kadar Kredi Çekebileceğini Hesapla
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

10 yorum

 1. 2000 lira gelirim var mevcutta 515,00 tl kredi taksitim var ne kadar daha kredi alabilirim?

 2. Sayın Enes Öztürk,

  Aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı, belgelenebilir aylık gelirinizin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Ancak bu bilginin dışında kredi notunuz da alabileceğiniz tutarı etkilemektedir.

 3. Aylık 8500 lira gelirim var ne kadar kredi alabilirim üç tane de ödediğim kredim var

 4. 4000 tl gelirim var, 2000 tl kredi taksiti ödemem var, ne kadar kredi alabilirim ?

 5. Benim kredim puanım sıfır nekadar alırım kredi

 6. 1040 kredi puanım var nekadar kredi alabilirim

 7. Sayın Samet,

  Kredi alabilmek için öncelikle kredi notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir