Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Belgeleyebileceğiniz diğer geliriniz var mı?

Başka kredi ödemeniz var mı?

Ödeyebileceğiniz Aylık Taksit

1.500 TL

Çekebileceğiniz Kredi Tutarı

25.000 TL

Aradığınız aylık taksit tutarına göre kredi bulunmamaktadır. En yakın değere göre hesaplama işlemi gerçekleştirilmiştir.

Faiz Oranı: % 0,22

KKDF: %15

BSMV: %5

Vade: 48 Ay

48 Ay vadeli 25.000 TL ihtiyaç kredilerini listele
GÖNDER
Sonuçlar e-posta adresinize gönderilsin mi?

Gelir durumu çekilecek kredi tutarını etkiler mi?

 

Çekeceğiniz kredi tutarı gelirinize göre değişiklik gösterebilir. Aylık taksitlerin toplam tutarı, hane gelirinin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Buna bağlı olarak ödemekte olduğunuz başka bir kredi yoksa, aylık taksidi hane gelirinin yarısına denk gelecek tutarda kredi alabilirsiniz. Ödemekte olduğunuz başka krediler varsa hesaplamanıza bu kredilerin aylık taksit ödemelerini de eklemeniz gerekmektedir.

Kredi notu çekilecek kredi tutarını etkiler mi?

 

Kredi notunuz alabileceğiniz kredi tutarını etkiler. Kredi notu, sizin finansal geçmişinizi yansıtan sayısal bir değerdir. Kredi notunuzun yüksek olması ödemeler konusunda güvenilir olduğunuzun göstergesidir ve kredi notunuzun yüksek olması başvurunuzun onaylanma ihtimalini arttırır. Bu nedenle kredi puanınızın yüksek olması alabileceğiniz kredi tutarının da yüksek olmasını sağlayabilir.

Kredibilite nedir?

 

Kredibilite, kişi ve kurumların finansal değerlerine göre çeşitli analizler ve değerlendirmeler sonucunda oluşturulan finansal değer notudur. Bu not, kredi kuruluşlarına sunulmak üzere hazırlanır. Kredi ya da kredi kartı almak istediğinizde bankalar başvurunuzu kredibilitenize göre değerlendirir. Daha önce çekilen krediler, ödeme düzeni, borç gecikmeleri, icra ya da yasal takip gibi durumlar, gelir durumu, kredi kartı kullanma düzeni gibi durumlar kredibilitenizi etkiler.

Çekilebilecek kredi tutarı ile ilgili yasal bir zorunluluk var mı?

 

Aylık taksit ödemelerinin toplam tutarı, belgelenebilir hane gelirinin yüzde 50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Ailenizle yaşıyorsanız, tüm ailenin geliri dikkate alınır. Tek başınıza yaşıyorsanız sadece sizin geliriniz söz konusu olur. Alınabilecek maksimum kredi tutarı böylece yasal olarak sınırlandırılmıştır. Hesaplama araçlarımızı kullanarak ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.