DASK ile ilgili bilmeniz gerekenler

Zorunlu Deprem Sigortası olarak da bilinen DASK Sigortası, Türkiye’de uygulanan zorunlu sigortalar arasında yer alıyor. Zorunlu olan bu sigorta için DASK hesaplama detayları ve DASK başvurusu ile ilgili detayları sizin için derledik…

Zorunlu Deprem Sigortası Nedir?

DASK, yani Zorunlu Deprem Sigortası, 1999 depremi sonrasında gündeme gelen ve açılımı “Doğal Afet Sigortaları Kurumu” olan kurum tarafından, deprem riskine karşı hasarlar için sunulan, gerçek ve tüzel kişilere ait tapuları kapsayan bir sigorta türüdür.

DASK sigortası, söz konusu hasarlara karşı 150 bin TL’ye kadar teminat sunar. Yasal olarak zorunlu sigortalar arasında yer alan Zorunlu Deprem Sigortasını yaptırmayan konut sahibi gerçek ve tüzel kişiler için ceza söz konusudur.

DASK Hesaplama

Zorunlu Deprem Sigortası hesaplama işlemi için şu veriler çarpılır:

  • Binanın bulunduğu deprem risk bölgesi
  • Binanın yapısal özellikleri için belirlenen değer
  • Binanın alanı

DASK Deprem Sigortası Fiyatları

DASK deprem sigortası fiyatları, poliçelerde standarttır. Sigorta şirketleri ve sigorta fiyatları arasında her türlü sigorta türü ve teminat için en uygun sigorta seçeneğine, Hangikredi.com DASK sorgulama aracı üzerinden Zorunlu Deprem Sigortası sorgulaması yaparak ulaşabilir ve size en uygun seçeneğe güvenle sigorta başvurusu yapabilirsiniz. Hemen DASK poliçe sorgulaması yaparak sigortanızı yaptırın!

DASK Sorgulamak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir