Borç Transferi

Borç transferi ya da diğer adıyla borç kapatma kredisi, ihtiyaç kredisi borçlarınızı tek bir bankada toplamaya yarayan bir sistem. Borç transferi ile ilgili merak ettiklerinizi hazırladığımız yazıdan öğrenebilirsiniz.

Farklı bankalardan çektiğiniz ihtiyaç kredisi borçlarınız ya da kredi kartı borçlarınız biriktiyse ve hem ödemesi hem takip etmesi zorlaştıysa bir banka ile anlaşarak borç transferi kredisi olanaklarından faydalanabilirsiniz. Borç kapatma kredisi veren bankalar, borç transfer etme konusunda farklı tutum sergilemektedir. Borç transferi kredisinden faydalanmak için banka yetkilileri ile bizzat konuşarak durumunuzu izah etmeniz gerekir.

Aylık kredi taksiti ödemelerinizin toplam tutarı belgelenebilir gelirinizin %50’sini geçmiyorsa ve yeni bir kredi daha alma olanağınız varsa borç kapatma kredisine gerek kalmadan kendiniz yeni bir kredi başvurusu yapıp tüm kredi borçlarınızı ödeyerek borcunuzu teke düşürebilirsiniz. Kredi sorgulama ve kredi başvuru işlemlerinizi Hangikredi.com kredi sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel borç kapatma kredisi faiz oranları size avantaj sağlayabilir ancak bankanın sizden isteyeceği masraf ücretlerini de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Kredi kapatma kredisi konusunda bankalar, sizin alacağınız kredi ile gerçekten diğer borçlarınızı ödeyip ödemeyeceğinizden emin olmak ister. Bu yüzden başvuru esnasında ikna edici bir tutum içinde olmanız son derece önemlidir. Başvurunuza ekleyeceğiniz gelir belgenizin yanı sıra aynı evde yaşadığınız diğer kişilerin gelir belgeleri ve varsa tapularınız bu süreçte size fayda sağlayacaktır. Bazı bankalar, diğer bankalara olan ödemeleri bizzat kendileri EFT yoluyla gerçekleştirmek ister. Bu teklifi kendiniz sunarak bankanın başvurunuzu olumlu değerlendirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi alamıyorsanız kredi yapılandırma olanaklarından da faydalanabilirsiniz.

En Uygun Kredi Faiz Oran��nı Bul
Borç Transferi
5 (100%) 2 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

132 yorum

  1. 3000 TL maaşla özel sektör calusaniyim
    Maaş müşteri si olduğum vakıf banktan 30000 TL Kredi çektim artı diğer kart borclarim 15000 TL yapılandırmak istiyorum ne önerirsiniz?


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir