Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 27.09.2019 Güncelleme Tarihi: 27.04.2023

Kredi kartlarını artık hayatımızın her alanında kullanıyor, tüm harcamamızı ve alışverişimizi kredi kartları aracılığı ile yapıyoruz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar
Hal böyle olunca kredi kartı başvuru sayısı da her geçen gün artıyor. Kredi kartı başvurusu yaparken kredi notunun iyi olması oldukça önemli. Kredi notu düşük olan kişiler için ise farklı başvuru kanalları söz konusu. Bu kişiler bloke teminatlı kredi kartı seçeneklerinden yararlanabiliyor. 

Kredi Notu Düşük Olan Biri Neden Kredi Kartı Alamıyor?

Kredi notu bankalar için oldukça önemli. Kredi notu sıfır olan birisi risk grubunda olsa da çalışma durumuna göre kredi kartı çıkarma şansına sahip olabiliyor. Kredi notunun sıfır olması bankanın tüketici ile ilgili fikir sahibi olmaması anlamına geliyor. Kredi notu 1 ile 699 arasında olan kişilerse bankalar için en riskli grubu temsil ediyor. Bu kişilerin kredi kartı başvurusu genellikle kabul edilmiyor. Kredi notu 1 ile 699 arasında değişen kişiler muhtemelen kredi kartı borcu yüzünden yasal takip geçirmiş olan kişilerden oluşuyor. Bu nedenle bankalar, bu kişilere kredi kartı vermeye çok sıcak bakmıyor.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notu düşük olan kişiler genellikle bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapıyorlar. Zira bu seçenek kredi notunu yükseltmek ve kredi kartı almak için en mantıklı seçenekler arasında yer alıyor.

Kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı veren en popüler banka şu sıralar Kuveyt Türk olarak karşımıza çıkıyor. Kuveyt Türk bankası, bloke teminatlı kredi kartını en çok veren bankalardan bir tanesi olma özelliğine sahip. Ayrıca şu kartlara yapacağınız başvurular, diğer kartlara nazaran daha kolay onaylanabilir:

Kimler Kesinlikle Kredi Kartı Alamaz?

18 yaşının altında olan, herhangi bir geliri olmayan ve kredi kartı belgeleri ebeveynleri tarafından onaylanmayan bir kişi kesinlikle kredi kartı alamaz.

"Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar" yazımızdan bu konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Almak için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi kartı almak için özellikle belirlenecek bir kredi notu olmasa da kredi notu tüketiciyle ilgili fikir sahibi yaptığından bankanın kararında etkilidir. Kişinin kredi notu oluşmamışsa, çalışma durumuna göre kredi kartı alabilir. Kredi puanı 1 ile 699 arasında olan kişiler bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapabilirler. 700 puan ve üstünde yer alan kişiler de çalışma durumlarına ve gelir beyanlarına göre kredi kartı sahibi olabilirler.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke teminatlı kredi kartı, kredi notu düşük olan kişilerin başvurabileceği bir kredi kartı türüdür. Bu kredi kartını almadan önce, belirli bir miktarda parayı bankaya bloke ettirmek gerekir. Örneğin 1.000 TL bloke ettirip 1.000 TL limitli bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bloke teminatlı kredi kartını kullanmak kredi notunuza olumlu yönde etki edecektir.

Bloke teminatlı kredi kartında yine taksitlendirme işlemi yapılabilir, puan kazanılabilir. Normal kredi kartından tek farkı, asgari ödeme tutarının bulunmamasıdır. Gelen borcun hepsini ay içerisinde ödemeniz gerekir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartını almak için direkt olarak şubeye gidip başvuru yapmanız gerekir. Burada yapacağınız görüşme son derece önemli. Bloke teminatlı kart için bankanın bloke koyacağı bir miktar paranız olması gerekir.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

34 Oy

-

3,35 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

13 Yorum

Kevser
Kevser 27.07.2020 • 00:00

Merhabalar 928 kredi notum var hangi bankadan kredi kartı alabilirim yardım istiyorum

Yanıtla Beğen(9)
ikon
Hangikredi 13.08.2020 • 00:00

Merhaba Kevser, Kredi kartı başvuruları için bankaların talep ettiği kredi notu birbirinden farklı olabiliyor. Eğer maaş bankan varsa öncelikle maaş bankana kredi kartı talebinde bulunmanı tavsiye ederiz.

Beğen(6)
Vedat
Vedat 10.07.2020 • 00:00

Kredi puanı düzgün ödeme yaparak kaç ayda artar puan 1083

Yanıtla Beğen(5)
ikon
Hangikredi 13.07.2020 • 00:00

Merhaba Vedat, Kredi notunun ne kadar sürede yükseleceği tarafımızca öngörülebilir bir bilgi değil. Düzenli ödemelere devam ederek kredi notunun yükselmesini sağlayabilirsin.

Beğen(4)
Daha Fazla Yorum

Son Eklenen İçerikler

 • Olayınkolayı ile Kredi Hayat Sigortasında Avantaj! 30.05.2023

  Olayınkolayı ile Kredi Hayat Sigortasında Avantaj!

 • Davranışsal Finans Nedir? 29.05.2023

  Davranışsal Finans Nedir?

 • Mikrofinans Nedir? 26.05.2023

  Mikrofinans Nedir?

 • Bono ve Tahvil Nedir? 24.05.2023

  Bono ve Tahvil Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon