Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı

Kredi kartları hayatımızın her alanında. Artık her harcamamızı ve alışverişimizi kredi kartları aracılığı ile yapıyoruz. Hal böyle olunca kredi kartı başvuru sayısı da her geçen gün artıyor. Kredi kartı başvurusu yaparken kredi notunun iyi olması oldukça önemli. Kredi notu düşük olan kişiler için ise farklı başvuru kanalları söz konusu. Bu kişiler bloke teminatlı kredi kartı seçeneklerinden yararlanabiliyor…

Kredi Notu Düşük Olan Birisi Neden Kredi Kartı Alamıyor?

Kredi notu bankalar için oldukça önemli. Kredi notu sıfır olan birisi risk grubunda olsa da çalışma durumuna göre kredi kartı çıkarma şansına sahip olabiliyor. Kredi notunun sıfır olması bankanın tüketici ile ilgili fikir sahibi olmaması anlamına geliyor. Kredi notu 1 ile 699 arasında olan kişilerse bankalar için en riskli grubu temsil ediyor. Bu kişilerin kredi kartı başvurusu genellikle kabul edilmiyor. Kredi notu 1 ile 699 arasında değişen kişiler muhtemelen kredi kartı borcu yüzünden yasal takip geçirmiş olan kişilerden oluşuyor. Bu nedenle bankalar, bu kişilere kredi kartı vermeye çok sıcak bakmıyor.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kredi notu düşük olan kişiler genellikle bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapıyorlar. Zira bu seçenek kredi notunu yükseltmek ve kredi kartı almak için en mantıklı seçenekler arasında yer alıyor.

Kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı veren en popüler banka şu sıralar Kuveyt Türk olarak karşımıza çıkıyor. Kuveyt Türk bankası, bloke teminatlı kredi kartını en çok veren bankalardan bir tanesi olma özelliğine sahip. Ayrıca şu kartlara yapacağınız başvurular, diğer kartlara nazaran daha kolay onaylanabilir:

 • Akbank Axess Free kredi kartı
 • QNB Finansbank CardFinans
 • Denizbank Bonus
 • Garanti Bonus Flexi
 • Türkiye İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı
 • TEB Bonus kredi kartı

Kimler Kesinlikle Kredi Kartı Alamaz?

18 yaşının altında olan, herhangi bir geliri olmayan ve kredi kartı belgeleri ebeveynleri tarafından onaylanmayan bir kişi kesinlikle kredi kartı alamaz.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar yazımızdan bu konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi kartı almak için özellikle belirlenecek bir kredi notu olmasa da kredi notu tüketiciyle ilgili fikir sahibi yaptığından bankanın kararında etkilidir. Kişinin kredi notu oluşmamışsa, çalışma durumuna göre kredi kartı alabilir. Kredi puanı 1 ile 699 arasında olan kişiler bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapabilirler. 700 puan ve üstünde yer alan kişiler de çalışma durumlarına ve gelir beyanlarına göre kredi kartı sahibi olabilirler.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke teminatlı kredi kartı, kredi notu düşük olan kişilerin başvurabileceği bir kredi kartı türüdür. Bu kredi kartını almadan önce, belirli bir miktarda parayı bankaya bloke ettirmek gerekir. Örneğin 1000 TL bloke ettirip 1000 TL limitli bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bloke teminatlı kredi kartını kullanmak kredi notunuza olumlu yönde etki edecektir.

Bloke teminatlı kredi kartında yine taksitlendirme işlemi yapılabilir, puan kazanılabilir. Normal kredi kartından tek farkı, asgari ödeme tutarının bulunmamasıdır. Gelen borcun hepsini ay içerisinde ödemeniz gerekir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartını almak için direkt olarak şubeye gidip başvuru yapmanız gerekir. Burada yapacağınız görüşme son derece önemli. Bloke teminatlı kart için bankanın bloke koyacağı bir miktar paranız olması gerekir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar 2020
4.5 (90%) 16 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

4 yorum

 1. Benim kredi puanın 930 puan kredi çekmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 2. Kredi kulanacam ama benden kefil istiyorlar 1050 olmasina rahmen nasil kulana bilirim

 3. Merhaba Eyüp,

  Kefil kriteri inisiyatifinde olduğundan bankanızla görüşmenizi öneririz. Başka bankalara da başvuru yaparak şansınızı artırabilirsiniz.

  İyi günler dileriz.

 4. Merhaba Sami,

  Banka kredisi çekebilmek için gelir durumunuzu belgeleyen resmi evrağa ve en az 3 aylık sigortaya sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi sicilinizin düzgün olması, kredi notunuzun yüksek olması gibi şartları karşılıyor olmalısınız. Bu koşulları sağlıyorsanız kredi sorgulama sayfamızdan kredi sorgulaması yapabilir ve online başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

  İyi günler dileriz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir