Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi başvurusunun onaylanması için birincil kıstas olan kredi notu sorgulama ekranında çıkan veriler bazı kullanıcıların kafalarını karıştırıyor. Bu konuyla ilgili bazı önemli notları Hangikredi.com olarak paylaşmak istedik.

Findeks kredi notu kaç olmalı? Bu en çok merak edilen konu.

Findeks kredi limiti için en yüksek puan 1900, değerler 1 ile 1900 arasında değişiyor ve kişinin kredi notu 1900 puana yaklaştığı ölçüde risksiz hale geliyor. Yani 1900’e yaklaştıkça kredi başvurusunun onaylanması ihtimali de artıyor.

Findeks kredi notunun aralıklarına göre risk değerleri şu şekildedir:

 • 0-699 En Riskli
 • 700-1099 Orta Riskli
 • 1100-1499 Az Riskli
 • 1500-1699 İyi
 • 1700-1900 Çok İyi
Findeks Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Findeks Kredi Notu Hesaplama Ölçütleri

Findeks kredi notu hesaplama işlemlerinde birden fazla ölçütü bir araya getiriyor. Bunların dağılımı ve ayrıntıları ise şöyle:

 • Kredi ödeme ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları, yüzde 30 gibi bir oranı kapsıyor. Dolayısıyla geçmiş ödemeler en önemli kriter oluyor.
 • Hesap durumu ve borç durumu yüzde 25 oranında etkili. Borcu biten krediler, teminatlı ya da teminatsız borç bakiyeleri ile limitler dikkate alınıyor.
 • Yakın zamanda yapılan kredi başvuruları, ödeme performansı belli olmamakla birlikte yüzde 20 oranında genel notunuzu etkiliyor.
 • Kredi kullanım yoğunluğu da yüzde 15 oranında etkiliyor. Yani hiç kredi kullanmamış olanlar ile az ya da çok kredi kullananların durumları da Findeks kredi notunu etkiliyor.
 • Diğer bazı ölçütlerin etkileme oranı da yüzde 10 olarak hesaplanıyor.

En uygun kredi seçeneklerine tüm kredi türleri ve kampanyaları arasından yapacağınız incelemelerle kolayca ulaşmak ve güvenle kredi başvurusu yapmak için Hangikredi.com kredi hesaplama araçları en güncel verilerle hizmetinizde.

En Uygun Krediyi Bul
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

20 yorum

 1. 1020 kredi notum konut kredisi kullanabilirmiyim 160tl

 2. Sayın Sergen,

  Kredi başvurusunu onaylayıp onaylamamak tamamen bankanın inisiyatifindedir ancak istediğiniz tutarda kredi alabilmeniz için öncelikle kredi notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz.

 3. konut kredisi almak istiyorum 1270 findeks puanım çıktı. bana kredi çıkar mı?

 4. Sayın Sedat Çetin,

  Kredi başvurusunu onaylayıp onaylamamak tamamen bankanın inisiyatifindedir. Kredi başvurusu yaparak bankaların yanıtını bekleyebilirsiniz.

 5. Konut kredisi için aylık 2500 TL maaş alıyorum kredi alabilir miyim? 150 bin TL değerinde bir ev alacağım? Teşekkürler,

 6. Sayın Serdar Cengiz,

  Aylık taksit ödemelerinin toplam tutarı belgelenebilir hane gelirinin yüzde 50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bu bilginin ışığında, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hesaplama yapabilir, ne kadar kredi alabileceğinizi görebilirsiniz.

  http://www.hangikredi.com/kredi/hesaplama-araclari

 7. Merhaba Kredi Notum 20 gün önce 948 di bugün ise 1271 kredi çekme olasılığım nedir ödemelerim düzenli ve hatta fazla yapmaktayım

 8. Sayın Ferdi,

  Kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmaması tamamen bankanın inisiyatifindedir. Sitemizden online kredi başvurusu yaparak bankaların dönüşünü bekleyebilirsiniz.

 9. Kredi notum 1342 hiç bir yere borcum yok + kredi kartım yok + 8 yıldır aynı9 bankadan düzenli maaşım var, fakat eşimin 6 adet küçük meblalar icrası var. 5 bin TL 24 ay kredi başvurusu yapsam red alırmıyım ?

 10. Sayın Emel,

  Kredi başvurusunu onaylayıp onaylamamak tamamen bankanın inisiyatifindedir. Sitemizden kredi başvurusu yaparak bankaların dönüşünü bekleyebilirsiniz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir