Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

HangiKredi Notu Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 22.09.2021 Güncelleme Tarihi: 7.10.2021

Bankacılık sektörünün tecrübeli kuruluşu Findeks’in bankalardan sağladığı veriler ile HangiKredi’nin finans alanındaki dijital tecrübesinin birleşmesinden oluşan nota HangiKredi Notu deniliyor.

HangiKredi Notu Nedir?

Krediye başvurmadan kredi sonucunuzu tahmin etme, bankalardaki limitlerinizi öğrenme gibi faydaları olan HangiKredi Notu ile ayrıca kredi notunuzu nasıl yüksek tutabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

HangiKredi Notu Nasıl Oluşturulur?

HangiKredi Notu oluşturulurken; bankalardaki ödeme geçmişiniz, kredi kullanma sıklığınız, borç limit bilgileriniz, form doldururken paylaştığınız bilgiler ve HangiKredi’nin bankalardan edindiği kredi onaylanma verileri kullanılıyor. Ortaya bir not çıkıyor. 1 ile 100 arasında bir değer olan HangiKredi Notu sonucuna göre notunuz; Çok İyi, İyi, Orta ve Zayıf olarak sınıflandırılıyor. Bu da kredi ve kredi kartı başvurularında olumlu sonuç alma durumunuzu ya da kredi çıkmama ihtimalini gösteriyor.

HangiKredi Notu Neye Yarar?

Başvuru Onaylanma İhtimalinizi Gösterir

HangiKredi Notu; bankacılık sektörünün güvenilir markası Findeks'in verileri ile HangiKredi’nin finans alanındaki uzmanlığının birleştiği, bu sayede bankalara başvuru yapmadan önce kredinizin onaylanma ihtimalini görebildiğiniz bir nottur.

Finansal Hayatınızı Kolaylaştırır

İhtiyaçlarınız için başvuracağınız kredi ve kredi kartlarının onay oranını tahmin eden HangiKredi Notu sayesinde, size kolayca başvurunuzu yapmak ve bütçenizi buna göre ayarlamak kalıyor.

Vaktiniz Size Kalır

Bankaya gitmeden bankalar nezdindeki kredibilitenizi öğrendiğiniz için; şube şube gezeceğiniz zaman ve olumsuz sonuçlarla kaybedeceğiniz zaman size kalır.

Güvenilir Bir Finansal Dosttur

HangiKredi Notu, size en avantajlı kredi ve kredi kartlarını sunmanın yanında, notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi ve koruyabileceğinizi de anlatır. Böylece bankalardan kredi alma olasılığınız hep yüksek olur.

HangiKredi Notu'nun Diğer Notlardan Farkı Nedir?

Türkiye’nin en güvenilir markalarından biri olan Findeks, yıllardır bankalardan aldığı verileri işliyor ve 1 ile 1900 arasında bir not oluşturuyor. Bu not bankaların kredi ve kredi kartı verip vermeme konularında dikkate aldığı önemli bir referans. HangiKredi Notu ise Findeks’ten farklı olarak 1 ile 100 arasında bir puan. 

Findeks herhangi bir kredi önerisinde bulunmazken, HangiKredi Notu raporunda notunuza ek olarak, olumlu dönüş sağlayabilecek kredi ve kredi kartı tekliflerini de görebilirsiniz. Dilerseniz kolayca buradan krediye başvurmak da mümkün. Kredinizin onaylanma olasılığı da yine raporda görünüyor.

Ayrıca HangiKredi Notu raporunda kredi notunuzu korumanız veya yükseltmeniz için önerileri de görebilirsiniz. 

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

3 Oy

-

5 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon