Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Yıllık Aidat Almayan Kredi Kartları Hangileri?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 6.08.2020 Güncelleme Tarihi: 21.03.2024

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen müşterilerin kredi kartı sözleşmeleri kapsamında yaşadıkları en büyük sorunlardan birisi olan yıllık kart aidatı sorunu yalın kart seçeneği ile ortadan kalktı.

Yıllık Aidat Almayan Kredi Kartları Hangileri?
Yıllık kart aidatı gibi isimlerle birçok kalemde kesilen işlem ücretleri aidatsız kartlar sayesinde artık alınmıyor.

Kredi kartı kullanıcısı olarak yıllık aidat ödemekten şikâyetçiyseniz, aidat almayan yalın kredi kartlarını tercih edebilirsiniz.

Bankalar, kredi kartı hizmetlerine karşılık yıllık olarak bir ücret talep eder. Kredi kartı aidatı olarak da bilinen bu uygulama, her kart için geçerli değildir. Eğer aidat ödemek istemiyorsanız, kullanabileceğiniz aidatsız kredi kartları da mevcuttur. Garanti, Akbank, Yapı Kredi gibi pek çok banka yıllık ücreti olmayan kartları hizmete sunmuştur fakat bu kartların avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır.

Kredi kartı kullanıcısıysanız, yıllık kart ücreti sürpriziyle karşılaşmış olabilirsiniz. Bankaların, kredi kartı kapsamında verdiği tüm hizmetleri kapsadığını söylediği kart aidatını, pek çok kart için her yıl ödemek zorundasınız. Fakat bu ücretin bulunmadığı aidatsız kredi kartı seçeneklerini de hemen her banka hizmete sunmuş durumdadır. Bununla birlikte kredi kartı aidatını geri almak da bazı durumlarda mümkündür. Yıllık ücreti olan ve olmayan kartlar arasında ise bazı farklar mevcuttur.

Aidatsız Kredi Kartlarını İncele

Aidatsız Kredi Kartların Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Yalın kredi kartı olarak adlandırılan bu bankacılık ürünlerinin en önemli avantajı, her yıl kart ücreti ödemek zorunda olmamanızdır. Bu tip kartları seçtiğiniz zaman yıllık kart aidatı ödemezsiniz fakat bazı dezavantajları olduğunu unutmamalısınız.

Kredi kartıyla alışveriş yaptığınızda biriktirdiğiniz puanlar ve ekstra taksitler, çoğu yalın kredi kartında mevcut değildir. Her bankanın mutlaka sunmak zorunda olduğu yalın kredi kartı, genellikle en temel özellikleri içeren karttır. Bankadan bankaya değişiklik gösterse de pek çok yalın kredi kartı ile puan biriktirmek, ekstra taksit ve indirimlerden yararlanmak, kredi kartının sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanmak mümkün değildir.

Eğer kredi kartıyla çok fazla alışveriş yapıyor ve yaptığınız alışverişlerden puan biriktirmek, taksit olanaklarından faydalanmak istiyorsanız aidatlı kredi kartı seçenekleri sizin için daha avantajlıdır. HangiKredi üzerinden aidatlı ya da aidatsız kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar, kredi kartı başvurularını genellikle online kanallardan alır. Mobil uygulamalardan ve şubelerden de başvuru yapmak mümkündür. Bazı bankalar başvuru sırasında hangi ürüne başvurmak istediğinizi sorar. Hagi kartların aidatsız olduğunu öğrendikten sonra bankanızdan doğrudan o kartı talep edebilirsiniz. Onaylanan kartınız ile ilgili de bankanızla iletişime geçip yıllık ücret olup olmadığını sorarak teyit etmenizde fayda vardır.

HangiKredi’den tüm bankaların kredi kartlarına ulaşmak ve aidatsız kredi kartı başvurusu yapmak mümkündür.

Hangi Kredi Kartları Aidatsız?

Neredeyse tüm bankalar, yıllık ücreti bulunmayan bir kartı hizmete sunar. Bazı kartlarda ömür boyu ücret olmazken bazıları belirli bir süre ücretsiz olmaktadır. Dolayısıyla en iyi aidatsız kredi kartı seçeneklerine göz atmanız ve aldığınız kartın tamamen aidatsız olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bazı aidatsız kredi kartları ise şöyledir:

 1. Garanti Bankası Flexi Card
 2. Akbank Axess Free
 3. İş Bankası Maximum Aidatsız Kart
 4. Enpara.com Kredi Kartı
 5. TEB Sade Kart
 6. ING Light Kart
 7. Yapı Kredi World Eko
 8. HSBC Concept Kart
 9. Odeabank Bank’O Card
 10. QNB Finansbank CardFinans Fix

Garanti BBVA Bonus Flexi Aidatsız Kredi Kartı

Garanti BBVA müşterilerine aidatsız kredi kartı fırsatı sunan bankalar arasında. Garanti BBVA Bonus Flexi kredi kartı ile hem taksitli alışveriş yapabilir hem de bonus biriktirebilirsiniz. Bonus Flexi aidatsız kart avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Taksitli alışveriş
 • Bonus biriktirme ve biriken bonuslarla bedava alışveriş
 • Peşin yapılan alışverişler için sonradan taksitlendirme
 • Taksitli nakit avans
 • Ekstre atlatma
 • Yapılan alışverişlerin ödemesini sonraki aya erteleme

Aidatsız Garanti kredi kartı için dilerseniz online bankacılığı kullanarak dilerseniz de şubeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden de Garanti BBVA kredi kartlarını inceleyebilirsiniz.

Akbank Axess Free Aidatsız Kredi Kartı

Yıllık aidatı olmayan Akbank Free kredi kartı, kullanıcılara birçok farklı avantaj da sunmaktadır. Bu kartla yaptığınız alışverişlerden Chip-para kazanabilir, biriktirdiğiniz Chip-paralar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kartın diğer özellikleri ise şu şekilde:

 • Nakit ihtiyaçları için belge sunmaya ve şubeye gitmeye gerek kalmadan kefilsiz ve formalitesiz Hızlı Para veya SMS Para kullanımı
 • Taksitli nakit avans
 • Nakit avans
 • Taksitli borç transferi
 • Taksit iste özelliği ile yapılan peşin alışverişleri sonradan taksitlendirme

Axess Free ve diğer Akbank kredi kartı seçeneklerine sitemizden göz atabilirsiniz.

Enpara Aidatsız Kredi Kartı

En avantajlı aidatsız kredi kartı seçeneklerinden birini Enpara.com sunmaktadır. Enpara.com’un çeşitli avantajlar ile hizmete sunduğu Enpara aidatsız kredi kartı, pek çok bankacılık işlemini de ücretsiz gerçekleştirmenize olanak tanır. Enpara kredi kartının öne çıkan özellikleri şöyledir:

 • Ömür boyu aidat almama garantisi
 • Harcamaları faizsiz ve ücretsiz taksitlendirme
 • Ücretsiz havale ve EFT
 • Avantajlı kampanyalardan yararlanma imkanı

Yapı Kredi Bankası World Eko Kart

Yapı Kredi kredi kartı seçenekleri arasında aidatsız olarak hizmete sunulan ürün Worl Eko Kart’tır. Yapı Kredi World Eko Kart başvurusu yaparak yıllık ücreti olmayan bir kredi kartına sahip olabilirsiniz. Bu kart ile taksitli alışveriş yapabilir, puan biriktirebilirsiniz. Kartın diğer özellikleri şu şekilde:

 • Worldpuan imkanlarından yararlanabilme
 • Temassız kart özelliği ile 250 TL altındaki alışverişleri şifresiz gerçekleştirebilme
 • Hızlıcep ile istediğiniz zaman sadece SMS ile Turkcell Hazır Kart paketi yükleyebilme
 • Taksitli nakit avans
 • Ücretsiz ek kart
close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

132 Oy

-

3,78 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? 18.07.2024

  HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır? 12.07.2024

  Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 • Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir? 8.07.2024

  Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir?

 • Brüt Takas Uygulaması Nedir? 2.07.2024

  Brüt Takas Uygulaması Nedir?