Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Gökçe Türkmen

Yayımlama Tarihi: 3.01.2021 Güncelleme Tarihi: 27.01.2021

Kredi almak bankaların klasik nakit çözümleri arasında yer alsa da başvuru süreci bazı değerlendirmeler çerçevesinde ilerliyor.

Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?
Kredi çekmek kolay gibi gözükse de, kredi notu ve gelir belgesi gibi kritik durumlar devreye girdiğinde zorlaşabiliyor.

Kredi almak bankaların klasik nakit çözümleri arasında yer alsa da başvuru süreci bazı değerlendirmeler çerçevesinde ilerliyor. Kredi çekmek kolay gibi gözükse de, kredi notu ve gelir belgesi gibi kritik durumlar devreye girdiğinde zorlaşabiliyor. Buna rağmen banka tarafında durumu iyi olan kullanıcılar için de kesin kredi söz konusu olabiliyor. Kesin onaylı kredi nedir, kesin onaylı kredi nasıl alınır, kesin onaylı kredi şartları nelerdir ve kesin onaylı kredi veren bankalar hangileridir gibi soruların cevaplarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Nedir?

Kesin onaylı kredi aslında ihtiyaç kredisinden farklı bir seçenek değil. Buna karşın kesinliği müşterinin durumundan kaynaklanır. Bankanın kendi müşterisi olduğu için kredi notu ve gelir durumu bankalar tarafından bilinen kişiler için anında kesin onaylı kredi çıkabilir.

Genelde internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden yapılan başvurularda, kredi notu yüksekse direkt olarak kredi hesaba tanımlanabilir. Bu seçenek hiçbir uğraş gerektirmediği için kesin onaylı kredi olarak müşterilerin karşısına çıkar. Genelde daha düşük limitlerle verilen bu kredi anında kredi olarak anılır.

Kesin Onaylı Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar belli dönemlerde kredi notu yüksek olan kişiler için anında başvuru ve anında kredi seçeneğini sunarlar. Anında kredi başvurusu online bankacılık kanalları üzerinden yapılmaktadır. Bankanın müşterisi olmanız durumunda, başvurunuzun onaylandığına dair SMS ya da e-posta aldığınızda talep ettiğiniz tutar hesabınıza yatırılır. Bankanın müşterisi değilseniz şubeyi ziyaret etmeniz gerekir.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim? hesaplama aracını kullanarak gelirinize ve mevcut borçlarına göre ne kadar kredi alabileceğinizin hesaplamasını yapabilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Şartları Nelerdir?

Kesin onaylı ihtiyaç kredisinden faydalanmak için başvuru yaptığınız bankanın başvuru şartlarını taşıyor olmanız gerekiyor. Genelde bankaların çoğunda 50.000 TL olarak belirlenen üst limit üzerinden yapılan başvurular kredi notu ve gelir durumuna göre daha düşük tutar için onaylanabilir.

Kredi notunuz yüksekse ve ödemelerinizde herhangi bir sorun yaşamadıysanız anında kredi başvurunuz onaylanabilir.  Aynı şekilde bankalar gelir belgesine ya da bir güvenceye de ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle kredi notunun yanı sıra belgelenebilir geliriniz ve devam etmekte olan sigortanız da olmalıdır. Kesin onaylı ihtiyaç kredisi direkt olarak aynı gün hesaba yansıtılabileceği gibi bankaların işlem yoğunluğuna göre birkaç günü de bulabilir.

İhtiyaç finansmanı şartları ile ilgili tüm bilgiler içeriğimizde!

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kesin onaylı kredi veren bankalar dendiğinde hemen hemen bütün kurumları göz önünde bulundurmakta fayda var. İhtiyaç kredisi ürününü elinde bulunduran ve sisteminden hızlı bir şekilde kredi notu kontrolü yapan her banka, müşteri kaybetmemek için kesin onaylı kredi seçeneğinden yararlanılmasını destekler.

Genel olarak bakıldığında en çok tercih edilen ve en hızlı dönüş yapan bankaları aşağıda bulabilirsiniz:

 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • ING
 • Halk Bank
 • Fibabanka

Kolay kredi veren bankalar ile ilgili tüm detaylar içeriğimizde!

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Bankaların kredi seçeneklerine başvururken faiz oranlarını da en iyi şekilde incelemeniz gerekiyor. Anında kredi veriyor olması geliriniz ve ödeme planınız için avantajlı olmayabilir. 

Bankaların faiz oranlarını değerlendirirken alacağınız vadeye göre de kâr zarar değerlendirmesini en iyi şekilde yapmanız gerekiyor. Kolay şekilde geri ödeme yapabilmek için gelir durumunuza uygun şekilde hesaplama yapmanız gerekiyor. Tüm bankaların ihtiyaç kredisi için sundukları vade, faiz, toplam geri ödeme, aylık taksit seçeneklerini HangiKredi kredi sayfalarından kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

yazar
Gökçe Türkmen

1994 doğumlu olan Gökçe Türkmen, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okuduğu dönemde saygın gazete ve ajanslarda çalışarak deneyim kazandı. Dijital Pazarlama Müdürü olarak profesyonel hayatına devam eden Gökçe, aynı zamanda metin yazarlığı ve sunuculuk da yapmaktadır. Bir süredir Ekonomi, Finans ve Kredi alanında kendini geliştirmekte ve içerikler üretmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

6 Oy

-

4,5 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

 • İşsizlik Maaşı Yardımı Nedir? 31.03.2021

  İşsizlik Maaşı Yardımı Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon