Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 3.01.2021 Güncelleme Tarihi: 2.04.2023

Kredi almak bankaların klasik nakit çözümleri arasında yer alsa da başvuru süreci bazı değerlendirmeler çerçevesinde ilerliyor.

Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?
Kredi çekmek kolay gibi gözükse de, kredi notu ve gelir belgesi gibi kritik durumlar devreye girdiğinde zorlaşabiliyor.

Teknoloji ile birlikte hızlanan bankacılık işlemleri ve kesin onaylı kredi ile çektiğiniz kredi anında hesabınıza geçer.

Her geçen gün artan ve çeşitlenen bankacılık ürünlerinden biri de kesin onaylı olarak kabul edilen anında kredi ürünüdür. Teknolojik imkânlar sayesinde, çalışmakta olduğunuz bankaya kredi başvurusu yaptığınızda, tüm finansal performansınız hızlıca görüntülenir ve başvurunuz sonuçlanır. Şartları karşılamanız hâlinde, krediniz anında hesabınıza geçer.

Kredi almak bankaların klasik nakit çözümleri arasında yer alsa da başvuru süreci bazı değerlendirmeler çerçevesinde ilerler. Kredi çekmek kolay gibi gözükse de kredi notu ve gelir belgesi gibi kritik durumlar devreye girdiğinde zorlaşabilmektedir. Buna rağmen banka nezdinde durumu iyi olan kullanıcılar için kesin kredi söz konusu olabilir.

Kesin Onaylı Kredi Nedir?

Kesin onaylı kredi aslında ihtiyaç kredisinden farklı bir seçenek değildir. Bununla birlikte kesinliği, müşterinin durumundan kaynaklanır. Bankanın kendi müşterileri özelinde, kredi notu ve gelir durumu bankalar tarafından bilinen kişiler için anında kesin onaylı kredi çıkabilir.

Genelde internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden yapılan başvurularda, kredi notu yüksek olan kullanıcıların kredileri, doğrudan banka hesabına tanımlanabilir. Bu seçenek şubeye gitmeyi ve belge ibraz etmeyi gerektirmez. En önemli kesin onaylı kredi avantajları da bu detaylardır. Genelde daha düşük limitlerle verilen bu kredi, anında kredi olarak da adlandırılır.

Kesin Onaylı Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar belli dönemlerde kredi notu yüksek olan kişiler için anında başvuru ve anında kredi seçeneği sunarlar. Anında kredi başvurusu online bankacılık kanalları üzerinden yapılmaktadır. Başvurunuzun onaylandığına dair SMS ya da e-posta alırsınız. Onay bildiriminin ardından, eğer bankanın müşterisi iseniz talep ettiğiniz tutar hesabınıza yatırılır. Bankanın müşterisi değilseniz şubeyi ziyaret etmeniz gerekir.

HangiKredi kredi hesaplama aracı ile “Ne Kadar Kredi Çekebilirim?” sorusuna cevap alabilir, bankaların tekliflerine göz atabilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Nasıl Alınır?

Kesin Onaylı Kredi Şartları Nelerdir?

Bu tip bir krediden faydalanmak için başvuru yaptığınız bankanın kesin onaylı kredi şartlarını karşılayabiliyor olmanız gerekir. Genelde bankaların çoğunda 50.000 TL olarak belirlenen üst limit üzerinden yapılan başvurular, kredi notu ve gelir durumuna göre daha düşük tutarlar için de onaylanır. Söz konusu ihtiyaç finansmanı şartları, her bankada farklı olabilir.

Kredi notunuz yüksekse ve ödemelerinizde herhangi bir sorun yaşamadıysanız anında kredi başvurunuz onaylanır. Aynı şekilde bankalar gelir belgesine ya da bir güvenceye de ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle kredi notunun yanı sıra belgelenebilir geliriniz ve devam etmekte olan sigortanız da olmalıdır. Kesin onaylı ihtiyaç kredisi direkt olarak aynı gün hesaba geçebileceği gibi bankaların işlem yoğunluğuna göre krediyi almanız birkaç gün de sürebilir.

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Aktif olarak hizmet veren kamu ve özel bankaların çoğu, anında kredi hizmeti sunmaktadır. İhtiyaç kredisi ürününü elinde bulunduran ve sisteminden hızlı bir şekilde kredi notu kontrolü yapan her banka, müşteri memnuniyeti açısından bu tip kredileri kullandırır. Anında kredi alabilecek durumdaysanız, henüz siz kredi başvurusu yapmadan önce bankanız sizinle iletişime geçebilir.

Hangi Bankalar Kesin Onaylı Kredi Veriyor?

Genel olarak bakıldığında en çok tercih edilen, en hızlı dönüş yapan ve kesin onaylı kredi veren bankalar şöyle sıralanabilir:

Kesin onaylı kredi alımı şartlarını karşılayamıyorsanız, şartları daha esnek olan ve kolay kredi veren bankalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankaların kredi seçeneklerine başvururken güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da en iyi şekilde incelemeniz gerekmektedir. Alacağınız kesin onaylı kredi faizleri ile birlikte hesaplandığında bütçenizi aşabilir ya da ödeme planı sizin için avantajlı olmayabilir.

Bankaların faiz oranlarını değerlendirirken alacağınız vadeye göre de kâr zarar değerlendirmesini en iyi şekilde yapmanız gerekir. Kolay şekilde geri ödeme yapabilmek için gelir durumunuza uygun şekilde hesaplama yapmalısınız. Tüm bankaların ihtiyaç kredisi için sundukları vade, faiz, toplam geri ödeme ve aylık taksit seçenekleri birbirinden farklıdır.

Bankaların ihtiyaç kredisi tekliflerine ve tüm detaylara HangiKredi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredilerde Faiz Oranları Daha Avantajlı Oluyor mu?

Anında kredi faizleri, yasal sınırlar çerçevesinde bankalar tarafından belirlenir. Bu kredi ürünü hızlı bir şekilde kullanılabildiği ve bazı avantajlara sahip olduğu için farklı bir faiz uygulamasına tabi tutulabilir. Aynı şekilde standart kredilere göre daha düşük bir faiz oranı ile de size sunulabilir. Başvuru sırasında güncel faiz oranlarına göz atarak değerlendirme yapabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

12 Oy

-

4,17 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Noterde Hangi İşlemler Yapılır? 22.05.2024

  Noterde Hangi İşlemler Yapılır?

 • Sanal Ofis Nedir, Avantajları Nelerdir? 20.05.2024

  Sanal Ofis Nedir, Avantajları Nelerdir?

 • İnşaat Maliyetleri ve Konut Fiyatları İlişkisi 17.05.2024

  İnşaat Maliyetleri ve Konut Fiyatları İlişkisi

 • Stajyer Ehliyet Nedir? Süresi Ne Kadardır? 17.05.2024

  Stajyer Ehliyet Nedir? Süresi Ne Kadardır?