Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

İcralık Olana Kredi Veren Bankalar

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 19.07.2022 Güncelleme Tarihi: 21.03.2024

Mevcut borçların, verilen sürede ödenmemesi birtakım yaptırımlara sebep olabilir.

İcralık Olana Kredi Veren Bankalar
Mal, hizmet veya finansman için gereken ücretlerin ödenmemesi durumunda bu borçların, icra dairesine intikal etmesi mümkündür.

İcralık olana kredi verilir mi sorusu ise merak edilen konulardan biri.

İyi bir ödenek bularak borçlardan kurtulmak ve icra sicilini temizlemek mümkündür. Bu süreçte bankalar, kredi başvurusu yapan müşterilerinden bazı şartlar talep edebilir.

Kredi notu, müşterilerin başvurularında esas alınan en önemli kriterdir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiye “Kredi Notu Nedir? Nasıl Oluşturulur?” başlıklı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

İcraya verilen borçlar, kredi notunu olumsuz etkiler. Buna karşın, icralık olanların kredi olanaklarından belli koşullarda yararlanmaları mümkün olabilir.

İcralık Olanlar Kredi Kullanabilir mi?

Herhangi bir banka veya finans kuruluşuna kredi başvurusu yapıldığında, icraya intikal etmiş borçlar sistemde görüntülenir. Bu borçların varlığı, olumsuz bir izlenim yaratabilir. Dolayısıyla icralık borcu olan birinin, kredi kullanması daha zor olur. Bununla birlikte, müşterilere kredi sağlamak bankaların inisiyatifinde olan bir konudur. İcralık borcu olanların kredi başvuruları da olumlu değerlendirilebilir.

Kredi alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus, kurumda iyi ve güvenilir bir izlenim bırakmaktır. “İcralık olan nasıl kredi çeker?” sorusunu yanıtlarken bu hususa dikkat çekmek gerekir. Kredi taksitlerini zamanında ödeyeceğiniz konusunda taahhüt verebilir ve bu vaadinizi belgelendirebilirseniz kredi almanız kolaylaşır. Diğer yandan, kredi notu düşük olan veya icralık borcu bulunan kişilere kredi imkânı sunan bankalar da mevcuttur. Detaylı bilgi almak için “Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Faizsiz Nakit Avans Fırsatlarını İncele

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangilerdir?

“İcralık olan kişi kredi çekebilir mi?” sorusunu olumlu yanıtlayan bazı bankalar vardır. Bu bankalar, müşterinin borçlarını kapatmasına yardım eder. Her bankanın kredileri için sunduğu faiz oranları ve ödeme seçenekleri birbirinden farklıdır. Aşağıdaki listeden bankaların sunduğu finansman olanaklarını inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Borç Transfer Kredisi

Garanti BBVA, icralık olana kredi veren bankalar arasında yer alır. Başka bir bankaya veya kuruma borcunuz varsa bunu kapatmak için transfer kredisinden yararlanabilirsiniz. Garanti, müşterilerine 36 aya varan vade olanağıyla kredi sağlar. 

Bu kredi sayesinde borcunuzu tek bir yerde birleştirip uygun taksitlerle ödeyebilirsiniz. Kurum tarafından sağlanan kredinin, bir diğer avantajı da müşterinin dosya masrafından muaf tutulmasıdır. Kredinizi düşük masraflar ve faiz seçenekleriyle alabilirsiniz. Garanti “İcralık olan esnaf kredi çekebilir mi?” sorusunu da olumlu yanıtlayarak bu hususta olanaklar sunan bir kurumdur. Bankanın esnaflara yönelik 60.000 TL’ye kadar borç kapatma kredileri mevcuttur.

ING İcralık Olana Kredi

ING Bank, icra borcu olan kişilere finansman imkânı sağlayan kurumlar arasındadır. Kurum tarafından sunulan borç transfer kredisi, bütün borçların tek bir yere toplanmasına yardımcı olur. ING, müşterilerine uygun miktarlarda yapılandırılmış vade seçenekleri sunar. Aylık %2,24'ten başlayan faizlerle kredi alabilir ve bütçenize uygun taksitlerle ödeyebilirsiniz.

Akbank Anında Onaylı Kredi

Akbank, müşterilerine uygun taksitlerle kredi olanağı sunan bir diğer bankadır. Bu kurum tarafından sunulan kredilerde 48 aya varan vade olanağı bulunur. Borçlarınızı tek bir yerde toplayıp uygun miktarlarla ödemek isterseniz, Akbank’ın Anında Onaylı kredisini tercih edebilirsiniz. 

Bu banka aynı zamanda “İcralık olan emekli kredi çekebilir mi?” sorusunu olumlu yanıtlar. Bankanın emekli maaşı alan müşterilerine özel kredi olanakları, mevcuttur. Gerekli belgeleri ibraz eden emekliler, kredi değerlendirmesine hak kazanabilir. Akbank’a başvuranlar 100.000 TL’ye kadar nakit krediden yararlanabilir. 

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası tarafından sağlanan Kapama Koşullu Kredi, icralık borcu olan kişiler için büyük avantaj sağlar. Bu kurum, icralık olana krediyi uygun vadelerle sunar. Banka tarafından sağlanan bu finansmandan yararlanarak, borçlarınızı tek elde toplayabilir ve avantajlı faiz oranları ile taksitleri ödeyebilirsiniz.

Odeabank

Odeabank, icralık olan kişilere kredi olanağı sağlar. Bu kurum tarafından sağlanan Nakit Hazır Kredisi, bazı durumlarda icra borcu olan kişilere verilebilir. Söz konusu finansman 36 aya varan vade seçeneğine sahiptir. Vade oranı sayesinde kredi borcunuzu uygun taksitlerle ödeyebilirsiniz. 

Cepteteb

Cepteteb, müşterilerine icra borçlarını kapatmak için özel kredi seçenekleri sunar. TEB tarafından sağlanan finansmanın en büyük avantajlarından biri, sabit faiz oranıdır. TEB kredilerinin faizleri, piyasadaki oranlardan etkilenmez. Borcunuzu yapılandırarak, taksitlerle ödemek için TEB’in sunduğu kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz.

İcralık Olanlara Kredi Verecek Bankaların Şartları Nelerdir?

Kredi onayı, büyük ölçüde bankayla müşteri arasındaki güven ilişkisine bağlıdır. Kredi notu, finansman başvurusunu değerlendiren kuruluşlara, müşterinin finansal davranışları hakkında bilgi verir. Ancak nihai kararı verme yetkisi bankaya aittir. İcralık olana kredi sağlayan bankaların ürünlerinden yararlanmak için bu güven ilişkisini tesis edecek faaliyetlerde bulunmak gerekir. 

Kredi başvurusunun onaylanması, müşterinin düzenli ödeme yapabileceğini taahhüt etmesine bağlıdır. Bankaların bu finansman olanaklarından yararlanmak için ise gelir belgesi ibraz edilmelidir. Gelir türüne göre beyan edilmesi gereken belgeler şunlardır;

 • 4A sigorta kapsamında çalışanlar için maaş bordrosu
 • Şirket sahipleri için BAĞ-KUR dökümü
 • Serbest meslek erbabı ve esnaf için vergi levhasıyla gelir dökümü
 • Kira geliri elde eden kişiler için tapu belgesi

Banka hesap aktivitesi de kredi başvurularını etkiler. Banka hesabında birikimi olan kişilerin, kredi başvurularının olumlu değerlendirilme ihtimalleri daha yüksektir. Faturaların banka hesabı üzerinden ödenmesi de kredi notunu yükseltebilir. İcra borçlarının temizlenmesi, finansal geleceğiniz için büyük bir önem taşır. 

Kredi puanınızı HangiKredi Finansal Raporu ile saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. HangiKredi’nin raporlama aracını kullanarak kredi puanınızı iyileştirmek için size özel olarak hazırlanan önerilerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede, bankaların başvurularınızı olumlu değerlendirmesini sağlayabilirsiniz.

Bu borçlar ödenmediği sürece, daha çok faize bineceği için sicili kötü etkiler. Örnek olarak; icralık olana konut kredisi verilebilmesi için, öncelikle borcun tamamen kapatılması ve icranın sicilden silinmesi gerekir. Böyle bir durumda, borç kapatma kredisi veren bankaların finansman olanaklarından yararlanılabilir. İcra borcunuzdan kurtulmak için bankaların kredi olanaklarına hangikredi.com üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Buradan; bankaların finansman miktarlarını, faizlerini ve vade olanaklarını inceleyebilirsiniz. 

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

111 Oy

-

3,39 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • PTT'den Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır? 4.04.2024

  PTT'den Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Dijital Ürün Nedir? Çeşitleri Nelerdir? 27.03.2024

  Dijital Ürün Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

 • Phishing (Oltalama) Nedir? 25.03.2024

  Phishing (Oltalama) Nedir?

 • Gayrimenkul Piyasalarının Döngüsel Doğası  22.03.2024

  Gayrimenkul Piyasalarının Döngüsel Doğası