Trafik Sigortası Gecikme Cezası

Trafik sigortası gecikme cezası ile ilgili merak ettiklerinizi hazırladığımız yazıda derledik.

Trafik sigortası, yapılması zorunlu olan sigorta türlerinden biri olsa da ülkemizdeki pek kişi bu sigortayı yaptırmaktan kaçınıyor. Trafik sigortası olmayan araçla trafiğe çıktığınızın tespit edilmesi durumunda aracınız trafikten men edilir. Aracınızı yeniden kullanabilmenizin koşulu ise zorunlu trafik sigortası yaptırmak.

Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıktığınızda yakalanmayacağınızı düşünseniz de online işlemler sayesinde tespit edilmeniz ve ceza almanız mümkün.  Trafik sigortası işlemlerinin online sisteme geçirilmesi sonucunda ilgili işlemler internet ortamından rahatlıkla takip edilebilmekte ve sigorta sahibinin ne zaman, nerede sigortalandığı görülebilmektedir.

Zorunlu trafik sigortası her yıl tekrarlanması gereken bir sigorta. Trafik sigortası yaptırmazsanız ya da süresi dolan poliçenizi yeniletmezseniz farklı cezai yaptırımlara maruz kalırsınız. Bunlardan ilki bahsettiğimiz gibi aracınızın sigortasız olduğunun tespit edilmesi durumunda aracınızın trafikten men edilmesi. Bunun yanı sıra biten poliçenizi yeniletmediğinizde maddi yaptırımla da karşılaşırsınız. Poliçenizi yaptırmanız gereken günün ertesi günü trafik sigortası poliçenizi yenilettiğinizde %5 oranında ceza ödemeniz gerekir. Geciktirdiğiniz her 30 gün için ödeyeceğiniz tutar %5 oranında artar. Trafik sigortası cezası gecikme zammı %50 oranı ile sınırlandırılmıştır.

Herhangi bir cezai işleme maruz kalmamak ve olası kaza durumlarında oluşabilecek maddi hasarlara karşı önlem almak adına trafik sigortası yaptırmayı unutmayın. Hangikredi Sigorta sayfası üzerinden sadece 3 dakikada zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

En Avantajlı Trafik Sigortasını Bul
Trafik Sigortası Gecikme Cezası
3 (60%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir