Kasko İçin Gerekli Belgeler

Ülkemizde zorunlu olarak yaptırılması gereken trafik sigortası olası bir kaza durumunda karşı tarafta oluşan maddi hasarları karşılamaya yöneliktir. Olası bir kaza durumunda sizin tarafınızda oluşan maddi hasarların karşılanması için aracınıza kasko yaptırmak gerekir. Kasko sigortası çeşitli teminatlarla aracınızı maddi zararlara karşı koruma altına alır ve olası kaza durumları için çekici, konaklama gibi ekstra hizmetler de sunar.

Kasko sigortasının sunduğu teminatlar kasko türüne göre değişiklik gösterir. Farklı kapsamlar içeren dört farklı kasko türü vardır. Bu kasko türleri kısaca şöyle:

  • Kasko: Kasko sigortası genel şartlarının tümünü içerir.
  • Dar Kasko: Genel şartların içinde yer alan güvencelerden bir ya da birkaçını içerir.
  • Tam Kasko: Genel şartlarla birlikte bütün ek güvenceleri de sağlar.
  • Genişletilmiş Kasko: Genel şartlarla birlikte ek güvenceler arasından bir ya da birkaçını içerir.

Aracınıza yaptıracağınız kasko türünü belirledikten sonra kasko sigortası yaptırabilirsiniz. Kasko yaptırmak için trafik tescil belgesine yani ruhsata sahip olmanız gerekir. Sigorta şirketi kasko teklifini hazırladıktan sonra teklifi kabul etmeniz durumunda kasko poliçesi düzenlenir. Poliçe düzenlenirken araç plaka numarası, araç modeli, markası ve yaşı gibi detaylı bilgilere ulaşabilmek için ruhsatınız yanınızda olmalıdır. Kasko poliçenizi aldıktan sonra aracınızı güvenle kullanabilirsiniz

Sigorta sorgulama işlemi yapmak ve fiyat teklifi almak için Hangikredi.com Kasko sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

En Avantajlı Kaskoyu Bul

1 Yorum

  1. MaviEkran

    Harika teşekkürler

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz