Kaskoda Teminat Dışında Kalan Haller Nelerdir?

Kasko sigortası ile olası hasar durumlarına karşı aracınızı maddi güvence altına alabilirsiniz. Trafik sigortasının aksine, kasko sigortası ile kendi aracınızı güvence altına almış olursunuz. Sunulan farklı kasko paketleri, farklı teminat içeriğine sahip olsa da genel olarak çarpma, çalınma, yanma gibi durumlar kasko sigortası ile teminat altına alınmaktadır.

Kasko sigortası aracınızı hasarlara karşı maddi güvence altına alsa da bazı durumlar kasko sigortası teminatı dışında kalmakta. Kasko teminatı dışında kalan halleri aşağıda sıraladık:

  • Tüm savaş olayları. Ayaklanma, ihtilal, istila ve iç savaş gibi savaş kapsamına giren tüm haller neticesinde meydana gelen zararlar.
  • Belediyenin araç çekmesi dışında araçta yapılan değişikliklerden dolayı meydana gelen hasarlar.
  • Poliçeye konu olan aracın sürücü belgesine sahip olmayan bir kişi tarafından kullanılması neticesinde oluşan hasarlar.
  • Kasko poliçesine konu olan aracın uyuşturucu madde ya da alkol kullanmış bir kimse tarafından kullanılması sonucu oluşacak hasarlar.
  • Aracın, sigortayı yaptıran kişi ya da yakınları tarafından çalınması ya da bu kişilerin araca kasten zarar vermesi neticesinde oluşan zararlar.
  • Araç ile, aracın ruhsatından belirtilen ağırlık ve kişi sayısından fazla yük ya da yolcu taşınması neticesinde oluşan hasarlar.
  • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda ifade edilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj neticesinde meydana gelen ve bu eylemleri önlemek, etkisini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan eylemlerin sonucunda oluşan biyolojik ve/veya kimyasal kirlenme, bulaşma ya da zehirlenme sebebi ile meydana gelecek tüm hasarlar.

Aracınızı maddi güvence altına alacak en avantajlı kasko sigortası seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com’dan kasko sigortası sorgulaması yapabilirsiniz.

Kasko Teklifi Almak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir